Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Rock'n'Roll

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Jimmy James
Rock'and'Roll
Jimmy James

Numri i postimeve : 129
Age : 30
Location : earth
Registration date : 03/01/2008

Rock'n'Roll Empty
MesazhTitulli: Rock'n'Roll   Rock'n'Roll I_icon_minitimeThu 03 Jan 2008, 04:09

I mean , the musketeers of rock'n'roll are Chuck barry , Little Richard and jerry Lee Lewis...

Who is for u the father of rock'n'roll ?

Dhe , thuni ca fjale per rockandrollin!


Edituar pėr herė tė fundit nga Jimmy James nė Sun 30 Mar 2008, 05:51, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
Rock around the Clock

Numri i postimeve : 130
Age : 30
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

Rock'n'Roll Empty
MesazhTitulli: Re: Rock'n'Roll   Rock'n'Roll I_icon_minitimeFri 14 Mar 2008, 17:03

I don“t care what people say,Rock n“Roll is here to stay.... ka thene Chuck Berry, i preferuari im Smile po smund te leme pa permendur Bill Haley,LLoyd Pricce,,Chubby Checker,Smokie,Fats Domino.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Rock'n'Roll Empty
MesazhTitulli: Re: Rock'n'Roll   Rock'n'Roll I_icon_minitimeSun 30 Mar 2008, 03:44

Kjo teme kalone ne krye,aty e ka vendin !

ok,per te kuptuar rock n'rollin duhet kuptuar sllaverine,kjo muzike rrjedh prej bluesit,prej malltretimeve qe u beheshin afro-amerikaneve.kjo ishte shtrsa me e goditur,te rinjet e saj kohe kerkonin vazhfimisht nje men. per te shprehur revolten dhe ajo sihte rock n'rolli.Ai qe mpelqen me sh eshte padyshim Chuck Berry,pasta vijn Little Richard,Jeryy Lee Lewis,Bill Haley etjeretjere.
Arsye pse me pelqen me sh Ch.Berry bazohet ne faktin se ky bashkonte me sh te rinje ne fillimit e rock n'rollit,ndersa keta tjeret luanin me sh muzike ne vende me moshat me te vjetra,nejse nuk eshte kjo kush e di se cka por e ben ate pak me te afte.Kur me 1954 degjojn rinia kengen Rock Araoun The Clock at'her ..1,2,3,o'clock,o'clock ROCK...at'her u binden se eeshte koha per te kercyer,dhe per t'iu bashkuar ene Billit.
Pastaj vjen nje dhurat tjeter per rinin 'long tall sally' nga Little Richard ,them dhurat sepse kishe nje mesazh kenga HAVIN' ME SOME FUN TONIGHT,kjo e ben edhe me te kuptimt rock n rollin Smile>

prap them Chuck Berry eshte king pe thome edhe nje arsye tjeter..sepse perdorte notat blues ne rock n roll hapurazi/drikt,
e tjeret ne nje men. indirekte !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
Rock around the Clock

Numri i postimeve : 130
Age : 30
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

Rock'n'Roll Empty
MesazhTitulli: Re: Rock'n'Roll   Rock'n'Roll I_icon_minitimeMon 31 Mar 2008, 02:16

Rock “n Roll erdhi pas blues ,ne shenje nderimi per artistet e bardhe te cilet e vleresonin dhe luanin muziken e zeze Blues.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Rock'n'Roll Empty
MesazhTitulli: Re: Rock'n'Roll   Rock'n'Roll I_icon_minitimeFri 04 Apr 2008, 23:50

ėhė,ne blues kendohej per gjithcka,per vuajtjen,punen e veshtire,padrejtsin e plote tjera..ndersa rock and rolli i shtoi edhe nje pasuri tjeter kesaj muzike...i shtoi qytetaret e bardhe !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Andromeda
New Member
Andromeda

Numri i postimeve : 32
Age : 33
Location : Suahrekė
Registration date : 04/04/2008

Rock'n'Roll Empty
MesazhTitulli: Re: Rock'n'Roll   Rock'n'Roll I_icon_minitimeSat 05 Apr 2008, 00:25

Rock n Roll vuajtje perjetim shpirteror parodi e te gjitha kohrave e lindur ne kohen e skllaverisė atehere kur ngjyra e lekures ka pas rendesi ma shume se ngjyra e syve .!.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Rock'n'Roll Empty
MesazhTitulli: Re: Rock'n'Roll   Rock'n'Roll I_icon_minitimeTue 22 Apr 2008, 01:04

i dont know who's the father ...mamaja eshte e sigurt gjithmone Razz

rock and roll:per mua eshte time to dance and be happy

ps: james, postim i shkurter qe tmos pertosh shoku tongue
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Rock'n'Roll Empty
MesazhTitulli: Re: Rock'n'Roll   Rock'n'Roll I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Rock'n'Roll
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Rock'n'roll-
Kėrce tek: