Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Ramush Haredinaj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Jimmy James
Rock'and'Roll
Jimmy James

Numri i postimeve : 129
Age : 30
Location : earth
Registration date : 03/01/2008

Ramush Haredinaj Empty
MesazhTitulli: Ramush Haredinaj   Ramush Haredinaj I_icon_minitimeThu 03 Apr 2008, 23:04

Sot me 03.04.08 ne seancen finale te tribunalit te hages ndaj gjykimit te Ramush Haredinaj, Idriz Balajt dhe Lah Ibrahimajt.

Ramush Haredinaj i Pafajshem.

Idriz Balaj i pafajshem
( ...munges provash per vrasjen e motres "S" ndersa per tjerat akuza shpallet i pafajshem)


Lah Ibrahimaj fajtor per trajtim mizor dhe tortur, shkelje te ligjeve dhe zakoneve te luftes sipas nenit 3 te statusit te tribunalit te hages ndaj 2 deshmitareve. Pergjegjsia per krimet perputhet me nenin 7.3 .

I pafajshem per akuzat e tjera.

Me rrethana lehtesuese (vetedorezim, gjendja familjare qe e ka) denohet me 6 vite burgim duke iu llogaritur edhe ditet e kaluara ne paraburgim 1109 dite

Mbohet qefi per pafjasine e ish kryeministrit Ramush Haredinaj dhe tjteterit, mvjen keq per Lah Ibrahimajn, po le te jet ne duart e drejtesise.

A mendoni qe tani dot ket rrjedha tjera politika ne kosove, dhe Ramush Haredinaj a do ta prek perseri postin e Kryeministrit ??


Drejtperdrejt nga une

_________________
buburec, po krenar !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Nicknapping
Rock'and'Roll
Nicknapping

Numri i postimeve : 113
Age : 43
Location : qaty ku po bjen bore :-)
Registration date : 25/03/2008

Ramush Haredinaj Empty
MesazhTitulli: Re: Ramush Haredinaj   Ramush Haredinaj I_icon_minitimeThu 03 Apr 2008, 23:28

mire fort. mu me vjen mire qe eshte liru, per inati te shkive edhe pse do gabime i ka bo po nejse, rrethin e ka pas te keq.

po me dhimbet Lah Ibrahimaj qe koka shpall fajtor, po cka mi bo, nashti ai i ka marr per siper fajet e ktyne.

se di per ramushin, menoj qe nese mbushet mend edhe nuk hyn neper korrupcion qysh ka vepru para akuzes, ku pak a shume, ok patriot amo patiot nuk dmth veq me kone trim, por edhe me dite.

menoj qe per kete vjen koha e zgjedhjeve, amo se besoj qe ramushi ka mu bo kryminister prap. vetem nese hyn ne koalicion me LDK, ajo ja jep kete post perndryshe jo.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Churchill
Jr Roller
Churchill

Numri i postimeve : 121
Age : 29
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

Ramush Haredinaj Empty
MesazhTitulli: Re: Ramush Haredinaj   Ramush Haredinaj I_icon_minitimeFri 04 Apr 2008, 03:28

Ramushi osht njeri qe e du mas shumti prej politikaneve, thjeshte njeri me merita, njeri qe ka dhon shume per Kosoven, gjithcka ka dhon per kete ven edhe meriton ni RESPEKT te madh.

Njeri per qefi e kom kshtu, edhe sa u kon si Kryeminister ne 3 mujorin e pare Kosova ka arrite ni progres ne zhvillim, po dulen shkijet dhe ju ngriten akt akuzen.

Pafajsia e Ramushit edhe e Fatmir Limaj po tregon qe lufta e UĒK-se u kon lufte e drejte, edhe ky osht ni plus per neve.

Lah Ibrahimaj pom dhimet, po tash kish me majt burgin ne burgin e Dubraves m'doket edhe 3 vjet.

We're with u Ramush.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Ramush Haredinaj Empty
MesazhTitulli: Re: Ramush Haredinaj   Ramush Haredinaj I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ramush Haredinaj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Without Music :: Shqiptaret-
Kėrce tek: