Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Poezi nga Migjeni

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Molosi
Rock'and'Roll
Molosi

Numri i postimeve : 111
Age : 38
Location : Gjilan
Registration date : 24/03/2008

Poezi nga Migjeni Empty
MesazhTitulli: Poezi nga Migjeni   Poezi nga Migjeni I_icon_minitimeMon 31 Mar 2008, 08:31

Ktu deshta me postu njeren nga poezite qe me pelqen ndoshta edhe me se shumti nga Migjeni...mirepo nuk prishe pune nese doni ma postu edhe tjera poezi te Migjenit ne kete teme...


PARATHANIA E PARATHANIEVEPėrditė pėrndojnė zotat

dhe rrėshqasin trajtat e tyne

mbi vjet dhe shekuj

dhe tash s’po dihet ma kush asht zot e kush njeri.

Ndėr tru tė njerzimit zoti galuc ka ndejun.

Vetvetes me gisht tamthat I ka biruemun

Nė shej tė pendimit

dhe bėrtet nė kulm tė hidhnimit:

ēka, ēka krijove?

- E njeriu nuk e di:

a asht zoti pjella e tij.

Por shef se asht kot I kotit

me mendue mbi njė idhull

qė nuk pėrgjegj.

Dhe tash s’po dihet ma kush zot e kush njeri.

Ka ardh njė kohė,

nė tė cilėn njerzit po kuptohen fare mirė

pėr me ndėrute Kullėn e Babilonit,-

dhe nė majė tė Kullės, nė majė tė ta majės sė fronit

ka me hypė njeriu

dhe ka me thirrė:

Perėndi! Ku je?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
masakruesjashkodrane
Jr Roller
masakruesjashkodrane

Numri i postimeve : 77
Age : 32
Location : rreth e rrotull rremujes:P ke tirana rock caffe
Registration date : 28/03/2008

Poezi nga Migjeni Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi nga Migjeni   Poezi nga Migjeni I_icon_minitimeTue 01 Apr 2008, 13:55

Une e adhuroj si shkrimtar !
Gjynah qe vdiq aq i ri !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.myspace.com/lolacerku
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Poezi nga Migjeni Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi nga Migjeni   Poezi nga Migjeni I_icon_minitimeTue 01 Apr 2008, 17:07

me mire qe vdiq aman ,,ca do i kishin pa syte..ankohej me zogun ai...se ka marre vesh ca u bo me vone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Poezi nga Migjeni Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi nga Migjeni   Poezi nga Migjeni I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi nga Migjeni
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Art, Kulture & Sport :: Letersi-
Kėrce tek: