Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 John Lee Hooker

Shko poshtė 
AutoriMesazh
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

John Lee Hooker Empty
MesazhTitulli: John Lee Hooker   John Lee Hooker I_icon_minitimeSun 30 Mar 2008, 00:12

eshte bluesmani me i madh i historis,ka llindru ne vitin 1917 si i ri kishte nje deshire sh te madhe per muziken,akordet e para i meson prej njerkut te tij,fillon incizimet e para dhe prek shume shpirterat e simpatizuesve te bluesit qe edhe sot ruhet simpatia per kete njeri.mund tthem qe eshte nder te paret qe filloi te bashkpunonte me njerez te bardh ne blues,nje gje e till pelqehet edhe nenshkrun nje kontrat me me grupin e bardh.dikur fillojn edhe te behen covera kenget e tij prej te bardha si animals etj.
mduket se ekziston edhe nje film per jeten e tij,por nuk edi...duhet me hulumtu me pa gjithsesi:).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vaLton_Floyd
Jr Roller
vaLton_Floyd

Numri i postimeve : 79
Age : 30
Location : Rep. of Peja
Registration date : 06/03/2008

John Lee Hooker Empty
MesazhTitulli: Re: John Lee Hooker   John Lee Hooker I_icon_minitimeSun 30 Mar 2008, 10:10

ehde une pajtona me El Zeppelin se ky eshte bluesmani ma i madh i historise Smile.

Kongt qe muj me ja veq : Born Under The Bad Sign , Im Bad Like Jessie James , Boom Boom Boom etj etj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

John Lee Hooker Empty
MesazhTitulli: Re: John Lee Hooker   John Lee Hooker I_icon_minitimeTue 01 Apr 2008, 23:44

kur e kane pyt me nje intervist pse mban syze te zeza gjithmon ? ai thote se ka disa kange jane aq te forta emocionalisht saqe nuk permbahen dot lotet...per ti fshehur lotet jane syzet !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
Rock around the Clock

Numri i postimeve : 130
Age : 30
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

John Lee Hooker Empty
MesazhTitulli: Re: John Lee Hooker   John Lee Hooker I_icon_minitimeFri 18 Apr 2008, 22:24

kur kontrollja disa vite me pare ne cd e babit tim,gjeja cd me artiste te ndryshem blues,dhe gjithmone degjoja "Boogie Chillen" .m“u be fixim fillimi dhe me vone refren kenga.fillova kerkimet pastaj dhe bashkohem me parafolesit Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
John Lee Hooker Empty
MesazhTitulli: Re: John Lee Hooker   John Lee Hooker I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
John Lee Hooker
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Blues / Country-
Kėrce tek: