Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Elvis Presley

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Maynard
Rock'and'Roll
Maynard

Numri i postimeve : 159
Age : 38
Location : Eon Blue Apocalypse
Registration date : 04/01/2008

Elvis Presley Empty
MesazhTitulli: Elvis Presley   Elvis Presley I_icon_minitimeFri 04 Jan 2008, 01:24

The King Of Rock`n`Roll
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.toolband.com
Jimmy James
Rock'and'Roll
Jimmy James

Numri i postimeve : 129
Age : 30
Location : earth
Registration date : 03/01/2008

Elvis Presley Empty
MesazhTitulli: Re: Elvis Presley   Elvis Presley I_icon_minitimeWed 05 Mar 2008, 00:36

Elvis Aaron (Aron) Presley, i lindun n 1935 aktor dhe muzicient amerikan, Ikon e kohes king i rock and rolit.. Ai ishte mikseta e muzikes se tbardhve dhe tzive....

Jail hous roc, hound dog etc etc.. jan kryevepra
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
mangoopka
New Member


Numri i postimeve : 38
Age : 27
Location : qanej veq ka franca PO.
Registration date : 06/03/2008

Elvis Presley Empty
MesazhTitulli: Re: Elvis Presley   Elvis Presley I_icon_minitimeThu 06 Mar 2008, 17:47

1-sh osht ky.
Ska fjal per ket.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
MetallicA UnioN
Jr Roller
MetallicA UnioN

Numri i postimeve : 68
Age : 30
Location : MontAin With JAMES
Registration date : 09/03/2008

Elvis Presley Empty
MesazhTitulli: Re: Elvis Presley   Elvis Presley I_icon_minitimeMon 10 Mar 2008, 01:02

Elvis Presley legjenda e rockut...
Lindi me 8 Janar 1935 ne nje shtepi dy dhomshe ne Mississippi, ne fakt nuk lindi veq ai po bashk me te kihste lindur edhe nje vella binjak por aj qe fati e mur vellaun eelvisit nga duart e nenes se elvisit.

Kjo ndikoi qe nena e elvisit te ishte alkoolike dhe qe ajo te vdiste e re...Mund te thuhet se elvis nisi karieren si kengetar per nenen..sepse kur nena e kishte ditlindjen ai vendosi qe ti ja bente nje surpriz dhe ta inqizonte nje keng nenes vete...gjat inqizimit te kenges zeri i tij le nje perhstypje te veqant nje producednti qe ndodhje aty se elvisi kishte zerin e zezakut por ishte i bardh..pas disa inzizimesh te pasukseshme elvis arrin te bej nje sukses..por ja qe nena e tij vdes..

ai behet edhe aktor duke luajtur ne filma te ndryshme..me von martohemt me priscillen qe ishte ndoshta edhe arsyeja e vdekjes se elvisit sepse ata te dy kishin nje lidhej shum te ftoft thuhet se elvis nuk kishte bere seks me gruan e vet pasi qe ka lindur vajza e tyre lisa mary prelsey...

Elvis presley gjendet i vdekur ne banjo ne shtepin e tij ne mMemphis me16 gusht 1977LEGJEND
cheers
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.rockscream.net
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

Elvis Presley Empty
MesazhTitulli: Re: Elvis Presley   Elvis Presley I_icon_minitimeTue 11 Mar 2008, 03:28

Kom qat bindje qe tha edhe Rasta, o kon ure lidhse mes t'bardhve edhe t'zive. Edhe nji sen shume interesant qe Elvisi me muzike e ka kontrollu shtresen e mesme ne SHBA, edhe ka pas ndikim te ta ma shume se qeveria.

Nder kangt qe me kallin osht In The Ghetto, nomal edhe shume tjera. Qare s'e kom pa i shku te vorri naj here brej.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Elvis Presley Empty
MesazhTitulli: Re: Elvis Presley   Elvis Presley I_icon_minitimeTue 11 Mar 2008, 05:52

nje here lind nje elvis...nje fenomen i tille...i bukur po, me ze te bukur -po, xhentil -po, nismetar i asaj muzike qe sot parapelqej..rebel speshell..i pavdekshem eshte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
MorbidAngel
New Member
MorbidAngel

Numri i postimeve : 52
Age : 38
Location : Prishtine
Registration date : 10/03/2008

Elvis Presley Empty
MesazhTitulli: Re: Elvis Presley   Elvis Presley I_icon_minitimeThu 13 Mar 2008, 22:19

a besoni se me te vertete ka vdekur atehere kur thone se ka vdekur? une jo

Elvis - ikona e rock and rollit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Elvis Presley Empty
MesazhTitulli: Re: Elvis Presley   Elvis Presley I_icon_minitimeFri 14 Mar 2008, 08:07

si trup po...kurse si elvis ai eshte i pavdekshem
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vaLton_Floyd
Jr Roller
vaLton_Floyd

Numri i postimeve : 79
Age : 30
Location : Rep. of Peja
Registration date : 06/03/2008

Elvis Presley Empty
MesazhTitulli: Re: Elvis Presley   Elvis Presley I_icon_minitimeMon 24 Mar 2008, 20:40

definitivisht baba i Rock N Roll-it Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Churchill
Jr Roller
Churchill

Numri i postimeve : 121
Age : 29
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

Elvis Presley Empty
MesazhTitulli: Re: Elvis Presley   Elvis Presley I_icon_minitimeFri 28 Mar 2008, 03:01

Nuk jom qaq adhurus i madh i Rock'n'roll-it po Elvisi nuk kapercehet pa u permen, edhe u kon njeri qe ka pas ndikim n'popull edhe i ka kushtu shume kange edhe problemeve sociale.

Peace
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Elvis Presley Empty
MesazhTitulli: Re: Elvis Presley   Elvis Presley I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Elvis Presley
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Rock'n'roll-
Kėrce tek: