Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Lugina e Presheves

Shko poshtė 
AutoriMesazh
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Lugina e Presheves Empty
MesazhTitulli: Lugina e Presheves   Lugina e Presheves I_icon_minitimeSat 29 Mar 2008, 02:46

Me qe jame me origjine prej rrethines se Bujanocit mtakon i pari me fol per kete pjese.
ok,kjo pjese dihet qe historikisht ka qene e shqiptareve mirepo tash administrohet prej serbeve fatekeqesisht.
vetem Bujanoci ka mbi 44 000 banor prej tyre 55 % shqiptare,nese mirren ne teresi jane diku 100 000 banore,ne Preshev 95 % jane shqiptare...shqiptaret e kesaj pjese jane te diskriminuar ajo dihet,si mendoni ju car duhet bere kjo pjese ?

te luftojn ? them qe nuk eshte zgjidhje kjo !
te rrijm ? as kjo nuk eshte zgjidhje !

keni noi ide si duhet ballafaquar me kete rast ? te dalim te protesojm ? te pakten per nje univerzitet...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

Lugina e Presheves Empty
MesazhTitulli: Re: Lugina e Presheves   Lugina e Presheves I_icon_minitimeSat 29 Mar 2008, 02:56

Nji pike e ndishme, s'ka fjale!
Mendoj qe pak kohe pas pavarsimit dmth edhe stabilizimit Kosova duhet me punu ma shume per Luginen e presheves, me qene shume me e zeshme, ku nuk duhet harru edhe Shqiperine.

_________________
Dielli duket qe ne mengjes!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Lugina e Presheves Empty
MesazhTitulli: Re: Lugina e Presheves   Lugina e Presheves I_icon_minitimeThu 03 Apr 2008, 16:23

me cdi une ne kete situate seshte vetem ajo zone..sdi..ka qene cik cmim i larte per te paguar..nuk besoj se tip minikryenngritje ne kete stat do ti interesonte sh kosoves se as rezultat sdo kishte...
ne rruge diplomatike ndoshta, po sdi sa te gatshem jane qeveritaret tuaj per kete tani...e megjths momenti eshte i veshtire sa me sh kohe kalon aq me e veshtire ka per te qene e kane per tu shtu problemet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Lugina e Presheves Empty
MesazhTitulli: Re: Lugina e Presheves   Lugina e Presheves I_icon_minitimeFri 04 Apr 2008, 05:00

rruga diplomatike do te jete ajo me efekte,poooor kot,nuk e di pse gjith politika shqiptare eshte kaq e dobet,e pa afte!.fatekeqsisht.Ne kete pjese kaq te vogel menjeher jane formu parti te shumta,tgjith vrapojn pas karreigeve dhe ne kete rast harrojn se perfaqesojn popullin i cili jeton me ethe.Partia qe ka fitu zgjedhjet eshte ajo e PVD ne Bujanoc dhe per tformu 'qeverin' apo sdi cila eshte fjala adekuate normal qe i duhet kualicioni,kjo parti ka 12 ose 13 deputet ne mesin e tyre eshte edhe babai im,parti tjeter ne opozit ka 9 deputet dhe si kusht per t'themelu at miniqeverin kane kerku qe pushtetin me nda per gjysm pff. dhe ne kete rast pozita jane detyru me pranu kete kusht sepse ne te kunderten duhet bo kualicione me serbet...pastaj ka sh gjona tjera te cilat te acarojn...ngjajn si lojra femijesh !

Sikur te punohet ne men. te bashkuar,jame i bindur se shume gjera tjera do zgjidheshin,me qekjo pjese edhe monitorohet prej nderkombetazreve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Lugina e Presheves Empty
MesazhTitulli: Re: Lugina e Presheves   Lugina e Presheves I_icon_minitimeFri 04 Apr 2008, 05:04

per udhehqsa sa me sh kalon koha aq me ibret jemi ne....tgjithe e kane veshtrimin me rreze te vogel..s'shohin dot pertej hundes se tyre
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
chris martin
New Member
chris martin

Numri i postimeve : 22
Age : 29
Location : gjilan
Registration date : 05/04/2008

Lugina e Presheves Empty
MesazhTitulli: Re: Lugina e Presheves   Lugina e Presheves I_icon_minitimeMon 07 Apr 2008, 09:07

then shkurt un per veten time endrroj me sy qelun me pa nen administrimin ton presheven,medvegjen si dhe bujanovcin po shka ti bojsh , qe shum te coptuem per nga territori jemi ne shqiptaret Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Churchill
Jr Roller
Churchill

Numri i postimeve : 121
Age : 29
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

Lugina e Presheves Empty
MesazhTitulli: Re: Lugina e Presheves   Lugina e Presheves I_icon_minitimeThu 10 Apr 2008, 02:39

Po na shqiptarte e kemi ni t'keqe qe nuk jem te organizum e sidomos perfaqsusit tane ne kete rast politikante, t'pakten ne menyre diplomatike ose mu ba ma me za kjo pune, po osht lane anash edhe kurfar iniciative nuk mirret.

M'dhimen njerzit qe jetojne aty, edhe ma merr menja qe kto e perjetojne shume keq. Edhe ka me shku kohe e gjate derisa te bahet mire.

El, a e keni mujt me perjetu naj qysh pavarsine a jo?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Lugina e Presheves Empty
MesazhTitulli: Re: Lugina e Presheves   Lugina e Presheves I_icon_minitimeThu 10 Apr 2008, 23:55

pavarsin e ks ? e kemi perjetu sh. e kemi festu sh por jo ne lugine te presheves sepse ska mundesi ose mund t'thuhet nuk ka siguri!.sepse nuk lejojn serbt festa te shqiptareve...as 28 nentorin nuk e kemi festu ashtu sic festohet ne ks,por kjo nuk dmth qe nuk i ndjejm festat e tilla kombetare.

eshte fatekeqesi qe ne shkollat shqiptare te asaj pjese nuk msohet aspak historia shqiptare,edhe ato qe shkruhen neper libra jane krejt bullshit,me nje fjal historia shqiptare msohet ne dobi te serbeve,per betejen e fush ks. krejt kontra...dua t'them qe me nje politike te mireorganizuar mund te arrihet qe disa gjera te vihen ne vend,nese kufiri nuk vihet ka plote gjera tjera...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Churchill
Jr Roller
Churchill

Numri i postimeve : 121
Age : 29
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

Lugina e Presheves Empty
MesazhTitulli: Re: Lugina e Presheves   Lugina e Presheves I_icon_minitimeMon 25 Aug 2008, 19:04

Paj El tuj e dite qe shiptare jemi kejt, edhe na gzoni fakti qe ma n'fund u pavarsum po tash na presin shume sene tjera. Nashta nuk keni mujte me festu n'ate mnyren "spektakulare" po sigurisht n'zemrat e juaja ka ardhe ni ndjenje patriotike.

N'lugine t'Presheves ni polic pe marrke rrogen m'doket 330 euro a s'di sa, tuj e dite se n'cfare gjendje osht Serbia, apet e fort osht.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Lugina e Presheves Empty
MesazhTitulli: Re: Lugina e Presheves   Lugina e Presheves I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lugina e Presheves
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Without Music :: Shqiptaret-
Kėrce tek: