Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Into The Wild!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Nicknapping
Rock'and'Roll
Nicknapping

Numri i postimeve : 113
Age : 43
Location : qaty ku po bjen bore :-)
Registration date : 25/03/2008

Into The Wild! Empty
MesazhTitulli: Into The Wild!   Into The Wild! I_icon_minitimeWed 02 Apr 2008, 05:26

ata qe nuk e kan pa kete film, pa nje pershkrim te vogel. ata qe e kan pa, le ti tregojne impresionet e veta per kete film!

ky film bazohet ne nje ngjarje te vertete!

nje film qe mbreme e kam pa ne Kino, behet fjale per nje djalosh te ri Cristopher McCandless, nje djalosh intelegjent, ne nje familje te pasur, qe kjo nuk i mjaftonte per nje jete te lumtur. i urrente prinderit e vet pershkak se sipas ti "ata jetonin ne enderra edhe per te tjeret"
keshtu qe mori rrugen e vet per ne "wild west" ku aty e la kerrin, i dogji parat edhe chekun e ti qe i kishin dhuru prinderit me rastin e perfundimit te shkollimit te ti ürej 200 000 dollaresh, mori canten e alpinistave edhe u nise ne kembe, duke autostopuar njohu edhe njerez nga te cilet mori pervojat e veta. por qellimi i ti ishte ALASKA ku nuk jetonte askush. vizioni i ti per jeten ishte ndryshe nga te tjeret, gjithe kohen lexonte dhe gjatonte sa per te jetuar!

ne momentin kur ai filloj te merzitet per familjen e ti, ndodhi dicka qe nuk ia nderpreu rrugen e ti per ne shtepi. ma shume spo ju tregoj :-)

perveq kesaj Soundtrack te keti albumi e ka bo EDD VEDDER (Pearl Jam) qe edhe me shume e pasuronte filmin me melodite e ti.

ja vlene, shikojeni!

ketu Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=2LAuzT_x8Ek
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Into The Wild!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Art, Kulture & Sport :: Kinematografi-
Kėrce tek: