Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 reality show, big brother albania

Shko poshtė 
AutoriMesazh
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

reality show, big brother albania Empty
MesazhTitulli: reality show, big brother albania   reality show, big brother albania I_icon_minitimeSat 12 Apr 2008, 23:00

hera e pare qe behet bigbrotheri ketu te ne...meqe eli e kish me merak..do postojme te rejat e fundit...po jo te detajaura se sdo merremi me ata qe rrine kot gjithe diten aty, vetem te tipit:kush hyri , kush doli lol!


ca mendoni per reality-t? si po i tregojne natyrat njerezore nkushte te vecanta? a keni ndonje personash te preferum? a eshte bere perzgjedhje e mire sipas jush??

dhe a do kishit hy ndonjehere atje te shtepia e vellait te madh?
une: No
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

reality show, big brother albania Empty
MesazhTitulli: Re: reality show, big brother albania   reality show, big brother albania I_icon_minitimeSun 13 Apr 2008, 05:54

ok...juve dmth vec po e shihni temen e kerkush spo prononcohet...mire..elo..ina iku ina...
ne nominim per javen tjeter jane : julinda, mardiola dhe olsi????
kush thoni juve iken??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

reality show, big brother albania Empty
MesazhTitulli: Re: reality show, big brother albania   reality show, big brother albania I_icon_minitimeSun 13 Apr 2008, 07:02

hahah!.kete show une e percjell vetem te shtuneve tjera dite asnje here!
nuk eshte se mpelqen sh mirepo prap se prap ka dicka qe me pelqen..spo ja them ate..nejse.kete jave cili do qe largohet nga keto te fundit eshte ok.

un nuk do futesha as 1 dite aty...eshte vend per ata persona qe vdesin te behen te famshem!

mendimi im eshte se kte ka me fitu poli,arsyja eshte se ky ka daj apo dicka te till drejtorin e piramides,pra shkon me mik.kte e kam pas ne lagje para 2 vjete...gjith diten e kalone ne bastore hahah...qefi im kur dilte mami i tij ne dritare Very Happy.

kame qef edhe ilden ate me kembegjaten...me ja qu komt asaj i the krej abazhuret/llusterat Laughing.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

reality show, big brother albania Empty
MesazhTitulli: Re: reality show, big brother albania   reality show, big brother albania I_icon_minitimeSun 13 Apr 2008, 07:10

ore ti.... Twisted Evil


mu pelq situata..dmth te mbash nen vezhgim njerez, nen presion gjykimi, me keq se ne burg, te detyruar te jetojne me njerez lloj lloj dhe ata cuditerisht te bejne lufte ( ne kuptimin e plote tefjales) PER TE QENDRUAR BRENDA..mua absurditeti me knaq...

ate kembegjaten qe ke qef ti, kur fillon e i sperdrdh buzet tu fol me kompetence te madhe mvjen ta eksekutoj..gjithsesi te sugjeroj nej search ne google, se ka ca foto me ca cupa te tjera ajo aty..nuk e di pse po ju djemve dy goca qe puthen mund dhe tju pelqejne

se di a merr poli..po dhe po e mori, sme prish ndonje pune...

mu pelq= arber, besa, astrit....dhe poli qe votoi olsin sot mka pelq...

di qe sme pelq: romina, ilda dhe ajo mardiola qe i duket vetja gjykatese supreme aty,si me qene ndonej zgjuarsi e madhe---urrej njerezit qe gjykojne te tjeret sh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

reality show, big brother albania Empty
MesazhTitulli: Re: reality show, big brother albania   reality show, big brother albania I_icon_minitimeSun 13 Apr 2008, 07:12

hajde elo se vetem ne u prononcum ketu..me guximtaret jemi Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

reality show, big brother albania Empty
MesazhTitulli: Re: reality show, big brother albania   reality show, big brother albania I_icon_minitimeSun 13 Apr 2008, 17:19

Personalsiht kete show e kom pa nji here vec 5 min, edhe nuk menoj se ja vlene me shiku.

_________________
Dielli duket qe ne mengjes!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

reality show, big brother albania Empty
MesazhTitulli: Re: reality show, big brother albania   reality show, big brother albania I_icon_minitimeSun 13 Apr 2008, 20:46

je i sigurt se kane qene 5min? mos kane qene 4 mo???...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Nicknapping
Rock'and'Roll
Nicknapping

Numri i postimeve : 113
Age : 43
Location : qaty ku po bjen bore :-)
Registration date : 25/03/2008

reality show, big brother albania Empty
MesazhTitulli: Re: reality show, big brother albania   reality show, big brother albania I_icon_minitimeSun 13 Apr 2008, 20:56

per cka quhet "SHOW"? show eshte vetem "Money Factory" asgje me teper mu me duket "show" te lloit te till shume te ceket,mpo shijet jane te ndryshme, se di!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

reality show, big brother albania Empty
MesazhTitulli: Re: reality show, big brother albania   reality show, big brother albania I_icon_minitimeSun 13 Apr 2008, 21:24

june shkruajti:
ore ti.... Twisted Evil


mu pelq situata..dmth te mbash nen vezhgim njerez, nen presion gjykimi, me keq se ne burg, te detyruar te jetojne me njerez lloj lloj dhe ata cuditerisht te bejne lufte ( ne kuptimin e plote tefjales) PER TE QENDRUAR BRENDA..mua absurditeti me knaq...

ate kembegjaten qe ke qef ti, kur fillon e i sperdrdh buzet tu fol me kompetence te madhe mvjen ta eksekutoj..gjithsesi te sugjeroj nej search ne google, se ka ca foto me ca cupa te tjera ajo aty..nuk e di pse po ju djemve dy goca qe puthen mund dhe tju pelqejne

se di a merr poli..po dhe po e mori, sme prish ndonje pune...

mu pelq= arber, besa, astrit....dhe poli qe votoi olsin sot mka pelq...

di qe sme pelq: romina, ilda dhe ajo mardiola qe i duket vetja gjykatese supreme aty,si me qene ndonej zgjuarsi e madhe---urrej njerezit qe gjykojne te tjeret sh
eshte interesant...te rrin te izouar nga gjithcka,perpjekjet e tyre per te qene ne qender te vemendjes,ne nje men jane aktore te cilet luajn nje teater pas skenar qe do te thote njekossiht jane edhe skenarista pak a sh.
eshte sh e veshtir mi perballu keto,nejse nese aktron mire nuk e ke prob.me qe vitin e ardhshem du me vazhdu edhe per regji me bejn pershtypje keto realizime..si behen perzgjedhjet etjeretjere.
as un nuk e percjell gjate gjith kohes,eshte e vertet qe eshte humbje kohe me qendru 2-3 ore para kanalit big brother..mjafton mi pa permbledhjet:P.

besa tpelqe ? pff. kot mduket...nuk di me ju pershtat ambientit ose me thone me mire nuk don !.nuk ka mundesi me ju pershtat shumica me nje kukull.
titi & arberi jane cool Cool .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
humanophobic
New Member
humanophobic

Numri i postimeve : 43
Age : 31
Location : rAinbow
Registration date : 06/03/2008

reality show, big brother albania Empty
MesazhTitulli: Re: reality show, big brother albania   reality show, big brother albania I_icon_minitimeMon 14 Apr 2008, 10:48

-Big Brother shqiptar hala nuk e kom pa. Po edhe kur kom me pa e di qe ska mem pelqy HIQ. Pse s'ka mem pelqy? Se qeto REALITY-t te hunda m'kan ardhe. Edhe + nuk o qe qesin njerz prej t'cilve mundesh me msu dicka veq qeshtu ky shkoi, ky boni, ky e mur, ky e la. Kurgjo kreative n'to s'ka, bash kurgjo hiq.

-Pi shoh shume njerz po kcejn kur dikush pe shan. Se ndoshta i pelqen po ndoshta edhe pi inatit qe ni show kaq i MADH erdh edhe te shqiptart. Kur kom ndi qe ka mu bo BigBrother ne Shqiperi nuk m'ka pelqy idea hiq.

-Kjo o veq ni shtytje per TV-te tjera me ia nise me ksi show. Niher ken ne trend TELEBINGOT, nuk mbet TV shqiptar pa e pas ni telebingo. Toni ja nisen serialet ameriko-latine, qe po m'doket u shtyjshin cili TV po lshon ma shume. E edhe serialet vendore nuk i lan anash, tu dal cdo sezone ka njo i ri, + toni prrallat me tupana e qa po di une. Edhe ky show ka me shku ka qajo rruge, kah rruga e serialeve ameriko-latine veq o hi, krejte pi kqyrin e krejte i shajn.

-Ndoshta ka edhe efekte pozitive ky show (per t'cilat une nuk jom e vetdijshme). Perveq njo muj me permend THASHETHEMET. Nese njerzt ja kishin nis mu marre me kta e mi lone njerzt e tjer rahat s'ish kone keq; po jo, se nuk bon mi lone thashethemet per kojshit onash (e toni ju ngarkohet truni pak si shume, po edhe qashtu e bajn so problem - zorr me msu dicka ma t'dobishme se per ksi sende palidhje kena vend me terabyte ne tru).

-S'di sa e keni kqyr MTV ma heret qysh o kone e qysh o sot. Qashtu edhe TV-et shqiptare kan mu bo per ni kohe jo shume te gjate.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

reality show, big brother albania Empty
MesazhTitulli: Re: reality show, big brother albania   reality show, big brother albania I_icon_minitimeWed 16 Apr 2008, 16:57

mreme u perjashtuan, mardiola dhe ilda, se qe te dyja punen e vetkontrollit fiziko-mendor e kishin nje detyre te pamundur per tu kryer...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

reality show, big brother albania Empty
MesazhTitulli: Re: reality show, big brother albania   reality show, big brother albania I_icon_minitimeThu 17 Apr 2008, 00:49

Very Happy

sa palidhje.nejse iken kjo eshte me rendesi Smile.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

reality show, big brother albania Empty
MesazhTitulli: Re: reality show, big brother albania   reality show, big brother albania I_icon_minitimeFri 25 Apr 2008, 02:07

me ka lind nje urrejte-percmim i keq per ate olsin qe o zot o zot...pu pu pu...qeras une po e nxorren kete jave...do zoti..
me bo me ik ai.. party
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

reality show, big brother albania Empty
MesazhTitulli: Re: reality show, big brother albania   reality show, big brother albania I_icon_minitimeSun 27 Apr 2008, 08:58

ja qe siku dreqi..iku juli, prap sprishet pune Laughing .. sa jam knoq me ate fytyrene trembme te olsit...une deri te eliminimi e pashe se pastaj kisha gjera me tmira per tbo...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Slayer
New Member
Slayer

Numri i postimeve : 34
Age : 30
Location : Kosovaaaaa
Registration date : 09/04/2008

reality show, big brother albania Empty
MesazhTitulli: Re: reality show, big brother albania   reality show, big brother albania I_icon_minitimeWed 30 Apr 2008, 15:29

june shkruajti:
ja qe siku dreqi..iku juli, prap sprishet pune Laughing .. sa jam knoq me ate fytyrene trembme te olsit...une deri te eliminimi e pashe se pastaj kisha gjera me tmira per tbo...

Very Happy Very Happy Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

reality show, big brother albania Empty
MesazhTitulli: Re: reality show, big brother albania   reality show, big brother albania I_icon_minitimeSat 10 May 2008, 06:26

fluturoi edhe cimii....kete radhe nje nga keto te rejat fluturon per ne shpiii..besoj...se qekur kane hy ato , spo shoh hic big brother...
ca kam bo qe skam pa??? Suspect
me siguri gjona me interesante bounce
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
reality show, big brother albania Empty
MesazhTitulli: Re: reality show, big brother albania   reality show, big brother albania I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
reality show, big brother albania
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Without Music :: Bisede te ndryshme, pa muzike-
Kėrce tek: