Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Bob Dylan

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Maynard
Rock'and'Roll
Maynard

Numri i postimeve : 159
Age : 38
Location : Eon Blue Apocalypse
Registration date : 04/01/2008

Bob Dylan Empty
MesazhTitulli: Bob Dylan   Bob Dylan I_icon_minitimeFri 04 Jan 2008, 01:27

Cka mendoni per ket njeri.. nder tre njerezit me ma shume influence nrock skene?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.toolband.com
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
Rock around the Clock

Numri i postimeve : 130
Age : 30
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

Bob Dylan Empty
MesazhTitulli: Re: Bob Dylan   Bob Dylan I_icon_minitimeFri 22 Feb 2008, 18:12

Dylan???? ARTIST nga i cili jane frymezuar shume grupe te tjera te Rock,Metal. Ne te perfshihen elemente Folku,Rock-Folk,Blues .Kur permendet Bob Dylan te gjithe e dine se behet fjale per nje njeri qe ka jetuar koherat me te rendesishme te zhvillimit te Rockut.Kohet e fundit ka dale edhe nje film ne kinema,rreth jetes se tij.
Jo vetem kenget jane fantastike,por edhe shume libra qe permbajne texte kengesh dhe shkrime te ndryshme nga Dylan. Per mua "Blowing in the Wind " dhe "Like a Rolling Stone" jane te pavdekshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
6POUNDER
New Member
6POUNDER

Numri i postimeve : 31
Age : 36
Location : Prizren
Registration date : 06/03/2008

Bob Dylan Empty
MesazhTitulli: Re: Bob Dylan   Bob Dylan I_icon_minitimeThu 06 Mar 2008, 03:37

poet i dores pare i kalibrit morrison, e si vokal ka mujt edhe ma i mire mu kane
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.triplesix.com.au
mangoopka
New Member


Numri i postimeve : 38
Age : 27
Location : qanej veq ka franca PO.
Registration date : 06/03/2008

Bob Dylan Empty
MesazhTitulli: Re: Bob Dylan   Bob Dylan I_icon_minitimeThu 06 Mar 2008, 17:51

Ditlindjen e ka me 1 dit me mu (24 maj) Embarassed

Shummm osht ky, kangt perfekt i ka, ma t'vequmen e ka Sarah qe gjith kur e lshoj ma ndreq diten Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
MetallicA UnioN
Jr Roller
MetallicA UnioN

Numri i postimeve : 68
Age : 30
Location : MontAin With JAMES
Registration date : 09/03/2008

Bob Dylan Empty
MesazhTitulli: Re: Bob Dylan   Bob Dylan I_icon_minitimeMon 10 Mar 2008, 01:30

mangoopka shkruajti:
Ditlindjen e ka me 1 dit me mu (24 maj) Embarassed

Shummm osht ky, kangt perfekt i ka, ma t'vequmen e ka Sarah qe gjith kur e lshoj ma ndreq diten Very Happy

Bash edhe mu bounce
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.rockscream.net
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
Rock around the Clock

Numri i postimeve : 130
Age : 30
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

Bob Dylan Empty
MesazhTitulli: Re: Bob Dylan   Bob Dylan I_icon_minitimeMon 10 Mar 2008, 23:50

Filmi "I“m not there" mesa di une do te jepet edhe ne Prishtine. Eshte shume interesante te shohesh inetrpretimin e 6 aktoreve,te cilet kishin grimca te medhaja nga Dylan.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Bob Dylan Empty
MesazhTitulli: Re: Bob Dylan   Bob Dylan I_icon_minitimeFri 28 Mar 2008, 21:31

ktej nga ne sjepet...pse na diskriminojne mi??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
Rock around the Clock

Numri i postimeve : 130
Age : 30
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

Bob Dylan Empty
MesazhTitulli: Re: Bob Dylan   Bob Dylan I_icon_minitimeSat 29 Mar 2008, 00:39

ka hsume mundesi te jepet ne Prishtine, te pakten e lexova Prishtinen ne listen e vendve ku do jepel filmi.po me thene drejten....sishte ashtu si e prisja.ishte interesant ,6 aktore qe ksihin pjese nga jeta e Dylan,por.. cik i thelle si film :p di Bobi Very Happy:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Bob Dylan Empty
MesazhTitulli: Re: Bob Dylan   Bob Dylan I_icon_minitimeSun 13 Apr 2008, 00:50

para nje jave mori nje cmim tjeter por se mora vesh konkretisht per car behej fjal.sifoqoft do futet ne liber te genisit kjo eshte me rendesi:).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
Rock around the Clock

Numri i postimeve : 130
Age : 30
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

Bob Dylan Empty
MesazhTitulli: Re: Bob Dylan   Bob Dylan I_icon_minitimeFri 18 Apr 2008, 22:29

kam para dje disa fragmente te nje filmi,qe sja di titullin.kolone zanore ishin kenge te Dyaln dhe J.Joplin. sa keq qe skemi qene ne ato kohera.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Bob Dylan Empty
MesazhTitulli: Re: Bob Dylan   Bob Dylan I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Bob Dylan
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Blues / Country-
Kėrce tek: