Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Shoqėria

Shko poshtė 
AutoriMesazh
MetallicA UnioN
Jr Roller
MetallicA UnioN

Numri i postimeve : 68
Age : 30
Location : MontAin With JAMES
Registration date : 09/03/2008

Shoqėria Empty
MesazhTitulli: Shoqėria   Shoqėria I_icon_minitimeMon 10 Mar 2008, 18:45

Dihėt se kohėt e fundit ėshtė bo shumė fshtir mi besu shoqėris ...

Si e konsideroni shoqėrin ju ?
A keni naj shok/shoqe qė mund ti besoni?
A ka past raste kur fjalt e dikujt me ju prish me shoqerin tuaj....?


A mund te thuhet se shoqeria nuk ka vlera sidomos nkete kohe apo nuk duhet te kete edhe ashtu kshtu si do ta veqoni ju ni person me shume nese thehet besimi a do tja fitoni besimit serisht ...

Tregoni pak per shoqerin tuaj ... ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.rockscream.net
MorbidAngel
New Member
MorbidAngel

Numri i postimeve : 52
Age : 38
Location : Prishtine
Registration date : 10/03/2008

Shoqėria Empty
MesazhTitulli: Re: Shoqėria   Shoqėria I_icon_minitimeMon 10 Mar 2008, 21:23

pergjigje ne pyetjen e pare:
Shoqerine e konsideroj si diqka te shenjet, personat me te cilet bej muhabet per gjera te ndryshme pa menduar ne pasoja, a e merr per te keq apo jo. dmth ne gjuhe popullore "pa teklif". Persona qe do te me japin mbeshtetje morale e ndimese qfardo lloji kur kam nevoj. apo vetem do te jene se paku aty fizikisht kur une kam nevoj per prezence njerzore.

pergj. no 2:
Po normal. Shoqeri nuk mund te quhet nje grup njerzish me te cilet vetem kalon kohen e lire, po jane ata qe ti iu beson dhe besojn ne ty. Besimi eshte shtylle e gjdo gjeje nese nje lidhje, nje shoqeri apo nje familje do te filloj e te funkcionoj ne menyre te drejte.

pergj. no 3:
Nese eshte shoqerija e vertet, dhe nese ti e njeh ate me te vertet si shoqeri tenden athere fjalet e tjerve nuk kane shance te depertojn deri tek ju dhe shoqerija juaj e le mo me ju prish.
Une kam nje pervoj shume te mire sa i perket shoqeris, nuk kam shum por ata qe jane, jane shoqeri e cila ne asnje sekond nuk me ka bere te dyshoj ne besnikrine e tyre.

mendoj se njeriu zgjedh shoqerine, jo shoqerija ate.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Shoqėria Empty
MesazhTitulli: Re: Shoqėria   Shoqėria I_icon_minitimeTue 11 Mar 2008, 05:38

1 e konsideroj pjese te rendesishme te jetes..
2kam shoqe qe mund ti besoj..edhe shoke edhe pse ne nr te kufizuar, gjithsesi sjam sh tip i rezervuar, une flas hapur, dhe ju le shanc te tjereve te me njohin per ca jam, i jap shance te barabarta sic kane shoqet e mia, nese del se sjane ne lartesine e duhur shkeputem.
3nuk prishem me shoqerine prej fjaleve te te tjereve, nese dicka nuk shkon e kuptoj vete
nese di te besh miq e te jesh mik, shoqeria ka gjithmone vlere, nuk bej asgje qe te pres dicka ne kembim, ..bej per shoqerine sepse ashtu e kam tipin, e ne momente te vershtira skam ngel kurre vetem, e sme kane zgjenjy miqte e mire, te rendesishmit..ndersa te tjere disi periferike =po
po mendoj se njeriu sdel dot nga vetja, e nese eshte miqsor edhe po te zgjenjehet..do jete prap i tille...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Maynard
Rock'and'Roll
Maynard

Numri i postimeve : 159
Age : 38
Location : Eon Blue Apocalypse
Registration date : 04/01/2008

Shoqėria Empty
MesazhTitulli: Re: Shoqėria   Shoqėria I_icon_minitimeWed 12 Mar 2008, 00:09

kur ski shoqni ski sen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.toolband.com
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

Shoqėria Empty
MesazhTitulli: Re: Shoqėria   Shoqėria I_icon_minitimeWed 12 Mar 2008, 01:07

Shoqnin qe e kom shume shume te mire.
Jemi pershtat si shoke edhe gjithcka shkon mire. I besoj me besojne, nuk ka sene palidhje, nuk ka me ja bo vere njoni tjetrit.

Ka debate pa perlamje thu se neser nuk folim me ta, amo gjithcka mbete aty per aty.

Kom shoqni shume t'mire!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
MetallicA UnioN
Jr Roller
MetallicA UnioN

Numri i postimeve : 68
Age : 30
Location : MontAin With JAMES
Registration date : 09/03/2008

Shoqėria Empty
MesazhTitulli: Re: Shoqėria   Shoqėria I_icon_minitimeThu 13 Mar 2008, 04:54

Shoqeria per mu vlen shume nese vlen te permendet shoqeria e vertet...
Kam shoqeri shume por nuk i besoj te gjithve me plot mendje...
Per shoqeri vlen te theksohet ose te folet vetem per ni shoqe edhe ni shoke qka jon tvertet edhe i konsideroj si pjes tfamiljes teme...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.rockscream.net
humanophobic
New Member
humanophobic

Numri i postimeve : 43
Age : 31
Location : rAinbow
Registration date : 06/03/2008

Shoqėria Empty
MesazhTitulli: Re: Shoqėria   Shoqėria I_icon_minitimeThu 13 Mar 2008, 08:21

Shoqnia a?
Sa per sy e faqe
cyclops
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
mangoopka
New Member


Numri i postimeve : 38
Age : 27
Location : qanej veq ka franca PO.
Registration date : 06/03/2008

Shoqėria Empty
MesazhTitulli: Re: Shoqėria   Shoqėria I_icon_minitimeFri 14 Mar 2008, 17:09

Si e konsideroni shoqėrin ju ?
Shoqnin e konsideroj si dora e djatht e jemja, edhe pse dej sa e kam gjet ket shoqni sha e kam tash, e kam pas pak vshtir, se kam pas do qe veq kan kshyr problemet e tyne me jau zgjidh e mu anash, nejse ka tash hala qasi, ama bash t'zemres sha i kam, t'zemres jan.

A keni naj shok/shoqe qė mund ti besoni?
Po, i besoj 4 personave!

A ka past raste kur fjalt e dikujt me ju prish me shoqerin tuaj....?
Nese ti edhe ajo shoqja/shoki jot jeni bash shoqni e vertet, edhe krejt senet sha ju ndodhin e sha boni i dini mesveti, at'her sdel rib none qe juv prish, e nese jo at'her keq... ka edhe asi qe veq kshyrin me juv prish, per at duhesh patjeter me vet a osht e vertet ajo, me fol me te dy ant.
Te un ska pas raste, per ex-shoqen mkan fol shum shum, sdi qfar llafi skan lon pa fol, un sjuv kam besu, po nfun dul qe qata njerz qe mkan fol ishin kon me t'drejt, e shoqja gabim.


A mund te thuhet se shoqeria nuk ka vlera sidomos nkete kohe apo nuk duhet te kete edhe ashtu kshtu si do ta veqoni ju ni person me shume nese thehet besimi a do tja fitoni besimit serisht ...
Fakt osht qe rrall dikuna munesh me i besu, po normal secili e gjen njerin qe i pershtatet n'muhabete e n'sene tjera... psh. mu me dasht me mu bo shoqe 1 njeri qe nonstop kshyr anash edhe fol keq per njerzt qe un nuk i njoh, ose ose veq ngjet llafe e sdin a jan t'verteta ajo, nuk e kisha duru edhe meniher n'rrs e kisha qu, se normal nese fol per tjert te une pse edhe per mu nuk fol te tjert.

Tregoni pak per shoqerin tuaj ... ?
Shoqnin e vertet se kam n'klas, jan ma tmdhoj se un mirpo jemi me 1 ndrrim edhe nonstop bashk, mirpo kam edhe n'klas qe juv besoj (qato qe i kam pas edhe nfillore shoqe/shok), super kaloj, i kemi senet e perbashkta, kemi besim n'mes veti edhe i nimojn njona/njoni tjetres/tjetrit gjith.
Spo di tjeter!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Jimmy James
Rock'and'Roll
Jimmy James

Numri i postimeve : 129
Age : 30
Location : earth
Registration date : 03/01/2008

Shoqėria Empty
MesazhTitulli: Re: Shoqėria   Shoqėria I_icon_minitimeFri 14 Mar 2008, 22:50

Gjithqka osht e interesit, veq muni me rrejt veten ose me keqkuptu per te keqe fjalen interes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
Rock around the Clock

Numri i postimeve : 130
Age : 30
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

Shoqėria Empty
MesazhTitulli: Re: Shoqėria   Shoqėria I_icon_minitimeFri 14 Mar 2008, 23:12

shoqerine e quaj sigurisht pjese te rendesishme te jetes.kete e kam dit,jo vetem per shoqen apo shokun e ngushte,por kam kuptuar qe shoqeria ,thjesht ne pergithesi luan rol tmerresisht te madh. Jam krenare per shoqen e ngushte dhe e them gjithmone me plot goje qe jam me fat ose jemi me fat qe kemi njera tjetre.ne fakt eshte shume e drejte qe eshte bere shume e veshtire te gjesh miq,por une do te thoja qe eshte bere e veshtire te njohesh njerez te mire,inteligjente qe me pas te nisesh nje shoqeri.
me mua ka qene interesante se kur isha ne shkolle 8-vjecare urrehesha me nje goce.dhe per ca,me shume se kishim te njejtat ide ne shume fusha,mendonim njesoj dhe vepronim njesoj per dobira te shkolles....inat koti,por qe me vone e mposhtem te dyja duke thyer akullin dhe duke u filluar te miqesohehsim duke u kthyer ne shoqe tmerresish te ngushta. ky eshte njeriu qe i besoj plotesisht.
kam edhe nje shok, qe edhe per te jam e lumtur qe e njoh se eshte shume ndryshe nga te tjeret.skam shume shoqe e shok te ngushte,kam shoke e shoqe shume te
mire.
pastaj persa i perket shoqerise virtuale ,nepermjet netit, ne fakt kam njoh disa kokrra qe jane edhe ne kete forum,qe po ti njihja ne jeten reale me siguri qe do kishim miqesi shume te mire Wink

gjithesesi njeriu smund te jetoje pa shoqeri,sikur thjesht kenaqesia qe dy njerez qe skane lidhje gjaku,kane lidhje te tjera shume te perbashketa,eshte interesante.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Shoqėria Empty
MesazhTitulli: Re: Shoqėria   Shoqėria I_icon_minitimeMon 17 Mar 2008, 17:35

Rasta shkruajti:
Gjithqka osht e interesit, veq muni me rrejt veten ose me keqkuptu per te keqe fjalen interes.

seshte shprehja jote kjo..po e vertete eshte..nese permbledh te interesi, interesin emocional, shpirteror , njerezor...
mami im e ka perdor kur kam qene e vogel, dhe se kuptoja..me thoshte gjithcka eshte interes vec dashurise qe ka prindi per femijen(mgjths eshte nis nga vetja kur e ka thene se une kam pa plot kundershembuj)
njeriu eshte kafshe sociale-aristoteli mduket e ka thene, qe nenkupton njeriu jeton mes njerezve dhe ndihet mire mes njerezve..
shume dakort jam me paragrafin e fundit te shoqes siper...eshte fantastike si ne bote mund te njihesh me dike, qe te jete i ngjashem me ty, te ndani opinione bashke...dhe te ndieheni te afert, dhe mbeshtetje per dike ne cdo kohe sic e ndien dhe tjetrin mbeshtetje per ty ne cdo kohe...
seshte e lehte fare te besh miq eshte aq e veshtire sa e lehte eshte te zesh shoke...te besh miq eshte e veshtire, po ne kete drejtim ndihem me fat...kam pas gjithe jeten time miq afer, dhe si kam humb asnjehere edhe kur vete jeta na ka larguar...
sa per miqte virtuale..do me pelqente te njihja disa kokrra(kshu i quajte ti mi?) dhe ne jeten reale...
ju uroj tgjitheve njerez ku te mund te mbeshteteni, sic ju uroj dhe te jeni mbeshtetje per njerezit qe vlersoni dhe doni...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Muki
New Member


Numri i postimeve : 24
Age : 33
Location : Mitrovicė
Registration date : 06/03/2008

Shoqėria Empty
MesazhTitulli: Re: Shoqėria   Shoqėria I_icon_minitimeSat 22 Mar 2008, 17:25

Edhe per mua shoqeria eshte pjese tejet e rendesishme e jetes time.
Une pervete kam shok shume,por me te mire dhe me per qef i kam 4persona,pa te cilet nuk mund te bej gje.Thjesht,e konsiderojme njeri tjetrin si vllezer,vetem gjaku qe na ndan.Mendoj se kam shoqerine me te mire te mundshme,se eshte keshtu e kan deshmuar shoqeria ime se ne momentet me te veshtira me jan gjindur dhe me kan ndihmuar pa kursyer.
Sa i perket shoqerise virtuale,kam dhe te tille mjaft qe ende pa i pa ju besoj shume gjera dhe jam i bindun se edhe po te shihesha me ta,do te pershtatesha si shok i mire.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Pinat
New Member


Numri i postimeve : 17
Age : 28
Location : Klinė
Registration date : 24/03/2008

Shoqėria Empty
MesazhTitulli: Re: Shoqėria   Shoqėria I_icon_minitimeMon 24 Mar 2008, 22:02

paj personalisht nuk i jap rendesi shoqeris, se pernime u bo shum vshtir me gjet, kshtuqe kohen e kaloj me vlaun e motren...ma shum
Mirpo edhe me shoqeri e kaloj mir...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Pinat
New Member


Numri i postimeve : 17
Age : 28
Location : Klinė
Registration date : 24/03/2008

Shoqėria Empty
MesazhTitulli: Re: Shoqėria   Shoqėria I_icon_minitimeMon 24 Mar 2008, 22:04

Harova edhe diqka me cek, nuk jom person qe e japi jeten edhe gjithqkafin per shoqnin ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Shoqėria Empty
MesazhTitulli: Re: Shoqėria   Shoqėria I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shoqėria
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Without Music :: Bisede te ndryshme, pa muzike-
Kėrce tek: