Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Megadeth

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Maynard
Rock'and'Roll
Maynard

Numri i postimeve : 159
Age : 38
Location : Eon Blue Apocalypse
Registration date : 04/01/2008

Megadeth Empty
MesazhTitulli: Megadeth   Megadeth I_icon_minitimeMon 10 Mar 2008, 23:18

Megadeth.. ni thrash.. diqysh edhe heavy/punk mdoken..
po filloj : Masi Dave Mustaine veq dul prej Metallices nnifar menyre dashti me ju hakmarr Ex-Bendit.. e kshtu bashk me David Ellefsonin nvitin 1984 ose 85 mos gabofsha.. e krijoi grupin Megadeth.. me album tpar Killing is my bussines and bussines is good.. psh nqet album osht edhe konga Mechanix.. qe osht edhe nDemon e Metallices.. No life till leather qe e ka kompozu vet Dave.. e nKill `Em All .. e ka nreq Cliffi bashk me Kirkun.. me emnin Four Horseman.. solo osht e ndryshme..tani albumet tjera qe mpelqejn jon Rust In Peace.. Countdown to Extinction.. peace sells but who`s buying.. nThe System has failed nnifar menyre kan nis mu prish.. tani nalbum tfundit pi vrej ato deshtimet.. qe sjon mo si ma heret.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.toolband.com
MorbidAngel
New Member
MorbidAngel

Numri i postimeve : 52
Age : 38
Location : Prishtine
Registration date : 10/03/2008

Megadeth Empty
MesazhTitulli: Re: Megadeth   Megadeth I_icon_minitimeThu 13 Mar 2008, 20:55

1. Sleepwalker"
2. "Washington Is Next!"
3. "Never Walk Alone...A Call To Arms"
4. "United Abominations"
5. "Gears of War"
6. "Blessed Are The Dead"
7. "Play For Blood"
8. "A Tout le Monde (Set Me Free)" (feat. Cristina Scabbia)
9. "Amerikhastan"
10. "You're Dead"
11. "Burnt Ice"
12. "Out on the Tiles"Pėr se paku njė dekade, albumi i 11-te me radhe, United Abominations ėshtė albumi me i mire i grupit thrash metal - Megadeth, i cili ka dale ne shitje me 8 Maj 2007 dhe ka 12 kėnge.
Titulli i albumit ėshtė njė shaka me Kombet e Bashkuara (United Nations) dhe tema e mbėshtjellėsit te albumit gjithashtu mund te konsiderohet se i referohet temės se mbėshtjellėsit te albumit “Peace sells..But Who’s Buying?” ku paraqet ndėrtesėn e Kombeve te Bashkuara gjoja pas luftės nukleare.
Grupi ka njė formacion te mire, vokalisti dhe kitaristi Dave Mustaine, kitaristin Glen Dover, basisti James LoMenzo dhe bateristi Shawn Drover.
Cristina Scabbia si mysafire ne kėngėn “ A tout le Monde (Set me free)” .
Po thuhet se pajisjet e baterive qe janė pėrdorur gjatė inxhizimit te kėtij albumi i kane takuar John Bonham- bateristit te ndjere te Led Zeppelin-ave.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
Maynard
Rock'and'Roll
Maynard

Numri i postimeve : 159
Age : 38
Location : Eon Blue Apocalypse
Registration date : 04/01/2008

Megadeth Empty
MesazhTitulli: Re: Megadeth   Megadeth I_icon_minitimeThu 13 Mar 2008, 21:22

"United Abominations ėshtė albumi me i mire i grupit thrash metal - Megadeth"spo pajtohna..

bash nqet album kan bo ramje nnifar menyre. .tu e krahasu albumin me albumet tjere..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.toolband.com
MetallicA UnioN
Jr Roller
MetallicA UnioN

Numri i postimeve : 68
Age : 30
Location : MontAin With JAMES
Registration date : 09/03/2008

Megadeth Empty
MesazhTitulli: Re: Megadeth   Megadeth I_icon_minitimeSun 16 Mar 2008, 01:31

MorbidAngel shkruajti:
1. Sleepwalker"
2. "Washington Is Next!"
3. "Never Walk Alone...A Call To Arms"
4. "United Abominations"
5. "Gears of War"
6. "Blessed Are The Dead"
7. "Play For Blood"
8. "A Tout le Monde (Set Me Free)" (feat. Cristina Scabbia)
9. "Amerikhastan"
10. "You're Dead"
11. "Burnt Ice"
12. "Out on the Tiles"Pėr se paku njė dekade, albumi i 11-te me radhe, United Abominations ėshtė albumi me i mire i grupit thrash metal - Megadeth, i cili ka dale ne shitje me 8 Maj 2007 dhe ka 12 kėnge.
Titulli i albumit ėshtė njė shaka me Kombet e Bashkuara (United Nations) dhe tema e mbėshtjellėsit te albumit gjithashtu mund te konsiderohet se i referohet temės se mbėshtjellėsit te albumit “Peace sells..But Who’s Buying?” ku paraqet ndėrtesėn e Kombeve te Bashkuara gjoja pas luftės nukleare.
Grupi ka njė formacion te mire, vokalisti dhe kitaristi Dave Mustaine, kitaristin Glen Dover, basisti James LoMenzo dhe bateristi Shawn Drover.
Cristina Scabbia si mysafire ne kėngėn “ A tout le Monde (Set me free)” .
Po thuhet se pajisjet e baterive qe janė pėrdorur gjatė inxhizimit te kėtij albumi i kane takuar John Bonham- bateristit te ndjere te Led Zeppelin-ave.


cheers i kam edhe 3 albume te ktyne rockon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.rockscream.net
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Megadeth Empty
MesazhTitulli: Re: Megadeth   Megadeth I_icon_minitimeTue 18 Mar 2008, 01:23

phhii..megat jane grupi qe pelqej tmerrsisht sh.jane sh dinamik,vitaminomik,ndegjoni pls se kane plote vitamina hahah!.mpelqen cdo gje te ta,men e te kenduarit vokalisti eshte fenomenal,prej se maj ne mend me te njejtin stil si ne pamje ashtu edhe ne fortsin e timbrit te vokalit,valet zerit pershkojn pjeset xigiluse te timpanes se veshit si pasoj trupi fillon vetvetiu me kercy,me lujt prej vendi...solot mo ska fjale...band i kompletum me plotekutpimin e fjales:).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Megadeth Empty
MesazhTitulli: Re: Megadeth   Megadeth I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Megadeth
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Metal :: Thrash / Death / Black-
Kėrce tek: