Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Eugent Bushpepa

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeWed 12 Mar 2008, 06:54

prisja ta hapte nje antare tjeter ketu kete teme po me cpo shoh , seshte kujtuar akoma..
une per here te pare e kam degju live ne tetor te 2006 dhe prej atehere jam fanse... madje e konsideroj veten me fat qe kam mundesi ta degjoj tek kendon sa here qe dua...
si pjese e grupit sunrise ka marre pjese ne kengen magjike dhe ne festivalin e fundvitit ne 1998
ne top fest vjet u paraqit me nje kenge vetem "maska e madheshtise" per te cilen mori dhe kanditaturen per Best Male, si dhe nje kenge bashke me grupin ...: "Engjell"..tekstet e te dyja kengeve kane autor gentin dhe muzika e te fundit eshte realizuar prej tij
aktualisht eshte pjese e top show band dhe kendon live te merkure, te premte, te shtune te Tirana Rock...ka vokal per mendimin tim te rralle e disi si te pafund...ne youtube gjeni disa video te tij..nese pertoni ti hidhni nje sy te gjithave te pakten degjoni highway star te deep purple te kenduar prej tij ne blue jeans... dhe ne www.myspace.com/ejohnsonlewis ju pershendes me Eyes of a stranger
kam besim qe ai ka per te arrit shume dhe sinqerisht ja uroj me zemer..
ka njerez qe suksesin e meritojne, me shume se per te do me pelqente te njihej per te pas mundesine edhe te tjere te kenaqen duke e degju..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
Rock around the Clock

Numri i postimeve : 130
Age : 30
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeWed 12 Mar 2008, 18:17

june shkruajti:
prisja ta hapte nje antare tjeter ketu kete teme po me cpo shoh , seshte kujtuar akoma..
une per here te pare e kam degju live ne tetor te 2006 dhe prej atehere jam fanse... madje e konsideroj veten me fat qe kam mundesi ta degjoj tek kendon sa here qe dua...
si pjese e grupit sunrise ka marre pjese ne kengen magjike dhe ne festivalin e fundvitit ne 1998
ne top fest vjet u paraqit me nje kenge vetem "maska e madheshtise" per te cilen mori dhe kanditaturen per Best Male, si dhe nje kenge bashke me grupin ...: "Engjell"..tekstet e te dyja kengeve kane autor gentin dhe muzika e te fundit eshte realizuar prej tij
aktualisht eshte pjese e top show band dhe kendon live te merkure, te premte, te shtune te Tirana Rock...ka vokal per mendimin tim te rralle e disi si te pafund...ne youtube gjeni disa video te tij..nese pertoni ti hidhni nje sy te gjithave te pakten degjoni highway star te deep purple te kenduar prej tij ne blue jeans... dhe ne www.myspace.com/ejohnsonlewis ju pershendes me Eyes of a stranger
kam besim qe ai ka per te arrit shume dhe sinqerisht ja uroj me zemer..
ka njerez qe suksesin e meritojne, me shume se per te do me pelqente te njihej per te pas mundesine edhe te tjere te kenaqen duke e degju..

hahahha skam pas kohe..info me te skat ti jep se une ..e di ti cdo shkruaja.... nejse...jo vetem cun flori sic me ka folur shoqja parafolese por TELENT,te pakten ne Shqiperi eshte i vetmi...live..vetem ne TV,imagjino kur te vij ta shoh ne vere me ty WinkWink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeThu 13 Mar 2008, 03:46

kame live disa here verte eshte eshte lart ka nje timber sh te mire:).imagjinone sikur te ishin me produktiv ? te kish kange me sh te pakten nje album..un e di qe kane aftesi mirepo kte ndoshta e pengon puna e sterngarkuar..dua t them qe duhet ti lej pak anash pjesemarrjen neper lokale te punoj ne album..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeFri 14 Mar 2008, 07:09

kete i them dhe une..ai i ka te punuara 12 kng...po aman o zot me kete treg muzikor qe ka shqiperia...per ibret, shkon e fiton STINE- best male...stine seshte as male tamam
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vaLton_Floyd
Jr Roller
vaLton_Floyd

Numri i postimeve : 79
Age : 30
Location : Rep. of Peja
Registration date : 06/03/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeThu 27 Mar 2008, 00:24

shume me pelqen ky tipi Smile sidomos ni cover qe e ka bo Child In Time shume mka impresionu.
Ishalla me vjen rasti me pa ehde live Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeThu 27 Mar 2008, 22:55

child in time -te blue jeans??? ..e ka kendu njehere te Lizard ne vere...na beri me qajt...
kur te vish ne tirane mos e le pa e ndjek njehere live...
Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
no more
Jr Roller
no more

Numri i postimeve : 88
Age : 28
Location : qitu
Registration date : 25/03/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeThu 27 Mar 2008, 22:59

em pelqen shum, nuk e kom ndigju asnjeher live po kam shum deshir ta degjoj se me te ver8 me pelqen shum
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vaLton_Floyd
Jr Roller
vaLton_Floyd

Numri i postimeve : 79
Age : 30
Location : Rep. of Peja
Registration date : 06/03/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeFri 28 Mar 2008, 08:57

june shkruajti:
child in time -te blue jeans??? ..e ka kendu njehere te Lizard ne vere...na beri me qajt...
kur te vish ne tirane mos e le pa e ndjek njehere live...
Smile

se hupi ket rast , po me duket qe te blue jeans e ka kendu Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeTue 01 Apr 2008, 01:22

sot u prezantua ne top fest me "ENDERR REALE" ne bashkpunim me Gledin ,. ish bateristin e Sunrise...
sh kng e bukur
ju pershendes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeTue 01 Apr 2008, 06:26

tash edhe pak jepet repriza e top festit,apo jo ? dua ta ndegjoj edhe une kete kange se sbo !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Jimmy James
Rock'and'Roll
Jimmy James

Numri i postimeve : 129
Age : 30
Location : earth
Registration date : 03/01/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeTue 01 Apr 2008, 06:36

Ky o fenomen

_________________
buburec, po krenar !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
masakruesjashkodrane
Jr Roller
masakruesjashkodrane

Numri i postimeve : 77
Age : 32
Location : rreth e rrotull rremujes:P ke tirana rock caffe
Registration date : 28/03/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeTue 01 Apr 2008, 08:40

Mjafton me pa avatarin tim dhe e kuptoni sa e adhuroj !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.myspace.com/lolacerku
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeTue 01 Apr 2008, 08:43

kot kjo...autoreklame....thuj mi ndonje gje per cunin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
masakruesjashkodrane
Jr Roller
masakruesjashkodrane

Numri i postimeve : 77
Age : 32
Location : rreth e rrotull rremujes:P ke tirana rock caffe
Registration date : 28/03/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeTue 01 Apr 2008, 08:46

Ngela te tirana rock merkure,premte, shtune sh!t me magjeps kur hap gojen me knu lene masanej kur tbuzeqesh Heart beat osht aq i embel,un jam duke ruajt ritransmetimin e top festit t'nigjoj kongen se sme ze gjumi bad boy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.myspace.com/lolacerku
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeTue 01 Apr 2008, 09:05

prap harrove nje gje...thuaj dicka per zerin mojjjjjj..se deri tani do kujtoje keta se flet per giulio berrutin...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
masakruesjashkodrane
Jr Roller
masakruesjashkodrane

Numri i postimeve : 77
Age : 32
Location : rreth e rrotull rremujes:P ke tirana rock caffe
Registration date : 28/03/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeTue 01 Apr 2008, 09:11

po mlej mi pse ma grric zemren kaq shume mi gru
pse me lendon ne mes tnotes se vuajme nga tensioni Razz

Vallaj zo si te atij se bo mo nona
Ai kno ikong per dite te merkura vec per qejfin tim Carrie - Europe vetem me piano .... u me rop shpie te nigjoj ate kong e te vdes masanej !

Cdo kenge e kenduar nga ai eshte just perfect ! I eshte pjekur zeri tashi dmth vitin e fundit dhe per mu meriton te jete nje nga topat ne world se shqiperi ska shonce me ja morre njeri lol

O gento te dashurooooooooooooooooooj ......zerin dmth lol se me mbyti x-ja Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.myspace.com/lolacerku
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeTue 01 Apr 2008, 09:13

jo jo per zotin kam per te te spiunu..jo vetem x-ja..po ai y-ni yt ka per te ta marre shpirtinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
masakruesjashkodrane
Jr Roller
masakruesjashkodrane

Numri i postimeve : 77
Age : 32
Location : rreth e rrotull rremujes:P ke tirana rock caffe
Registration date : 28/03/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeTue 01 Apr 2008, 09:16

jumping

mo mire te x-ja lol se e di se jam pa zarar po ke y-ja jo se sma le masanej Razz

Send her my love knoj te merkuren ne menyre perfekte ????
OMG !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.myspace.com/lolacerku
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
Rock around the Clock

Numri i postimeve : 130
Age : 30
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeTue 01 Apr 2008, 17:26

oooooooooo mos na beni rremuje o masakrusese..e masakrove te shkreitin cun moj,po na jep ndo1 info me mire. meqe e shifke shpesh live duke kenduar,na pershrkuaj cik me mire emocionet,ndjesite,menyren si kendon ,si leviz si i transmeton Genti emocionet Razz:P
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
Rock around the Clock

Numri i postimeve : 130
Age : 30
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeTue 01 Apr 2008, 17:28

une po shof tani hotel california te Blue Jeans,,,shume origjinal Genti ncnnc po ai Qepa cpaska qene..hallall. na kenaqen te dy me kengen,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeTue 01 Apr 2008, 21:21

tani..te flas une se ajo prap me Heart beat ka per ta mbush, seshte fare objektive dreqi....
shkurt: une se kuptoj si mund tjete fanse e gentit nje qe se ka degju live(me ty e kam), kur ta degjosh live ti do bejme gati ndonje dhome te 5 se ka per te te ik zari.....
te degjosh ate eshte droge, jo ashtu muzike qaramane qe degjon jamesi Razz Razz bej shaka...
te humbet truri kur deshmon ate lloj fuqie vokale..po cke ti,,,me llafe sthuhet..do e shohesh vete....jepi kembeve shpejt...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
masakruesjashkodrane
Jr Roller
masakruesjashkodrane

Numri i postimeve : 77
Age : 32
Location : rreth e rrotull rremujes:P ke tirana rock caffe
Registration date : 28/03/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeTue 01 Apr 2008, 23:49

ca me tpershkru moj po un shkoj in heaven kur kno ai
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.myspace.com/lolacerku
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeTue 01 Apr 2008, 23:53

pash mbreme reprizen e top festit...kote qe e prita deri ne at ore !..kenga Neutral.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeWed 02 Apr 2008, 01:18

hmmmm.....elo mos me zhgenje shoku.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
Rock around the Clock

Numri i postimeve : 130
Age : 30
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitimeWed 02 Apr 2008, 22:02

june shkruajti:
tani..te flas une se ajo prap me Heart beat ka per ta mbush, seshte fare objektive dreqi....
shkurt: une se kuptoj si mund tjete fanse e gentit nje qe se ka degju live(me ty e kam), kur ta degjosh live ti do bejme gati ndonje dhome te 5 se ka per te te ik zari.....
te degjosh ate eshte droge, jo ashtu muzike qaramane qe degjon jamesi Razz Razz bej shaka...
te humbet truri kur deshmon ate lloj fuqie vokale..po cke ti,,,me llafe sthuhet..do e shohesh vete....jepi kembeve shpejt...

ceshte kjo dhoma 5 mi??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Eugent Bushpepa Empty
MesazhTitulli: Re: Eugent Bushpepa   Eugent Bushpepa I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Eugent Bushpepa
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Albanian Rock-
Kėrce tek: