Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Ashpersohen denimet ne komunikacion

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Muki
New Member


Numri i postimeve : 24
Age : 33
Location : Mitrovicė
Registration date : 06/03/2008

Ashpersohen denimet ne komunikacion Empty
MesazhTitulli: Ashpersohen denimet ne komunikacion   Ashpersohen denimet ne komunikacion I_icon_minitimeThu 06 Mar 2008, 17:08

Besoj se keni ndegjuar ne lajme qe SHPK ne bashkpunim me ministrite,pas nje takimi kan vendosur te ashpersojne masat ndeshkimore ne komunikacion.
Ne ato masa perfshiheshin denime gati per qdo veprim ma te vogel,tu fillu vetem per nje shllajfitje me veture gati 200euro,pastaj dritat e vetures duhet te mbahen te ndezuar naten dhe diten,pastaj nese gomat nuk jan te pastruara nga lloqi,prap denim.Pastaj nese nuk i jep perparesi kembesorit kur ai eshte duke e kaluar zebren,prap denim si dhe edhe per gjera tjera me te vogla,qe besoj do ti degjoni ne njoftimet qe do te dalin ne tv dhe gazeta.Denimet po ashtu parashiheshin edhe per kembesoret qe nuk kalojne zebren,ose nuk respektojne semaforin.

Mua personalisht shume po me pelqen qe i kan bo keto denime me te ashpra,ne menyre qe te evitohen sa ma shume aksidentet ne trafik dhe po ashtu kto ligje po me perngjajne ne disa shtete europiane,dhe kjo eshte shenje e mire se do te behemi nje shtet i fort,me ligj te fort.
Cka mendoni ju rreth ksaj?

Ligji ne fjale do te filloj te zbatohet nga e hena.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
6POUNDER
New Member
6POUNDER

Numri i postimeve : 31
Age : 36
Location : Prizren
Registration date : 06/03/2008

Ashpersohen denimet ne komunikacion Empty
MesazhTitulli: Re: Ashpersohen denimet ne komunikacion   Ashpersohen denimet ne komunikacion I_icon_minitimeThu 06 Mar 2008, 20:11

kuuu ej na myten o daj, une per veti 4-5 denime ne muj i paguj shpirti me dul tu punu per shpk
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.triplesix.com.au
Jimmy James
Rock'and'Roll
Jimmy James

Numri i postimeve : 129
Age : 30
Location : earth
Registration date : 03/01/2008

Ashpersohen denimet ne komunikacion Empty
MesazhTitulli: Re: Ashpersohen denimet ne komunikacion   Ashpersohen denimet ne komunikacion I_icon_minitimeFri 07 Mar 2008, 02:24

Shum super o bo, veq edhe rruget duhet me kon ma te rregullune... ska me fol mo me ni dor e tjetren ntimon, as me bo shllllaaajjffffff ska se merrr denim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
MetallicA UnioN
Jr Roller
MetallicA UnioN

Numri i postimeve : 68
Age : 30
Location : MontAin With JAMES
Registration date : 09/03/2008

Ashpersohen denimet ne komunikacion Empty
MesazhTitulli: Re: Ashpersohen denimet ne komunikacion   Ashpersohen denimet ne komunikacion I_icon_minitimeSun 09 Mar 2008, 23:00

Ishalla...

Sdi une sa here kur po udhetoj me t'punes po shoh naj hallakam ose naj ndeshje ose naj tmyt Neutral

Shume keq shoh edhe shume kafsh neper rruge t'mytme sdi mu shume um dhimen ...

Ishalla kan men e i vozisin ma me vemendje Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.rockscream.net
MorbidAngel
New Member
MorbidAngel

Numri i postimeve : 52
Age : 38
Location : Prishtine
Registration date : 10/03/2008

Ashpersohen denimet ne komunikacion Empty
MesazhTitulli: Re: Ashpersohen denimet ne komunikacion   Ashpersohen denimet ne komunikacion I_icon_minitimeMon 10 Mar 2008, 18:42

Shume mire, veq shpresoj se do te vlen per te gjithe, e jo vetem per ata qe nuk kane "t'ngjofshem" ne polici.
Edhe pse kam pas rast shume here qe vet Polici i SHPK-se nuk i respekton rregullat e komunikacionit : pa rryp, me mobil, kthim i vetures pa dhene shenje, etj etj, polic i veshur ne uniforme por me veture private.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

Ashpersohen denimet ne komunikacion Empty
MesazhTitulli: Re: Ashpersohen denimet ne komunikacion   Ashpersohen denimet ne komunikacion I_icon_minitimeMon 10 Mar 2008, 22:31

Ligji aq shume qe kish rregulla, saqe Policia po deshke me bajt ligjin me veti. Per shume sene ke i mire edhe i qellum. Edhe naj naj here duhet mu bo me rregullat qe i kane shtetet ma te zhvillume te botes. Edhe ata i ka bo qeshtu ligji se jo qe jon esktra naj sen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
Muki
New Member


Numri i postimeve : 24
Age : 33
Location : Mitrovicė
Registration date : 06/03/2008

Ashpersohen denimet ne komunikacion Empty
MesazhTitulli: Re: Ashpersohen denimet ne komunikacion   Ashpersohen denimet ne komunikacion I_icon_minitimeFri 21 Mar 2008, 20:26

Dy javet e para ka qene vetem per tu njoftuar qytetaret,dhe eshte shku vetem me terhekje vrejtje,me duket prej te henes do te fillojn me gjobat,per ata qe nuk ju permbahen rregullave te reja ne komunikacion.
Une per vete jam shume i knaqun me kto ligjet e reja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sabotage
New Member
Sabotage

Numri i postimeve : 6
Age : 34
Location : Gjilan
Registration date : 25/03/2008

Ashpersohen denimet ne komunikacion Empty
MesazhTitulli: Re: Ashpersohen denimet ne komunikacion   Ashpersohen denimet ne komunikacion I_icon_minitimeTue 25 Mar 2008, 22:03

bash i kom prit mire qeto rregulla veq edhe ma mire kur lexova qe e kishin denu njonin

ate tipin e kishin denu Bleron tu fol ne tel, pa drita edhe mbi 40 ne prishtine

hahaah 3 denime ja kishin jap kjhuuu ma speshell per VIP-at
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Nicknapping
Rock'and'Roll
Nicknapping

Numri i postimeve : 113
Age : 43
Location : qaty ku po bjen bore :-)
Registration date : 25/03/2008

Ashpersohen denimet ne komunikacion Empty
MesazhTitulli: Re: Ashpersohen denimet ne komunikacion   Ashpersohen denimet ne komunikacion I_icon_minitimeTue 25 Mar 2008, 23:13

ky sen shume palidhje, do denime qe i kam pa, se kemi na gjendjen per aso denimesh, kishe po mundohen me bo si ne perendim, e ne fakt vetem ne Austri eshte obligim mi lon dritat dheze diten, edhe keta po e diskutojne kete qeshtje sepse kjo shkakton hargjime te karburantit edhe njekohesisht ndotje te ambientit. edhe ne nje komunikate thuhet, NESE eshte reduktu numri i aksidenteve ne komunikacion, duhet te gjindet nje lidhje qe ndezja e dritave ka ndiku ne zvoglimin e numrit te aksidenteve, gje qe nuk eshte vertetu hala...edhe mendoj se kjo puna e "pikave" ne sistemin e gjermanise, eshte teresisht e kote, tuj e pa nderlidhjen qe secili person mundet me gjet dikon te jofshem ne polci edhe me hjek denimin!

nuk eshte koha e pershtateshme per keto ashpersime ne kosove, mendoj une! perveq kesaj, sot nxerre ligjin, mbas nje jave ai ligj hype ne fuqi, kjo ndodhe vetem ne Kosove, pa u pergadite terreni per keto rregulla te reja aspak.... papjekuni e sistemit egzekutiv mendoj une!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Churchill
Jr Roller
Churchill

Numri i postimeve : 121
Age : 29
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

Ashpersohen denimet ne komunikacion Empty
MesazhTitulli: Re: Ashpersohen denimet ne komunikacion   Ashpersohen denimet ne komunikacion I_icon_minitimeSun 30 Mar 2008, 04:02

Se ka keq Nicknapping, pajtona per do sene qetu, nuk pe shoh t'arsyshme me pas driten diten dheze?, po do m'pelqyn shume. Ajo me SHLLAJFIT ke shume e mire, gomat duhet te jene te pastruara, perparsia ndaj kembsorit, etj.

Ishalla kto kane me ndiku pozitiivisht.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Nicknapping
Rock'and'Roll
Nicknapping

Numri i postimeve : 113
Age : 43
Location : qaty ku po bjen bore :-)
Registration date : 25/03/2008

Ashpersohen denimet ne komunikacion Empty
MesazhTitulli: Re: Ashpersohen denimet ne komunikacion   Ashpersohen denimet ne komunikacion I_icon_minitimeWed 02 Apr 2008, 07:45

perveq kesaj Austria e ka hjek obligimin e mbajtjes se dritave ndez gjat dites sepse nuk eshte tregu e efektshme. e na shqiptart dojm mu tregu ma te afte se krejt! ncncnc

ndersa sa i perket papastertise se gomave, ani do kur dalin me traktor prej ares e ne asfallt, i kcejn copat e lloqit hava, qati ja bojn mire me denu, plus edhe disa kamionve...

e "shllajfat" atyne duhet me jau mar lejen krejt!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Ashpersohen denimet ne komunikacion Empty
MesazhTitulli: Re: Ashpersohen denimet ne komunikacion   Ashpersohen denimet ne komunikacion I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ashpersohen denimet ne komunikacion
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Without Music :: Bisede te ndryshme, pa muzike-
Kėrce tek: