Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 You'r Art'work

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Jimmy James
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 129
Age : 29
Location : earth
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: You'r Art'work   Sat 15 Mar 2008, 00:11

noj punim tujin sado "artistik"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 130
Age : 29
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: You'r Art'work   Sat 15 Mar 2008, 00:14

une jam kurioze per punet e tua Smile edhe ajo ne derrase te zeze sishte keq Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 301
Age : 32
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: Re: You'r Art'work   Wed 19 Mar 2008, 07:52

jo une si ve ketu punimet artistike...jo ore..ti shohin te gjithe pastaj..ti kopjojne..(shih si boj kot si ndonje artiste e madhe)..nejse,,dhe une si kjo siper jam kurioze shef , mgjths jam lucky se ti me tregon punimet..dhe jane vertet interesante..meqe hape dhe temen ec veji ketu e ne te japim mendim..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
MetallicA UnioN
Jr Roller
avatar

Numri i postimeve : 68
Age : 29
Location : MontAin With JAMES
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: You'r Art'work   Wed 19 Mar 2008, 18:48

Po du me dit me cfar programe mas pari punoni Razz Razz ?

Se une me Photoshop
Photoready e qisi Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.rockscream.net
humanophobic
New Member
avatar

Numri i postimeve : 43
Age : 30
Location : rAinbow
Registration date : 06/03/2008

MesazhTitulli: Re: You'r Art'work   Thu 20 Mar 2008, 09:27

Qe njo qe e kom bo me PAINT tongueN'flat screen po m'doket hijezimi s'pi vrehet qaq Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 130
Age : 29
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: You'r Art'work   Mon 07 Apr 2008, 13:59

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 130
Age : 29
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: You'r Art'work   Mon 07 Apr 2008, 14:01

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 130
Age : 29
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: You'r Art'work   Mon 07 Apr 2008, 14:03

june me tha t“i pershkruaja keto punimet....jane 2 vazo abstrakte ,dore e lire,te punuara para 2 vjetesh. thjesht si ushtrime te vogela per te stervitur doren edhe syrin me thyerjet e drites,hijet,konturet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 126
Age : 31
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: Re: You'r Art'work   Tue 08 Apr 2008, 04:52

2 punime sh me vlere,qe secili artist i diplomuar do ta kishte per zili!.me ben pershtypje si ke perdorur reflektimet te format konkave dhe konvekse,tl'umshin durt..sdi ca tthem tjeter Cool.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 130
Age : 29
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: You'r Art'work   Tue 08 Apr 2008, 17:09

wa shume flm, ne fakt edhe mua me pelqejne shume keto ,po ti shohesh live Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Churchill
Jr Roller
avatar

Numri i postimeve : 121
Age : 27
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

MesazhTitulli: Re: You'r Art'work   Thu 10 Apr 2008, 03:00

Rock around the Clock, komplimente per kto punime edhe thyrjet e drites jon perfekt.

Btw, cka studion, a je artiste a e ki hobi kete pune?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 130
Age : 29
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: You'r Art'work   Thu 10 Apr 2008, 16:33

Churchill shkruajti:
Rock around the Clock, komplimente per kto punime edhe thyrjet e drites jon perfekt.

Btw, cka studion, a je artiste a e ki hobi kete pune?

faleminderit churchill. akoma skam filluar studimet ne fakt,shpresoj te studioj per arkitekture. keto punimet i kam bere gjate kohes qe ndiqja nje kurs vizatimi ,per t“u shkathtesuar, sa per te hedhur hapat e para,ndersa tani vazhdoj vete se me argetojne .jane nder punimet e para.
sa per artiste....Smile ..jam cik jam,e kam ne gjak Smile flm edhe njehere e kalo mire.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 301
Age : 32
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: Re: You'r Art'work   Thu 10 Apr 2008, 23:04

punime te mira si ajo qe i ka bere..ajo e para me pelq me teper mua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Churchill
Jr Roller
avatar

Numri i postimeve : 121
Age : 27
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

MesazhTitulli: Re: You'r Art'work   Sun 13 Apr 2008, 01:21

Arkitekturen...m'vjen mire. Edhe un akrkitekturen e kam si percaktim per studimet e mia te metutjeshme edhe ishalla kemi sukses ne kete drejtim.
Edhe nihere, punimet e tua pom pelqejne shume, a ki te tjera?


Humanophobic, hallall per idene.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 130
Age : 29
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: You'r Art'work   Sun 13 Apr 2008, 23:49

Churchill shkruajti:
Arkitekturen...m'vjen mire. Edhe un akrkitekturen e kam si percaktim per studimet e mia te metutjeshme edhe ishalla kemi sukses ne kete drejtim.
Edhe nihere, punimet e tua pom pelqejne shume, a ki te tjera?


Humanophobic, hallall per idene.

cheers cheers wow sa shume "kolege" ketu ne forum..me behet qejfi.punime kam plot,me kismet,me vone mbase vendos te tjera. do kisha dhe une qejf te shihja ndo1 punim tendin,nqs ke Smile
Suxese edhe ti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Jimmy James
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 129
Age : 29
Location : earth
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: Re: You'r Art'work   Fri 09 May 2008, 07:06


_________________
buburec, po krenar !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 126
Age : 31
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: Re: You'r Art'work   Sat 10 May 2008, 04:56

komplimente,punim goxha psajko,sikur ta kishe bo kete punim me laps 0.3 ose 0.5 mm kish dal jashtezakonisht mire.

un jame tu bo nje punim te ngjashem me vija,nejse koncepti eshte krejt ndryshe por kshtu eshte me vija..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 301
Age : 32
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: Re: You'r Art'work   Sat 10 May 2008, 06:12

pushtet femeror (sipas meje normal) Very Happy
ja vuna emrin...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
pumpkin
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 43
Age : 29
Location : up in the clouds
Registration date : 08/03/2008

MesazhTitulli: Re: You'r Art'work   Sat 10 May 2008, 18:38

shum e mil Like a Star @ heaven (veq pak mrrolajk:p)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 130
Age : 29
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: You'r Art'work   Tue 13 May 2008, 07:41

Perspektiva shifet tani ,te femrat pra Razz po me pelqen kjo mua.me duket cik si Ariel Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: You'r Art'work   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
You'r Art'work
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Art, Kulture & Sport :: Art-
Kėrce tek: