Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 piktori juaj i preferuar ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
El Zeppelin
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 126
Age : 31
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: piktori juaj i preferuar ?   Tue 11 Mar 2008, 01:49

cili piktore ju pelqe me sh ? dhe pse ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 301
Age : 32
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: Re: piktori juaj i preferuar ?   Tue 11 Mar 2008, 05:45

me pare me pelqente boticelli..se ne piktura sidomos portretet njerezore ishin sh te embla..pastaj van gogh..dhe me pelq ende ..per mijra arsye..
keto kohe jam bere sh kureshtare, dhe kerkoj piktura te Salvador Dali-t..eshte sh interesant...ma ka sugjeru nje shok, me thoshte, ky salvadori cka shihte ne endrra i shnderronte ne pikture,..dhe me te vertete pikturat e tij te krijojne sh gjendje te ndryshme e te vecnata si emocionale dhe mendore
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
gothic
New Member
avatar

Numri i postimeve : 4
Age : 29
Location : varreza
Registration date : 15/03/2008

MesazhTitulli: Re: piktori juaj i preferuar ?   Sat 15 Mar 2008, 21:52

leonardo da vinqi...gjeni asht...e prej ketyne modern pikaso...njeri qe ka bo revolucion ne piktur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
MorbidAngel
New Member
avatar

Numri i postimeve : 52
Age : 37
Location : Prishtine
Registration date : 10/03/2008

MesazhTitulli: Re: piktori juaj i preferuar ?   Tue 18 Mar 2008, 04:19

edward munch - the piktura e tij "njeriu i tmerruar" - kur shiqoj kete pikture me duket se e ndij "britmen" e atij personi
por edhe Van gogh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: piktori juaj i preferuar ?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
piktori juaj i preferuar ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Art, Kulture & Sport :: Art-
Kėrce tek: