Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Draft Kushtetuta e Republikes se Kosoves

Shko poshtė 
AutoriMesazh
MorbidAngel
New Member
MorbidAngel

Numri i postimeve : 52
Age : 38
Location : Prishtine
Registration date : 10/03/2008

Draft Kushtetuta e Republikes se Kosoves Empty
MesazhTitulli: Draft Kushtetuta e Republikes se Kosoves   Draft Kushtetuta e Republikes se Kosoves I_icon_minitimeMon 10 Mar 2008, 18:33

A e keni lexuar ? Cka mendoni per kete?

Duke ditur se Kushtetuta e nje shteti eshte akti me i larte juridiko-politik i nje shteti i cili duhet te krijohet sipas kushteve qe mbizotrojne ne ate shtet dhe se duhet krijuar sipas vullnetit te plote te popullit , si bartes te sovranitetit, mendoj se ne si popull i shtetit te ri Kosoves, nuk po marrim pjese shume ne formimin e Kushtetutes.

per te lexuar shkoni ne :

http://www.kushtetutakosoves.info/

per muhabet , nese ju intereson
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

Draft Kushtetuta e Republikes se Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Draft Kushtetuta e Republikes se Kosoves   Draft Kushtetuta e Republikes se Kosoves I_icon_minitimeTue 11 Mar 2008, 02:38

Pa u thellu shumene permbajtjen e saj, menoj qe osht dicka madheshtore, per here te pare perpilohet akti ma i lart i shtetit pa asnji presion, menoj ne ate serb ose jugosllav.

Mundet me pas mangsi, po deri tash cka kom lexu per ket Kushtetute na del se osht Kushtetuta ma moderne ne rajon, dhe kjo na bon mu ndi mire. Dihet qe osht e ndikume direkt nga Pakoja e Ahtisarit, mirepo kjo Pako i hapi rrugen pavarsise dhe u letoj punen shteteve te ndryshme qe ta njofin ate.

Nese ka dicka qe nuk na pelqen athere mas nji kohe e pret amandamentimi, sepse Kushtetutat nuk jane ligje natyrore te cillat nuk ndryshohen!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
MorbidAngel
New Member
MorbidAngel

Numri i postimeve : 52
Age : 38
Location : Prishtine
Registration date : 10/03/2008

Draft Kushtetuta e Republikes se Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Draft Kushtetuta e Republikes se Kosoves   Draft Kushtetuta e Republikes se Kosoves I_icon_minitimeThu 13 Mar 2008, 21:07

nuk mund te them se nuk kemi pas njifar lloj presioni per sa i perket draftimit te Kushtetutes (Pakoja e Ahtisarit). Vete fjala e perdorur aty "multietnike" tregon se ne njefar menyre nuk i ben vetem shqiptaret komb shtetformues por te le te mendosh se edhe etnitetet tjera (minoritetet) marrin pjese ne krijimin e shtetit tone.
mirpo siq thate edhe ju forumist i nderuar "Mo Cushla", per fat kjo kushtetut rangohet ne kushtetutat e "buta" dmth mund te ndryshohet me lehte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

Draft Kushtetuta e Republikes se Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Draft Kushtetuta e Republikes se Kosoves   Draft Kushtetuta e Republikes se Kosoves I_icon_minitimeThu 20 Mar 2008, 22:40

Sigurisht, nese ka dicka e cila nuk funksionon ose naj rendon jeten at'here e pret amandamentimi. Ama shume jom optimist masi kjo kushtetute osht e perpilume prej profesionistve, e jo nga ndonji regjim diktatorial qe kish me kon fatal per neve.

_________________
Dielli duket qe ne mengjes!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
Pinat
New Member


Numri i postimeve : 17
Age : 28
Location : Klinė
Registration date : 24/03/2008

Draft Kushtetuta e Republikes se Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Draft Kushtetuta e Republikes se Kosoves   Draft Kushtetuta e Republikes se Kosoves I_icon_minitimeMon 24 Mar 2008, 22:16

Valla se kom lexu..:S
qe po elexoj e taj jap opinion Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Draft Kushtetuta e Republikes se Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Draft Kushtetuta e Republikes se Kosoves   Draft Kushtetuta e Republikes se Kosoves I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Draft Kushtetuta e Republikes se Kosoves
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Without Music :: Bisede te ndryshme, pa muzike-
Kėrce tek: