Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Shpresa !

Shko poshtė 
AutoriMesazh
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Shpresa ! Empty
MesazhTitulli: Shpresa !   Shpresa ! I_icon_minitimeFri 28 Mar 2008, 00:10

njeriun ne kete jete e mban shpresa,thone se ajo vdes e fundit,apo jo ? nuk e di mua mduket e paarsyshme shpresa e tepert qe e hasim ne shumicen e shqiptareve,te gjith thone hajt se do behet mire,do vijn dite me te mira...por kot ajo eshte vetem se mashtrim !


ju shpresoni ose thene me mire sa shpresoni per per nje te ardhme me te mire ?

ne jeten e perditshme veproni ne baze shpreses apo arsyes ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Shpresa ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shpresa !   Shpresa ! I_icon_minitimeTue 01 Apr 2008, 22:00

ue ca teme elo...
pavarsisht pesimizmit qe do sdo ne kete ambejnt ku jetojme ne te kap..pavarsisht pasigurive ne vetvete mos me pas shprese smund te jetosh fare....kam pa te "opinioni" interviste per jeten e fatos lubonjes...per peridhen e burgut..ne ato rrethana fare cnjerzore qe per te vazhduan vite me radhe shpresa ish e domosdoshme..them eshte pjese e natyres njerezore..ne mure thonte ai shkruhej ngado SKSKS... sa ka shpirt ka shprese( se ka ka kohe qe e kam pa e sdu me gabu)
..ne kendveshtrimin tend me ckuptova une i referohesh pertacise se shqiptareve qe presin qe gjerat e mira tju ndodhin e jo ti bejne vete, presin me mire ndihme nga dikush se ta ndertojne te ardhmen me duart e veta...mendoj se dhe per kete po ndergjegjsohen , pa pune ska asgje...edhe asgje ste bie nga qielli po nuk u perpoqe vete
ne jeten e perditshme veproj ne baze te arsyes..bej timen, nese dicka me vjen shtese akoma me mire, po te pakten bej dicka une...sja le me pishman vetes...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

Shpresa ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shpresa !   Shpresa ! I_icon_minitimeWed 02 Apr 2008, 20:39

Shpresat na mbajne gjalle, por shpreha duhet te shoqerohet edhe me pune dhe mundi.
Une pajtohem me Junen kur flet per shpresat e shqiptareve.
Kam kriju nji bidnje se kemi asi shpresa se nje dite do te behet mire, kjo shume normale, amo si shporehoet eshte katastrofe. Shume njerez e shofin te ardhmen k'shtu. Sot pa rryme, korrupcion, ekonomi shume shume te dobet. Dhe mendohet se te nesermen ose nji dite papritmas do te kemi 24h rryme, do te kemi paga shume me te mira, pasterti dhe gjithcka tjeter.

_________________
Dielli duket qe ne mengjes!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
Molosi
Rock'and'Roll
Molosi

Numri i postimeve : 111
Age : 38
Location : Gjilan
Registration date : 24/03/2008

Shpresa ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shpresa !   Shpresa ! I_icon_minitimeWed 02 Apr 2008, 21:37

Vazhdimisht e bindim veten se do tė jetė mė mirė kur do tė pėrfundojmė shkollėn, kur tė punėsohemi, kur tė martohemi, tė kemi njė fėmijė apo edhe fėmiun tjetėr.

Pastaj ndihemi tė pakėnaqur kur na duket se fėmijėt nuk janė rritur ended he na duket se do tė jemi shumė mė tė kėnaqur kur ata tė rriten edhe pak.

Pėrsėri ndjehemi tė zhgėnjyer me faktin se duhet tė jetojmė me adoleshent, sigurisht do tė jemi mė tė lumtutr kur fėmijėt ta kalojnė atė fazė.

I themi vetes se jeta do tė jetė mė e plotė kur partneri do tė jetė mė I organizuar, kur tė blejmė veturėn e re, kur do tė kemi mundėsi tė shkojmė nė ndonjė ushėtim tė bukur ose kur tė dalim nė pension.

E vėrteta e vetme ėshtė se nuk ka moment mė tė mirė pėr lumturi se I tanishmi. Nėse jo tash, Kur ????? jeta yte do tė jetė e mbushur gjitjmonė me sfida. Ėshtė mė mirė qė ta pranosh kėtė dhe tė fillosh qė megjithatė tė ndihesh I lumtur.

Na duket vazhdimisht se jeta jonė ende nuk ka filluar. Vazhdimisht gjendet ndonjė pengesė, pėrvojė nė tė cilėn duhet kaluar, kohė tė cilėn duhet kushtuar ndonjė gjėje, faturat qė duhet paguar,. Vetėm kur ti kalojmė tė gjitha kėto, mund tė fillojmė jetėn. Mė nė fund e kuptojmė se tė gjitha kėto pengesa janė vetė jeta.

Prandaj pėrjetoje qdo moment.
Mos prit gjersa tė mbarosh shkollėn, gjersa tė humbėsh apo tė fitosh 10kg, gjersa tė punėsohesh, martohesh, ta ndėrtosh shtėpinė, tė keshė fėmijė, tė dalėsh nė pension, gjerė nė pranverė, verė, vjeshtė, dimėr, gjer nė vitin tjetėr, gjer sat ė vdesėsh….para se tė vendosėsh tė jesh I lumtur….

Lumturia ėshtė rrugėtim e jo cak….

Nuk ka kohė mė tė mirė pėr lumturi se e tanishmja….

Jeto dhe kėnaqu ne qdo moment…!!!!!!!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Shpresa ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shpresa !   Shpresa ! I_icon_minitimeThu 03 Apr 2008, 05:27

ue ue ue ue ue...sh postim i bukur....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Molosi
Rock'and'Roll
Molosi

Numri i postimeve : 111
Age : 38
Location : Gjilan
Registration date : 24/03/2008

Shpresa ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shpresa !   Shpresa ! I_icon_minitimeThu 03 Apr 2008, 05:28

Falemnderit June
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Churchill
Jr Roller
Churchill

Numri i postimeve : 121
Age : 29
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

Shpresa ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shpresa !   Shpresa ! I_icon_minitimeFri 04 Apr 2008, 03:49

Shpresa osht ajo qe na mban neve, kur mundohemi me realizu dicka gjithmone shpresojme se do ta realizojme.

Por ne Kosove shpresojme ne disa raste qe nuk duhet me shpresu po duhet me punu. Psh rasti i KEK-ut, une nuk shpresoj qe vetvetiu ka me u rregullu rryma po ne qoft se nuk punohet ne ate drejtim ose nuk mirren masa te duhura at'here nuk pres mrekullina prej saj edhe pse e di qe ka shume parregullsi.

Shpresoj per nje te ardhme me te mire.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
chris martin
New Member
chris martin

Numri i postimeve : 22
Age : 29
Location : gjilan
Registration date : 05/04/2008

Shpresa ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shpresa !   Shpresa ! I_icon_minitimeMon 07 Apr 2008, 09:24

un them njeriu shpreon gjithmon per diqka ,,,
shpresa dhe ambicja per mendimin tim jan te ngjashme shum per nga kuptimi i tyre , njeri asnjeher nuk duhet te bije preh e ktyre gjana po gjithmon shum vigjilent dhe i shkatht drejt realizimit te synimeve te tijaa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
humanophobic
New Member
humanophobic

Numri i postimeve : 43
Age : 31
Location : rAinbow
Registration date : 06/03/2008

Shpresa ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shpresa !   Shpresa ! I_icon_minitimeTue 08 Apr 2008, 09:10

Kur s'ki shprese nuk ki as arsye.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
mangoopka
New Member


Numri i postimeve : 38
Age : 27
Location : qanej veq ka franca PO.
Registration date : 06/03/2008

Shpresa ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shpresa !   Shpresa ! I_icon_minitimeWed 09 Apr 2008, 03:08

Shpersa.... spo di, un nuk i permbana shum qesaj then'je "shpresa vdes e fundit".
Psh. gjith jeten me shpresu se po t'vjen naj Lloto e pe ki 1 jet t'mir, jo more daj puna&msimi jan ma t'vlefshme se Shpresa, normal per do sene kur s'ki zgjidhje tjeter at'her duhet me prit mos mi hup shpresat, per at sen Zoti qysh e ka shkrujt! Veq per do sene edhe jo... spo di.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content




Shpresa ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shpresa !   Shpresa ! I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shpresa !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Without Music :: Bisede te ndryshme, pa muzike-
Kėrce tek: