Rockandroll

rockandroll forumotion

ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 

Little Richard

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Rock around the Clock
Rock'and'Roll

Numri i postimeve : 130
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Little Richard   Fri 14 Mar 2008, 17:40

Kengetari,kompozitori,pianisti afroamerikan qe te gjithe e njohin ,te pakten nga e reklamave "Tutti Frutti". Idhull dhe shembull per shume artiste te rinj te Rock n“Roll. "Lucille" kenga me e bukur dhe me e fuqishme.Ndani me ne shijet tuaja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Jimmy James
Rock'and'Roll

Numri i postimeve : 129
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: Re: Little Richard   Fri 14 Mar 2008, 23:09

pami, te gjitha prezantimet e temave mpelqyn shum .deri tasht ke prezantu temat me se miri.

n'tem

hahaha rolleri im i preferum, artistt me gojen plot, haha imigji me interesant , kenget me te mira , ky ka bo kengen time tpreferume ne sferen e rockandrollit... "tutti frutti", uu qfar improvizimesh e qfar prezantimesh ka bo nsken, ni pianist, jo me gishta po me zemer...

Cito :

"...and was a key figure in the transition from rhythm & blues to rock and roll in the 1950s."

A-Wop-bop-a-loo-lop a-lop-bam-boo....

mpelqen lucille, whole lotta shakin going on, edhe tgjitha ato covere e ato rockandroll songs qe ka performu.. osht #1 per mu
El Zeppelin
Rock'and'Roll

Numri i postimeve : 126
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: Re: Little Richard   Thu 27 Mar 2008, 23:04

L.R. eshte nje nder te preferuarit e mi,qe ma ngre disponimin ne max.Nuk besoj qe ka noi njeri qe mos ta kete degjuar tutti frutti te pakten gabimisht e kane nigju Razz.

Mua me pelqen me sh lucille.si i bie pianos me gjith...me ben pershtypje cdo gje te ky njeri,vazhdimisht kerkon te ngritet me lart,te arrij kulminacionin e knaqsis,mund ti shifni ata njerez qe jane prezent aty ku kendon ai,te gjitheve 'fluturojn',t'jep nje emocion tpapam..kur i degjoj kenget e tij trupi im vetvetiu kerce tani po degjoj long tall sally (jame duker kercyer;p) kete kenge e kendojn edhe Beatles..
Molosi
Rock'and'Roll

Numri i postimeve : 111
Registration date : 24/03/2008

MesazhTitulli: Re: Little Richard   Fri 28 Mar 2008, 06:23

Edhe mua shum me pelqen, edhe une si te gjith te tjeret kenget e preferume te tij i kam Tuttu Fruti edhe Lucille
Sponsored content

MesazhTitulli: Re: Little Richard   

Little Richard
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Rock'n'roll-
Kėrce tek: