Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 MAK

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Maynard
Rock'and'Roll
Maynard

Numri i postimeve : 159
Age : 38
Location : Eon Blue Apocalypse
Registration date : 04/01/2008

MAK Empty
MesazhTitulli: MAK   MAK I_icon_minitimeWed 19 Mar 2008, 23:08

Skom fjal per ket grup.. nder krijust e rockut shqiptar.. nga MItrovica.. diqysh si Floyd mdoken sidomos bubnjari.. identik stilin e Nick Mason.. ska fjal.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.toolband.com
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

MAK Empty
MesazhTitulli: Re: MAK   MAK I_icon_minitimeWed 19 Mar 2008, 23:17

Bend qe meriton cdo respekt.
Njerez qe shume heret u munun me bo dicka te mire.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
Muki
New Member


Numri i postimeve : 24
Age : 33
Location : Mitrovicė
Registration date : 06/03/2008

MAK Empty
MesazhTitulli: Re: MAK   MAK I_icon_minitimeTue 25 Mar 2008, 18:07

Njerez qe shume heret u mundun me bo diqka,dhe ne ate kohe ja arriten dhe thyen akullin.
Bendi MAK nga Mitrovica ose FAN siq quhej ne fillim kur perbehej nga 2shqiptare dhe nga 2serbe,sot nga te gjithe veteranet e Rock-ut konsiderohet themelues i Rock skenes Kosovare.
Pjestare te keti bendi ishin Haki Misini-vokal,Mehmet Tupella-Meti daullist,pastaj per nje kohe edhe kitaristi me i mire i zgjedhur ne ate kohe ne ish-Jugosllavi,maestro Nexhat Macula.MAK,pra njihet si bendi i pare Rock ne keto troje.
Viti me tragjik per bendin dhe per gjithe ne pergjithsi ishte viti i 1999,kur kriminelet serb midis qytetit masakrojne vokalistin e bendit Haki Misinin si dhe daullistin Mehmet Tupella-Metin,dhe mbas lufte kalon nje kohe e gjate deri sa gjenden kufomat e ketyre dyve.Pas varrimit per nder te familjeve te ketyre ne Mitrovice u organizua nje koncert i madh Rock ne stadiumin me te madh ne Kosove,ne stadiumin "Adem Jashari",ku ishin pjesemarres rreth 20.000 spektator.
Pushofshin ne paqe,Haki Misini dhe Mehmet Tupella.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Molosi
Rock'and'Roll
Molosi

Numri i postimeve : 111
Age : 38
Location : Gjilan
Registration date : 24/03/2008

MAK Empty
MesazhTitulli: Re: MAK   MAK I_icon_minitimeTue 25 Mar 2008, 21:54

Cdo respect per ket bend...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vaLton_Floyd
Jr Roller
vaLton_Floyd

Numri i postimeve : 79
Age : 30
Location : Rep. of Peja
Registration date : 06/03/2008

MAK Empty
MesazhTitulli: Re: MAK   MAK I_icon_minitimeThu 27 Mar 2008, 00:09

Moj e mira te pojata . krijuesit e rockut shqiptar definitivisht.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
pumpkin
Rock'and'Roll
pumpkin

Numri i postimeve : 43
Age : 30
Location : up in the clouds
Registration date : 08/03/2008

MAK Empty
MesazhTitulli: Re: MAK   MAK I_icon_minitimeFri 04 Apr 2008, 07:42

'Leskoviku' osht kang qe e ngoj shpesh. Shum m'pelqen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MAK Empty
MesazhTitulli: Re: MAK   MAK I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
MAK
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Albanian Rock-
Kėrce tek: