Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Foo Fighters

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 130
Age : 29
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Foo Fighters   Fri 18 Apr 2008, 17:43

Grupi i forumuar me 1995,nga ish -bateristi i Nirvanave, Dave Grohl,i cili gjate ekzistences se grupit ,shkruante dhe regjistronte kenge te veta.pas vdekjes se Kurt Cobain,provoi te merrte pjese ne evenimente ne ndryshme,duke perziere edhe punk-rock, heavy,hardcore.
Reagimet e fansave ishin te ndryshme,per disa do te ishte me mire te ruhej imazhi i Nirvanave...
Frymezuar nga grupe te tj si Black Sabbath,The Beatles,The stooges... Foo Fighters kane krijuar albumet dhe fansat e tyre. mua personalisht me pelqejne tejmase.
MTV Australia Awards 2008,kandidojne per Cmimin Video of the Year.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Slayer
New Member
avatar

Numri i postimeve : 34
Age : 29
Location : Kosovaaaaa
Registration date : 09/04/2008

MesazhTitulli: Re: Foo Fighters   Sat 19 Apr 2008, 22:00

mpelqejn edhe pse nuk i ngoj aq shum, i kan da sene tmira, kongt qe muna mi vequ qe mpelqejn mu jon all my life, walking after you, tired on you etj etj etj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mo Cushla
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 209
Age : 36
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

MesazhTitulli: Re: Foo Fighters   Sun 20 Apr 2008, 19:07

Nji bend i mire po jo i jashtzakonshem hehe.
Dave osht taman muzikant, edhe te Nirvana baterist edhe te Foo Fighters edhe vokal edhe kitarist, me nje za shume te mire.

Summer's end, kanga qe po e ngoj ma se shumti kohen e funti te k'ti bendi!

_________________
Dielli duket qe ne mengjes!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Foo Fighters   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Foo Fighters
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Alternative, Grunge & Indie-
Kėrce tek: