Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Kapsamun !

Shko poshtė 
AutoriMesazh
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Kapsamun ! Empty
MesazhTitulli: Kapsamun !   Kapsamun ! I_icon_minitimeSun 30 Mar 2008, 03:58

Ky grup eshte themeluar nga: Arsim Leka [saksofon)
Marsel Zimerman (violine)
Semjuel Vetshtajn (piano/darabuk)
Florian Abt (kontrabas) dhe
Majkel Shtulz (bateri)

jane jazz me elemente interesante,kande nderlidh muziken shqipare me ate perendimore.
kane 2 albume,ne fakt un i kame pas 2 e nuk e di a kane nxjerre tjere!.
para pak viteve kane pas dhone nje koncert ne Prishtine,ska qene sepse at'her ishai vogel nuk e dija rrugen per Prishtine:P.

cunat jetojn dhe punojn ne zvicerr,ju pelqejn juve ? te pakten hatri kti shqiptarit thune noi llaf te mire Laughing.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Molosi
Rock'and'Roll
Molosi

Numri i postimeve : 111
Age : 38
Location : Gjilan
Registration date : 24/03/2008

Kapsamun ! Empty
MesazhTitulli: Re: Kapsamun !   Kapsamun ! I_icon_minitimeMon 31 Mar 2008, 05:06

Ndasg me hater e ndash pa hater...un kisha me thane se jan nji bend perfekt edhe e meritojne cdo repsekt!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
chris martin
New Member
chris martin

Numri i postimeve : 22
Age : 29
Location : gjilan
Registration date : 05/04/2008

Kapsamun ! Empty
MesazhTitulli: Re: Kapsamun !   Kapsamun ! I_icon_minitimeMon 07 Apr 2008, 09:01

mu personalisht me pelqejn shum madje , kur i ngoj rendom mbaj syt mbyllun gjej ni relaxx mbrena vetes forca qunaaa ne dim qesht jazzy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
no more
Jr Roller
no more

Numri i postimeve : 88
Age : 28
Location : qitu
Registration date : 25/03/2008

Kapsamun ! Empty
MesazhTitulli: Re: Kapsamun !   Kapsamun ! I_icon_minitimeMon 07 Apr 2008, 15:01

me pelqejn hapat qe kan marr kta djemt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Churchill
Jr Roller
Churchill

Numri i postimeve : 121
Age : 29
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

Kapsamun ! Empty
MesazhTitulli: Re: Kapsamun !   Kapsamun ! I_icon_minitimeMon 07 Apr 2008, 18:53

Ideja e tyne e sidomos e Arsimit m'ka pelqy shume, i cmoj shume edhe muzika e tyne osht e papare edhe meritojne rrespekt e sidomos ata te nacionalitetit jo shqiptar.

Ju uroj suksese ne te ardhmen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Kapsamun ! Empty
MesazhTitulli: Re: Kapsamun !   Kapsamun ! I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kapsamun !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Jazz-
Kėrce tek: