Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Machine Head

Shko poshtė 
AutoriMesazh
MorbidAngel
New Member
MorbidAngel

Numri i postimeve : 52
Age : 38
Location : Prishtine
Registration date : 10/03/2008

Machine Head Empty
MesazhTitulli: Machine Head   Machine Head I_icon_minitimeThu 13 Mar 2008, 20:57

MACHINE HEAD
“The blackening”
01. Clenching The Fists Of Dissent
02. Beautiful Mourning
03. Aesthetics Of Hate
04. Now I Lay Thee Down
05. Slanderous
06. Halo
07. Wolves
08. A Farewell To Arms


Nė albumin e 6-tė e quajtur “The Blackening” , metallcat nga Bay Area janė fokusuar ne ēdo element qe i identifikon ata si Machine Head.
“The Blackening” ka 8 kėnge, secila ma interesant se tjetra, producent Robb Flynn dhe ka dal ne shitje me 27 Mars 2007.
Kėnga e pare “Clenching the Fists of Dissent” fillon me njė jehone te baterive disi si nga largėsia dhe kalon ne hyrje akustike te forte para se te eksplodoj ne “Thrash” feste. FANTAAASTIKEEE...
Kur dėgjon “ Beautiful Mourning” duket qe ke hy ne njė vorbull te shkaktuar nga “zėri” i kitarės dhe fjalėve revoltuese “Fuck you all” Robb Flynn e “shpall” pushtimin nga ajo, dhe fuqinė joshėse qe ka njė femėr dhe vdekja.
E tash, pėrgatituni te dėgjoni kėngėn e gjashte me rend e quajtur “Halo” – kėnge e rekomanduar nga shume fansa, ėshtė diēka qe ndiz flaken ngadalė, kėnge epike ku krejt “arsenali” i Machine Head-save vihet nė shprehje, secili prej anėtareve te bendit zgjatet e zgjerohet ne ēdo note e ēdo goditje te baterive. Kėnge ku me njė tėrbim te balancuar nxirret i gjithė mllefi qe iu ka zėne frymėn deri me tash.
“ Aesthetics of Hate” e shkruar pėr cirkun e krijuar nga media me rastin e vdekjes se Dimebag Darrel ku Phil Demmel “sfidohet” nė njė duel te solo kitarės nga Flynn duke kaluar ne melodinė solemne te “marshit tė vdekjes” .
“For the love of brother
I will sing this fucking song
Aesthetics of hate
I hope you rot in hell”

Nėse nuk e keni dėgjuar ketė album deri me tani, ju rekomandoj ta bėni kėtė, mund te them se do te pėrjetoni njė “pastrim kimik” te shpirtit.
Keep on rocking...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
Maynard
Rock'and'Roll
Maynard

Numri i postimeve : 159
Age : 38
Location : Eon Blue Apocalypse
Registration date : 04/01/2008

Machine Head Empty
MesazhTitulli: Re: Machine Head   Machine Head I_icon_minitimeThu 13 Mar 2008, 21:25

hah.. teper jon tmir.. 2 antart e grupit ma heret e kan pas grupin Vio-Lence.. qe e kan prish per me kriju Machine Head tani..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.toolband.com
MetallicA UnioN
Jr Roller
MetallicA UnioN

Numri i postimeve : 68
Age : 30
Location : MontAin With JAMES
Registration date : 09/03/2008

Machine Head Empty
MesazhTitulli: Re: Machine Head   Machine Head I_icon_minitimeSun 16 Mar 2008, 01:42

2 , 5 , 6 , 7 plus 8 mkallin Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.rockscream.net
Sponsored content
Machine Head Empty
MesazhTitulli: Re: Machine Head   Machine Head I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Machine Head
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Metal :: Thrash / Death / Black-
Kėrce tek: