Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Tony Bennett

Shko poshtė 
AutoriMesazh
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Tony Bennett Empty
MesazhTitulli: Tony Bennett   Tony Bennett I_icon_minitimeMon 31 Mar 2008, 23:49

eshte kengetar,kompozitor i muzikes jazz,eshte mjafte i sukseseshem kte e deshmon edhe puna e tij.lista e albume te tij nuk eshte me e v ogel se 100 albume.ka edhe shume bashkepunime me artist te vjeter dhe me keta te rinjet,ka nje kenge me Michael Buble ne vitin 2006 perfect Cool.
e di qe nje film per jeten e tij ka qene tu pregatit vitin e kaluar,por nuk e di a ka perfunndu!

komentet tuaja ->
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Nicknapping
Rock'and'Roll
Nicknapping

Numri i postimeve : 113
Age : 43
Location : qaty ku po bjen bore :-)
Registration date : 25/03/2008

Tony Bennett Empty
MesazhTitulli: Re: Tony Bennett   Tony Bennett I_icon_minitimeTue 15 Apr 2008, 03:27

100 albume? What a Face pirolla i koft paska pas vy. une veq ni kong te ti e kom "Quiet Nights Of Quiet Stars (Corcovado)" kkonge e qete e mire...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Tony Bennett
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Jazz-
Kėrce tek: