Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Varferia !

Shko poshtė 
AutoriMesazh
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Varferia ! Empty
MesazhTitulli: Varferia !   Varferia ! I_icon_minitimeSat 12 Apr 2008, 01:39

Ne Telegraf lexova se rritja e varferis ne KS eshte e madhe,nejse per kete pune e dija edhe pa lexu artikullin,mjafton me bo nje udhetim neper vendet shqiptare (kryesisht ato rurale) varferia eshte sh e theksuar.Por ky nuk eshte problem vetem i KS,por edhe i Shqiperis,edhe i vendeve tjera,pash nje dite banken e zvicerres kish pas nje renie si asnje vjet me pare...probleme gjith anej,ne vendet tona jane rrit cmimet tmerrsisht !

si mendoni juve cili eshte problemi ?
si mund te avullohen keto probleme ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
no more
Jr Roller
no more

Numri i postimeve : 88
Age : 28
Location : qitu
Registration date : 25/03/2008

Varferia ! Empty
MesazhTitulli: Re: Varferia !   Varferia ! I_icon_minitimeSat 12 Apr 2008, 14:51

pik se pari per me dasht mi ul papunesin se mi avullu smundesh, duhet me funksionu fabrikat qe i ka pas kosova, pa e pas ekonomin e madhe te zhvilluar, pa punu qeveria ne rregull, pa punu ligjet ne rregull nuk mund te ulet papunesia. papunesia asht fenomen ne krejt boten, po ne shtetet e ballkanit asht me shkall me te lart, sidomos ne shqiperi dhe kosovė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Varferia ! Empty
MesazhTitulli: Re: Varferia !   Varferia ! I_icon_minitimeWed 16 Apr 2008, 04:06

avullimi nuk ka kuptim ne zhdukjen e varferis,kuptimi i saj eshte zhdukja e RRITJES se varferis,e rritja e varferis sh leht munde te zhduket,mjafton nje organizim i mire i puneve.

para 2 vjete kame mesu nje semester ekonomi dhe ajo profesoresha(zyshja) thoshte qe amerika shkaterron me mijera tonelata ushqime ne vjet vetem e vetem per mbajtur ekuilibrin e shtetit.pra sikur te deshironte ajo nuk kisha me pas varferi kaq te madhe !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

Varferia ! Empty
MesazhTitulli: Re: Varferia !   Varferia ! I_icon_minitimeWed 16 Apr 2008, 19:10

Ne Kosove ka shumr varfri, po per disa arsye Komuna e Gilanit dallon. Raste ekstreme ka shume pak, edhe pasojat e luftes jon ma te vogla, dhe e dyta numri shume i madh i shqiptareve qe jetojne jashte. Me kqyre ndonji statistike del se cdo e dyte shtei ne kete rajon e ka dikon jashte, qe sado pak e zbut varfrine ekstreme.

_________________
Dielli duket qe ne mengjes!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
Jimmy James
Rock'and'Roll
Jimmy James

Numri i postimeve : 129
Age : 30
Location : earth
Registration date : 03/01/2008

Varferia ! Empty
MesazhTitulli: Re: Varferia !   Varferia ! I_icon_minitimeWed 16 Apr 2008, 22:55

Ksaj listes me arsye qe ne rajoninn e gl osht ma pak e theksume varferia ja kisha shtu edhe afersine me kufirin edhe mundsit e mdhaja per kontrabande qe per menimin tem o shum e theksume.

_________________
buburec, po krenar !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Varferia ! Empty
MesazhTitulli: Re: Varferia !   Varferia ! I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Varferia !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Without Music :: Bisede te ndryshme, pa muzike-
Kėrce tek: