Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Alkooli

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Molosi
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 111
Age : 37
Location : Gjilan
Registration date : 24/03/2008

MesazhTitulli: Alkooli   Sat 29 Mar 2008, 22:33

Ktu kisha dashte me fole rreth alkoolit, anet pozitive dhe anet negative te tij
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 301
Age : 32
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: Re: Alkooli   Sun 30 Mar 2008, 07:30

pozitive? thone qe vera e perdorme nga nje gote ne dite ka nje mori efektesh pozitive ne trup e ne sistem imunitar...nga ana tjeter cdo gje e perdorur me karar ste ben dem...
e keqe fort eshte varesia nga alkoli se eshte vertetuar qe eshte nder shkaqet kryesore te semundjeve te melcise...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Nicknapping
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 113
Age : 42
Location : qaty ku po bjen bore :-)
Registration date : 25/03/2008

MesazhTitulli: Re: Alkooli   Tue 29 Apr 2008, 07:25

Vera permban Antioksidanse, kjo ndikon ne ate qe "radikalet e lira" qe prodhohen gjat metabolizmit (krijimit e energjise ne forme te ATP-se) e qe te cilat reagojne shume shpejt me "shokun me te afert" ne kete rast ADN-ne e cila me kohe demtohet, dh ky proces eshte nje nder proceset qe ndikojne ne plakje, dmth vera e kuqe ndikon ne ngadalesimin e procesit te plakjes (veq mos pini shume se i demtoni qelizat trunore) :-)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Alkooli   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Alkooli
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Without Music :: Shkence-
Kėrce tek: