Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Dizzy Gillespie

Shko poshtė 
AutoriMesazh
MorbidAngel
New Member
MorbidAngel

Numri i postimeve : 52
Age : 38
Location : Prishtine
Registration date : 10/03/2008

Dizzy Gillespie Empty
MesazhTitulli: Dizzy Gillespie   Dizzy Gillespie I_icon_minitimeTue 11 Mar 2008, 23:11

A ju pelqen?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
Nicknapping
Rock'and'Roll
Nicknapping

Numri i postimeve : 113
Age : 43
Location : qaty ku po bjen bore :-)
Registration date : 25/03/2008

Dizzy Gillespie Empty
MesazhTitulli: Re: Dizzy Gillespie   Dizzy Gillespie I_icon_minitimeThu 27 Mar 2008, 06:04

s'paskna ni per to kurr tybe.... cka na kishe preferu me ndegju nga ky grup?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

Dizzy Gillespie Empty
MesazhTitulli: Re: Dizzy Gillespie   Dizzy Gillespie I_icon_minitimeThu 27 Mar 2008, 20:06

N'fakt zonin ja kom ni amo kurre nuk kom ni as nuk kom sen te k'ti.
Nese nuk pritoj naj fans me naj upload naj sen mire ish kom.
Flm

_________________
Dielli duket qe ne mengjes!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
no more
Jr Roller
no more

Numri i postimeve : 88
Age : 28
Location : qitu
Registration date : 25/03/2008

Dizzy Gillespie Empty
MesazhTitulli: Re: Dizzy Gillespie   Dizzy Gillespie I_icon_minitimeThu 27 Mar 2008, 20:27

as une san spaskna ni per ta ka nashta naj kush najsan tktyne
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Nicknapping
Rock'and'Roll
Nicknapping

Numri i postimeve : 113
Age : 43
Location : qaty ku po bjen bore :-)
Registration date : 25/03/2008

Dizzy Gillespie Empty
MesazhTitulli: Re: Dizzy Gillespie   Dizzy Gillespie I_icon_minitimeThu 27 Mar 2008, 22:02

nashti edhe ky grupi shqiptar "Gillepsie" ka mar dicka prej keti grupi? :-)

P.S: e paskna ni konge te keti grupi, e quhet "Sweet Stuff" thjeshte e qete edhe relaxuese
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
MorbidAngel
New Member
MorbidAngel

Numri i postimeve : 52
Age : 38
Location : Prishtine
Registration date : 10/03/2008

Dizzy Gillespie Empty
MesazhTitulli: Re: Dizzy Gillespie   Dizzy Gillespie I_icon_minitimeFri 28 Mar 2008, 18:02

jo jo nuk eshte grup.
John Birks ' Dizzy" Gillespie (i lindur ne 1917) ka qene Jazz-trompist Amerikan, kengetar dhe kompozitor.
shum i zoti, ka lujt rol te madh ne zhvillimin e jazz-it modern dhe asaj te quajtur "Bebop".


me tregoni se si mund te bashkangjiti muzike ketu e une athere do te ju dergoj ca nga ato qe me pelqejn.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Dizzy Gillespie Empty
MesazhTitulli: Re: Dizzy Gillespie   Dizzy Gillespie I_icon_minitimeSat 29 Mar 2008, 08:02

kurr skom pa njeri tu ju fry qafa hahah pervec dizzyt se mo faqet qysh ju fryhen si...sii nejse harro:D.
Tunisia eshte perfect,pastaj Manteca.kush e ka ni UMBRELLA MAN ? kte e ka realizu me i pianis sh te mire teper mknaq kjo kange gallate fare:)>

@M.Angel,
nese done me postu muzike ne forum spari futesh ne www.speedyshare.com ,pastaj klikon te browse edhe e kerkon kengen qe deshiron ta postosh pastaj i jep aty ne mes click here to uploading.....prite deri sa te plotesohet 100% ...dhe ne fund del nje link tjeter copy/paste ketu..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
MorbidAngel
New Member
MorbidAngel

Numri i postimeve : 52
Age : 38
Location : Prishtine
Registration date : 10/03/2008

Dizzy Gillespie Empty
MesazhTitulli: Re: Dizzy Gillespie   Dizzy Gillespie I_icon_minitimeMon 31 Mar 2008, 20:31

Very Happy

@ El Zeppelin
hey sa mire te perlqen Umbrella man, njera nga ato te preferuat e mija. wee (allen's alley) dhe bebop.
edhe tjerat jane te mira si con alma etj.
Dizzy ka perdorur trumpeten 45 shkalle te lakuar per dallim nga trupetat normale. Po eshte i njoftun per "fryrjen" e faqeve por edhe per improvizues te shkelqyer.
zerin e ka karakteristik.
se shpejti do te ju qes diqka nga ai..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Dizzy Gillespie Empty
MesazhTitulli: Re: Dizzy Gillespie   Dizzy Gillespie I_icon_minitimeSat 12 Apr 2008, 19:57

vokal edhe trompet eshte pune e zorshme,lirisht mund te them nder me te veshtirat sepse energjia qe hargjohet ne trompet ndikon ne timbrin e vokalit,por ky fenomen nuk dallohet te dizzy!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Dizzy Gillespie Empty
MesazhTitulli: Re: Dizzy Gillespie   Dizzy Gillespie I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Dizzy Gillespie
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Jazz-
Kėrce tek: