Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 libri i preferuar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

libri i preferuar Empty
MesazhTitulli: libri i preferuar   libri i preferuar I_icon_minitimeWed 19 Mar 2008, 07:28

si e keni mardhenien me librin, a ju pelqen te lexoni..e ne keni nje ose disa qe i veconi nga te tjeret...
une vecoj keta:

100 VJET VETMI-markez,
ZERA FEMERORE-permbledhje me tregime,
DASHURIA NE KOHERAT E KOLERES-markez,
PAULA-isabel alliende,
LEHTESIA E PAPERBALLUESHME E QENIES-milan kundera,
MADE IN ALBANIA-teodor keko,
FROSINA E JANINES-mira meksi,
HARKU I TRIUMFIT,3 SHOKE-remark,
GRUAJA ME FLATRA-dino buzzati,
KRENARI DHE PARAGJYKIM-jane austen,
LA SOMBRA DELL' VIENTO-carlos ruiz zafon,
PORTA E NGUSHTE E DASHURISE-andre gide.

e di qe jane sh me sh se 1, po mua me pelqen te lexoj ndaj..kam frike se po te permend vetem nje, ju ngelet hatri te tjereve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

libri i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: libri i preferuar   libri i preferuar I_icon_minitimeThu 20 Mar 2008, 22:37

Shume kisha me vequ Alber Kamy, sidomos "I huaji".
Franc Kafka - Procesi
Calrs Dikens - Dejvid Koperfilldi
Alber Kamy - Murtaja
Henry Miller - Dite te qeta ne Klishi
Ernest Heminguej - Perse bien kembanat
Paulo Koelho - Alkimisti
Kadare Gjenerali i Ushtrise se Vdekur, Prilli Thyer, Viti Mbrapsht etj
Ka edhe tjera qe s'po me kujtohen per momentin, po kthena prap Smile

Nji kohe me ka ra mu nda prej romaneve, e tash kom vendose me lexu Umberto Eko - Emri i Trendafilit, dhe kom fjale shume te mira per ket liber.

_________________
Dielli duket qe ne mengjes!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

libri i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: libri i preferuar   libri i preferuar I_icon_minitimeFri 21 Mar 2008, 05:54

Mo Cushla shkruajti:
Shume kisha me vequ Alber Kamy, sidomos "I huaji".
Franc Kafka - Procesi
Calrs Dikens - Dejvid Koperfilldi
Alber Kamy - Murtaja
Henry Miller - Dite te qeta ne KlishiErnest Heminguej - Perse bien kembanat
Paulo Koelho - Alkimisti
Kadare Gjenerali i Ushtrise se Vdekur, Prilli Thyer, Viti Mbrapsht etj
Ka edhe tjera qe s'po me kujtohen per momentin, po kthena prap Smile

Nji kohe me ka ra mu nda prej romaneve, e tash kom vendose me lexu Umberto Eko - Emri i Trendafilit, dhe kom fjale shume te mira per ket liber.

dite te qeta ne klishi, e ke liber te preferuar ti????????????????????????????? na habise fare.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Muki
New Member


Numri i postimeve : 24
Age : 33
Location : Mitrovicė
Registration date : 06/03/2008

libri i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: libri i preferuar   libri i preferuar I_icon_minitimeFri 21 Mar 2008, 20:13

Futja e te dashuruarve ne kopshtin e dashurise - Ibn Kajim el Xheuzij
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

libri i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: libri i preferuar   libri i preferuar I_icon_minitimeFri 21 Mar 2008, 20:13

June,
I cmoj shume njerezit e guximshem, at'here kur e shkoi kete liber Miller ishte tjeter kohe, dhe sot te shkuash nje liber te tille nuk eshte qudi. Mu per kete qasje e la Ameriken dhe erdhi ne Paris.

_________________
Dielli duket qe ne mengjes!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

libri i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: libri i preferuar   libri i preferuar I_icon_minitimeSat 22 Mar 2008, 02:23

hmmm..mbase..mu sme ka pelq fare...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Muki
New Member


Numri i postimeve : 24
Age : 33
Location : Mitrovicė
Registration date : 06/03/2008

libri i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: libri i preferuar   libri i preferuar I_icon_minitimeSat 22 Mar 2008, 17:28

Mos te harroj edhe "Kosova antike" nga Edi Shukriu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
humanophobic
New Member
humanophobic

Numri i postimeve : 43
Age : 31
Location : rAinbow
Registration date : 06/03/2008

libri i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: libri i preferuar   libri i preferuar I_icon_minitimeTue 25 Mar 2008, 07:33

Qato qe e lexoj t'fundit zakonisht o ma i miri Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Muki
New Member


Numri i postimeve : 24
Age : 33
Location : Mitrovicė
Registration date : 06/03/2008

libri i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: libri i preferuar   libri i preferuar I_icon_minitimeTue 25 Mar 2008, 17:48

Mos te harroj edhe romani "Rrathe" nga Martin Camaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Molosi
Rock'and'Roll
Molosi

Numri i postimeve : 111
Age : 38
Location : Gjilan
Registration date : 24/03/2008

libri i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: libri i preferuar   libri i preferuar I_icon_minitimeWed 26 Mar 2008, 03:29

Mo Cushla shkruajti:
June,
I cmoj shume njerezit e guximshem, at'here kur e shkoi kete liber Miller ishte tjeter kohe, dhe sot te shkuash nje liber te tille nuk eshte qudi. Mu per kete qasje e la Ameriken dhe erdhi ne Paris.
Mo Cushla edhe un e kam lexu ket liber, me te vertet me ka pelqy shum....edhe pajtohem me ty se ka qen guximtar ne ate kohe kur e ka be ket liber, mirepo nganjiher me duket autori pedofil......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
chris martin
New Member
chris martin

Numri i postimeve : 22
Age : 29
Location : gjilan
Registration date : 05/04/2008

libri i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: libri i preferuar   libri i preferuar I_icon_minitimeMon 07 Apr 2008, 10:09

ernest herminguej-per ke bie kambana
kafka-procesi
bukovski-zonja vdekje
sarter-muri
shekspare-romeo e zhulieta,endrra e nje nate vere

kadare-gjenerali i ushtris se vdekur,keshtjella
josip rela-NITA
etj etj qe permomentin spom kujtohen...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

libri i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: libri i preferuar   libri i preferuar I_icon_minitimeMon 07 Apr 2008, 17:35

kur te te kujtoehen shkruaji... Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

libri i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: libri i preferuar   libri i preferuar I_icon_minitimeTue 08 Apr 2008, 05:50

edhe alkimisti sme ka pelq dhe aq, as zahiri, nga paulo coelho mka pelqy vec 11 minuta,,e kam mbaru brenda nates...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
masakruesjashkodrane
Jr Roller
masakruesjashkodrane

Numri i postimeve : 77
Age : 32
Location : rreth e rrotull rremujes:P ke tirana rock caffe
Registration date : 28/03/2008

libri i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: libri i preferuar   libri i preferuar I_icon_minitimeThu 18 Sep 2008, 00:09

Muki shkruajti:
Mos te harroj edhe "Kosova antike" nga Edi Shukriu

Nje nder te preferuarit e mi too ! study
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.myspace.com/lolacerku
Sponsored content
libri i preferuar Empty
MesazhTitulli: Re: libri i preferuar   libri i preferuar I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
libri i preferuar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Art, Kulture & Sport :: Letersi-
Kėrce tek: