Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Martesa

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Churchill
Jr Roller
Churchill

Numri i postimeve : 121
Age : 29
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

Martesa Empty
MesazhTitulli: Martesa   Martesa I_icon_minitimeSun 06 Apr 2008, 23:13

Gjithmon kane me mu kujtu fjalet e kujdestarit tem: Njeri i bon dy gabime te medha ne jete: Martesa dhe Profesioni, edhe kto se lun topi.

Martesa, sot ka marre dimensione e kahje te llojllojshme. Ne kete kohe moderne martesa osht ndryshu per disa nuanca. Prej rinjeve osht keqkuptu shume. Sipas meje ky akt duhet te rrespektohet dhe kur te mirret ni vendim i tille duhet ni vendosshmeri e madhe. Kjo dmth qe ēiftet te kene gjuhen e perbashket, respektin ndaj njeri-tjetrit ne menyre ne raste te jashtezakonshme te gjejne ni kompromis mes tyre.

Cka menoni per martesen, jepni naj mendim edhe cka menoni rreth marteses me VIZA?

Kaloni mire.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Martesa Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa   Martesa I_icon_minitimeSun 06 Apr 2008, 23:32

ka ndryshu sh konceptimi im per martesen..nuk e konsideroj dicka te afert sepse ne mendjen time eshte nje hap gjigand, e kur ta nderrmarr duhet te jem sh e qarte me mendjen time, sme pelqejne hic kur gjerat krysore ne jete behen sa per tu be, se tka shku mosha, se ke gjet dike ose se DUHET bere..per mendimin tim, martohesh kur i ke mundesite me kriju ffamilje e kur e ke gjet personin me te cilin ke qef te ngaterrosh genet per te bere femije ne te ardhmen, dike qe deshiron perhere prane..
martesa eshte impenjim sh i madh..po eshte berthama e familjes, e per aq kohe sa jam pro familjes, jam pro dhe marteses...

me ngjan si tip zgjidhje e mesme, qe seshte me e mira me mundshme, pasi sh martesa sot po prishen, po dhe zgjidhje tjeter me te mire une nuk shoh...

marteses me viza? nuk e di ca eshte...nese eshte ajo qe per te marre dokumenta martohesh..atehere seshte hic martese , tpakten nsyte e mi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Jimmy James
Rock'and'Roll
Jimmy James

Numri i postimeve : 129
Age : 30
Location : earth
Registration date : 03/01/2008

Martesa Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa   Martesa I_icon_minitimeMon 07 Apr 2008, 00:27

Un po thom diqka qe thot dikush, martesa osht veq zyrtarizim i ni lidhjes ne dit te sodit.
Ato qe thot dikush gabim ather spo di qfar gabimi kur dikush e bon me vet'dije tplote, osht i pjekt edhe vendos mu martu. Ma mir heret se kurr se fundit tjetes si dihet Crying or Very sad

_________________
buburec, po krenar !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Molosi
Rock'and'Roll
Molosi

Numri i postimeve : 111
Age : 38
Location : Gjilan
Registration date : 24/03/2008

Martesa Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa   Martesa I_icon_minitimeMon 07 Apr 2008, 01:18

Martesa me lakmi te pasurise eshte tregti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
chris martin
New Member
chris martin

Numri i postimeve : 22
Age : 29
Location : gjilan
Registration date : 05/04/2008

Martesa Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa   Martesa I_icon_minitimeMon 07 Apr 2008, 09:11

martesa thjesht nuk behet per hater te askujt , as per inat te askujt, perndryshe martesa eshte nje prej gjanav mat mira qe i ka jeta permendimin tim...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
mangoopka
New Member


Numri i postimeve : 38
Age : 27
Location : qanej veq ka franca PO.
Registration date : 06/03/2008

Martesa Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa   Martesa I_icon_minitimeWed 09 Apr 2008, 03:34

Spe njeh qiken(sja din mendimet, sendet e kalume sha i ka pas, profesionin), se ki pa kurr, ski ni kurr per at, sja njeh familjen, osht me VIZ, po more meniher qoja msitet....!!!
That's fuckin' misery! Ket sen, me VIZ dmth, i marrin veq ato klloshart e leshit qe maspari s'menojn as per at njeri qe don me kalu jeten me to, qe ka me pas fmi, s'i shkon mendja qe nashte ajo femen u kon ... (marre me thon) prostitutk... po veq per PARE ME BO!
Nashte edhe rrethanat e bojn t'veten, e shtin me dal edhe pi vendiljes, mu nda prej familjes, veq me bo pare.... po ktu ka edhe zgjidhje tjeter, mso more daj krye shkollen edhe merre qat femen qe e njeh 100% edhe ta lyp ta don shpirti, me at qe e don e qe t'don, herdokurdo ki mi bo kushtet, normal mesataret per 1 jet t'lumtun, e jo 1 ausllanderk t'leshit qe se ka t'kryne as filloren (m'falni nese osht dikush i/e jashtit ktu, normal krejt e kemi t'drejten mi shpreh mendimet,no offence) e gjith jeten t'thot mki marr veq per pare...

Martesa osht njo nder senet qe duhet mu kon njeri TOTAL i sigurt, se masi t'martohesh, t'lindsh fmi mi ra pishmon, e ki pas...
Per menimin tem qifti duhet mu kon i pershtatshem, sadokudo menimet e njejta, edhe ma kryesorja me rrespektu/dasht njoni tjetrin, e jo psh. me ngajt mas njonit qe st'don sta rras, e masi t'marre shkon mas tjerave, tek e funit nese dikush qe t'don me zemer e ti se don, me veprimet e tina qe i bon me t'bo tlumtun edhe proud of him, ki me arrit qe ti me dasht, by the way, ky sen osht 1sen qe vendoset VET (kur e njeh veten qe je e vendost edhe ski me gabu), normal tu i marr mendimet e tjerve (poss. prindve), se dashuria edhe martesa kan dallim, ti munesh mu dashuru edhe me 1 alkoolik, drogirash, ama normal qfar jete ki me pas nese martohesh me to...!

N'dit t'sodit, kta shiptart qe lakna n**th s'kan po dojn mi emitu t'Europes e t'Amerikes tu dasht mi ndrru burrat/grat perdit.... mizerje sen, maspari si qojn ment te ma e keqja, fmit e tyne mos mu rrit me prindt sbashku per 1 problem t'vogel qe nese njoni osht tolerant zgjidhet shum leht, adin qfar mungese e shpirtit osht qe fmija mos me pas prindin pamarparasysh cilin.... shiptarhon'ja spo veprojn me kry t'veten, po kopje e dikujt. Mizerje vAllah. InshAllah Zoti kurr nuk m'sprovon me ksi seni.

Spo di tjeter, me t'mira.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ArsGothika
New Member
ArsGothika

Numri i postimeve : 38
Age : 29
Location : Skandinavi
Registration date : 08/03/2008

Martesa Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa   Martesa I_icon_minitimeWed 09 Apr 2008, 04:56

Martesa?
fjale qe fillon me m... e ngjashme ne shqiptim me Mortjen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Jimmy James
Rock'and'Roll
Jimmy James

Numri i postimeve : 129
Age : 30
Location : earth
Registration date : 03/01/2008

Martesa Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa   Martesa I_icon_minitimeWed 09 Apr 2008, 05:21

Andra e cdo femre qe ka deshtu njeher ne dashuri, edhe e atyne qe sju pelqen vetja!!

_________________
buburec, po krenar !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Molosi
Rock'and'Roll
Molosi

Numri i postimeve : 111
Age : 38
Location : Gjilan
Registration date : 24/03/2008

Martesa Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa   Martesa I_icon_minitimeWed 09 Apr 2008, 08:07

Femra ne moshen 15 vjeqare gjithmon enderron me morre nje princ
Kur i mbush 20 vjet e enderron nji Doktor
Kur i mbush 25 vjet pajtohet edhe me ndonji Jurist apo Ekonomist
Kur i mbish 30 e me teper vite...thot veq a i punon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Martesa Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa   Martesa I_icon_minitimeWed 09 Apr 2008, 18:13

si sh po e perqendroni biseden te femrat..po daleni njehere, se martesa behet dyshe...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
no more
Jr Roller
no more

Numri i postimeve : 88
Age : 28
Location : qitu
Registration date : 25/03/2008

Martesa Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa   Martesa I_icon_minitimeWed 09 Apr 2008, 22:59

martesa ti za komt Twisted Evil
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Churchill
Jr Roller
Churchill

Numri i postimeve : 121
Age : 29
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

Martesa Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa   Martesa I_icon_minitimeThu 10 Apr 2008, 02:46

Vet'disimi mbi t'gjitha.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Nicknapping
Rock'and'Roll
Nicknapping

Numri i postimeve : 113
Age : 43
Location : qaty ku po bjen bore :-)
Registration date : 25/03/2008

Martesa Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa   Martesa I_icon_minitimeThu 10 Apr 2008, 04:00

spo di ai kujdestari yt prej nga paska ardh ne kete konkludim, nashti nga pervoja, por une e di qe egziston nje thonje qe "nese gabon ne fat (martese) edhe ne profesion, i ke la durt" e profi yt me sa duket paska rr'shit keq Smile

martesa ne kuptimin klasik, nuk eshte mo ajo qe eshte kone, por eshte nje akt juridik qe nuk mund te tejkalohet, bjen fjala PERENDIMI, ti duaje nje vajze sa te dush, nese nuk je i martum me te, nuk ja japin vizen! shembul banal
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Slayer
New Member
Slayer

Numri i postimeve : 34
Age : 30
Location : Kosovaaaaa
Registration date : 09/04/2008

Martesa Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa   Martesa I_icon_minitimeThu 10 Apr 2008, 15:07

paj spe di martesa asht ni san qe deri sa ta provon menxi pret e kur ta provon tbohet bajat, jo qe e kom provu vet po mkan thon Very Happy nejse une per veti ses kom menen niher mu martu se sma merr menja qe jom i gatshem bilem pa i mbush ja 30 vjeq
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Martesa Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa   Martesa I_icon_minitimeSun 13 Apr 2008, 02:49

martesa perfaqeson ne vetvete nje tip mardheniesh midis burrit dhe gruas, ku pavarsia e 2paleve eshte e njellojte, varesia e perbashket, detyrimet e dyaneshme- ANSPALIER

martesa eshte shkence, po askush nuk e studion- ARNU

martesa lidh perjete 2 krijesa qe nuk e njohin njeri-tjetrin- BALZAK

ai qe martohet per pasuri shet lirine e tij- HERBERT

disa dinake e zgjedhin gruan jo aq te zgjuar me shprese se do ta komandojne dhe gjithmone gabohen- SAMUEL XHONSON
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
pumpkin
Rock'and'Roll
pumpkin

Numri i postimeve : 43
Age : 30
Location : up in the clouds
Registration date : 08/03/2008

Martesa Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa   Martesa I_icon_minitimeMon 14 Apr 2008, 04:22

Tuli far postimi pash...tuli far mendimi pash Smile . Thash t'shkruj edhe une diqka.

Martesa per mu osht veq nji cop letre (qe vjen me unaz). Martesa nuk e definon lidhjen shpirtnore qe e ki me partner, osht veq zyrtarizim i lidhjes qysh tha njani ma nalt Razz . Bashkjetesa mun me pas shum ma shum vler se martesa.
Per mu martu, duhesh me qen bejagi e sigurt qe qaj me t'cilin je ka kalon, osht qaj qe do me pa qdo dit; qaj qe do me pa qdo mengjes n'shtrat etc. Edhe nese i don qato sene, prap nuk osht e domosdoshme mu martu per arsye t'lartpermendura. Martesen duhesh me ba pi QEFI, jo pi ZORI. Nese thjesht t'pelqen ideja per me referu n'partnerin ton si burri jot, e jo si 'ai qe jetoj me to' , at'her ok, martohuni, pse jo.
Hmm, ka asi (kryesosht femna) qe jetojn per mu martu. Qata tipa zakonisht myten tu shku neper dasma (me fitu sa ma shum pervoj per ksi pune?? haha) dhe endrrojn per dasmen e tyre qe shpresojn qe do te jet sa ma shpejt. Nqs ai osht seni qe me t'vertet e dojn, at'her krejt ok osht. Secili ka qellime n'jet qe ka qef mi arrit, kush jem na mi gjyku?

Mandej paska than dikush qe martesa osht akt juridik. Pajtona. Ky sen t'jep perparsi nqs t'vjen puna mu da me burr/gru (sen qe o ka ndodh qdo dit ma shum). Nevojen per martes (si akt juridik) e cakton fakti a e njeh mir a jo qat person me t'cilin po martohesh. Me ba me t'dal naj kush qe kqyr me perfitu prej teje (se keni pas shancen me njoft mir, se jeni martu shpejt e shpejt), ndahesh me humbje jo t'medha (ose edhe me perfitime).

E qka tha JJ ma nalt: 'martesa osht andrra e qdo femne qe ka deshtu'...hmm varet prej mentalitetit/personalitetit t'asaj femne. Nese osht femen qe i ka ndrru meshkujt si qorapa edhe ska shanc me gjet ma burr qe e respekton, per shkak t'veprimeve qe i ka ba, at'her ajo menxi s'pret mu martu me dikon qe veq e pranon per qato qe i ka ba, pavarsisht a pershtaten a jo. Ehh tash ktu vjen edhe qeshtja e martesav me VIZ. Femnat e jashtit me letra shkojn i ndrrojn frajerat me menimin 'hajt se e mar naj qyqan t'ks e ja boj letrat e ja msheli gojen'. Eh kqyre ka ta kqyrsh, kurv me viz a kurv pa viz, ska fort rendsi...n'shumicen e rasteve qata njerz perfundojn me dikon qe nuk kan shum sene t'perbashkta.
Mandej pjesa tjeter e postimit: '...edhe atyne qe sju pelqen vetja'. Pajtona me qet sen dej dikun. Femna qe se pelqen veten masi qe t'martohet nashta i hin vetja ma n'huj edhe i heken qato komplekse qe i ka pas para se mu martu. E qka tani?? Kur ta merr vesh qe nuk o edhe qaq e 'shemtume' se qe ka menu edhe kur ta kupton qe n'fakt nuk pershtatet me qat burr qka bon??. No problem, divorce Razz .

Njerzia martohen per arsye t'ndryshme, qysh besoj qe e dini edhe ju vet. Per mu arsye e vetme pe rmu martu o qefi..edhe dashnia kuptohet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Martesa Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa   Martesa I_icon_minitimeTue 29 Apr 2008, 17:24

pershendetje..
nje dite i thash nje shoqes pse nuk martohesh ? krijon familje,vajza,djem pastaj divorcohesh dhe kalamajt te ngelin gratis Laughing.
nejse padyshim martesa eshte gje e shenjt por ne ditet e sotit kjo eshte ekzagjeru per te keq sa qe nga njeher me ben te vjell.
dje nena ime me mori ne tel. dhe nder tjera me thote: djali im nga ti dua 2 gjera tmi sjellesh,diplomen dhe nje nuse:P. per te paren i thash do mundohem me gjith shpirt e sa per te dyten nuk mundohem fare sepse kot jane femrat ketu Laughing.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Martesa Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa   Martesa I_icon_minitimeTue 29 Apr 2008, 18:13

Shocked .... Mad Mad Mad Mad

pfff na i pergjithsove cupat e???? pse vetem andej nga ju ka te mira??? Suspect
i dont think so No
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Martesa Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa   Martesa I_icon_minitimeTue 29 Apr 2008, 22:14

ishte shaka ajo:P.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Martesa Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa   Martesa I_icon_minitimeTue 29 Apr 2008, 23:43

e pra... Cool ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Martesa Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa   Martesa I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Martesa
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Without Music :: Bisede te ndryshme, pa muzike-
Kėrce tek: