Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 johnny cash

Shko poshtė 
AutoriMesazh
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

johnny cash Empty
MesazhTitulli: johnny cash   johnny cash I_icon_minitimeFri 04 Apr 2008, 07:31

surpriza per mua ky, surprize e bukur...une se njihja kete(fale gridit tani e kam degju)..po ky qenka awsome..
atehere johnny cash, kantautor country
lidur ne 1932 ne arkansas usa, vdiq ne 12 shtator 2003....
ka nje ze te papare... njihet ndryshe si " the man in black" pasi e paska pas zakon te vishet me te zeza...
kenge qe me pelqejne teper:

walk the line
ring of fire
a boy named sue
dhe sh me pelqejne bashkpunimet me june carter sidomos: darling companion, cause i love you

dhe kenga e fundit "hurt" eshte kryeveper..eshte sad eshte e mrekullushme...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

johnny cash Empty
MesazhTitulli: Re: johnny cash   johnny cash I_icon_minitimeFri 04 Apr 2008, 23:42

kantautor country,kitarist,pianist,dinte te luante edhe me harmonic kishte nje talent ne sh fusha,nuk ishte i kufizuar..

albumet tij kane sh elemente rock and roll,gabohemi nese themi qe muzika e tij nuk eshte rock and roll,gjithsesi origjina country.

nga albumet e tij vecoj 'walkt the line' e sidomos kengen 'hey porter'

hey porter hey porter
pls open up the door.
when they stop this train i'm gonna get off first
cause I can't wait no more...


sa i perket asaj 'man in black' ka edhe nje fshehtesi tjeter qe fshihet aty...per me sh ndegjoje kengen 'man in black' qe ndodhet ne albumin me te njejtin emer,ka nje tekst sh te mire.
vecoj edhe albumin 'ring of fire' ku gjendet superhiti me junen (jo kete autoren e temes,eshte i tjeter june Razz).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

johnny cash Empty
MesazhTitulli: Re: johnny cash   johnny cash I_icon_minitimeSat 05 Apr 2008, 03:26

po pra, june carter...

ka qene dhe aktor...neper net kerkova...sh te drejte ke..

lexova dhe qe, kur kish lind ngaqe prindrit nuk binin dakort dot per emrin, i vendosen vetem iniciale, J.R. cash..pastaj me vone ne ushtri me duket e kishin qujt john..e prej andej u pagezua me emrin qe njihet, gjithsesi njerezit e afert perhere e kane thirr J.R.(xheiar)

nuk thashe qe ka kanduar ve country, po si kengetar i ketij zhanri njihet me se shumti...
sa per kenget ato qe kam permend me siper me pelqejne teper...(po do e degjoj se sben ate man in black,rrofsh Wink )
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
johnny cash Empty
MesazhTitulli: Re: johnny cash   johnny cash I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
johnny cash
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Blues / Country-
Kėrce tek: