Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Deep Purple

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Jimmy James
Rock'and'Roll
Jimmy James

Numri i postimeve : 129
Age : 30
Location : earth
Registration date : 03/01/2008

Deep Purple Empty
MesazhTitulli: Deep Purple   Deep Purple I_icon_minitimeThu 03 Jan 2008, 04:30

Hard Rocka band nga anglija i formuar ne 68-ten.Me nje persosmeri nmuzik.. kan kriju shum shum shum...

antaret
* Ian Gillan - vocals, harmonica, congas (1969-1973, 1984-1989, 1992-present)
* Steve Morse - guitar (1994-present)
* Roger Glover - bass, synthesizer (1969-1973, 1984-present)
* Don Airey - keyboards (2002-present)
* Ian Paice - drums, percussion (1968-1976, 1984-present)
Ka pas shum perpos ktyne qe kan vepru me koh tshkurtur. I madhi Richie Blackmore, qe ka bo ni avantur nmuzik.
Ket bend anglez e karakterizon Sinti, dhe ngjyrat muzikore shum hardrock. Mpelqen shum child in time dhe Smoke on the water...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Deep Purple Empty
MesazhTitulli: Re: Deep Purple   Deep Purple I_icon_minitimeThu 03 Jan 2008, 06:34

i kame pa live,sh ndjenje e mire mi pa/ni 4.34 metra larg skenes Smile>
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Deep Purple Empty
MesazhTitulli: Re: Deep Purple   Deep Purple I_icon_minitimeThu 03 Jan 2008, 07:05

si kam pa live, peng me ka ngel...mend per here tjeter..
jane fantastik
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
mangoopka
New Member


Numri i postimeve : 38
Age : 27
Location : qanej veq ka franca PO.
Registration date : 06/03/2008

Deep Purple Empty
MesazhTitulli: Re: Deep Purple   Deep Purple I_icon_minitimeThu 06 Mar 2008, 17:11

I fuckin' love them, shum jan t'veqant.. kang jau du, e pos. Solider of Fortune, Child in time, Highway star, Space truckin' edhe Smoke on the Water.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
MetallicA UnioN
Jr Roller
MetallicA UnioN

Numri i postimeve : 68
Age : 30
Location : MontAin With JAMES
Registration date : 09/03/2008

Deep Purple Empty
MesazhTitulli: Re: Deep Purple   Deep Purple I_icon_minitimeSun 09 Mar 2008, 23:05

mangoopka shkruajti:
I fuckin' love them, shum jan t'veqant.. kang jau du, e pos. Solider of Fortune, Child in time, Highway star, Space truckin' edhe Smoke on the Water.


Arrow
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.rockscream.net
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Deep Purple Empty
MesazhTitulli: Re: Deep Purple   Deep Purple I_icon_minitimeTue 11 Mar 2008, 05:27

ka pas nje periudhe qe kane qene kolone zanore e diteve te mia...kane shume kenge te mira...dmth seshte se te pelqen nje ose disa..po ne pergjithsi bejne muzik te bukur..pastaj ian gillan..i papare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Deep Purple Empty
MesazhTitulli: Re: Deep Purple   Deep Purple I_icon_minitimeWed 12 Mar 2008, 03:07

Deep Purple Kjeg3.th


Deep Purple Image067ni2rsqb6.th

foto te realizum qe 1 vjet e 1 jav fiks:P. Ian Gillan gjith at mosh e gjith at zo wow..Steve Morse n'kitare i papam..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Maynard
Rock'and'Roll
Maynard

Numri i postimeve : 159
Age : 38
Location : Eon Blue Apocalypse
Registration date : 04/01/2008

Deep Purple Empty
MesazhTitulli: Re: Deep Purple   Deep Purple I_icon_minitimeWed 12 Mar 2008, 05:33

bend perfekt.. nder tparet qe meritojn rrespekt.. per albume mpelqejn krejt.. boll qe u kon Blackmore..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.toolband.com
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Deep Purple Empty
MesazhTitulli: Re: Deep Purple   Deep Purple I_icon_minitimeWed 12 Mar 2008, 06:15

te preferuarat e mia: child in time, soldier of fortune, burn, perfect strangers, highway star,hard lovin' woman,smoke on the water
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
The General
New Member
The General

Numri i postimeve : 4
Age : 29
Location : New Block
Registration date : 17/03/2008

Deep Purple Empty
MesazhTitulli: Re: Deep Purple   Deep Purple I_icon_minitimeMon 17 Mar 2008, 22:44

paj DP bendi ma i perferuni i jemi pi veqoj 2 albumet qe em pelqejin Machine Head edhe Perfect Strangers.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
MetallicA UnioN
Jr Roller
MetallicA UnioN

Numri i postimeve : 68
Age : 30
Location : MontAin With JAMES
Registration date : 09/03/2008

Deep Purple Empty
MesazhTitulli: Re: Deep Purple   Deep Purple I_icon_minitimeTue 18 Mar 2008, 00:40

Sod ja thash ni shokit CD'n qe i ka te gjitha Albumet tktij bEndi edhe sdi mu dhimt per 2 jav ma kthen hahah Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.rockscream.net
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Deep Purple Empty
MesazhTitulli: Re: Deep Purple   Deep Purple I_icon_minitimeWed 26 Mar 2008, 22:26

'Art Kontakt' dhe 'Charl's Entertainment' jane arkitektet e nje nate sh speciale ne Tirane me Ian Paice,bateristin e Deep Purple.Ky do vij sbashku me nje band nga Italia Filippin band ku se bashku do luajn muziken e dipave me 12 prill per rreth 2 ore nen dritat e amfiteatrit Calvin.

Por cka eshte me rendesi...Ian nuk vjen ne Tirane vetem per koncert atij i intereson te takoj muzikante rroku shqiptar ne men. qe te kete bashkprodhime Smile>
gjithashtu do te mbaj nje editor ne akademin e arteve me publikun qe do te titullohet 'Drumn Clinic'.kush di per biletat noi gje le t'na lajmeroj se ku mund ti gjejm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Deep Purple Empty
MesazhTitulli: Re: Deep Purple   Deep Purple I_icon_minitimeThu 27 Mar 2008, 22:47

do interesohem sa me shpejt..dje e degjova ne fakt...lets see
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Deep Purple Empty
MesazhTitulli: Re: Deep Purple   Deep Purple I_icon_minitimeFri 28 Mar 2008, 23:49

behej te calvini dhe biletat ishin lire fare, 10 mije leke te vjetra normal...kam porosit nje shok tmi blen,,,,urra
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vaLton_Floyd
Jr Roller
vaLton_Floyd

Numri i postimeve : 79
Age : 30
Location : Rep. of Peja
Registration date : 06/03/2008

Deep Purple Empty
MesazhTitulli: Re: Deep Purple   Deep Purple I_icon_minitimeSat 29 Mar 2008, 00:19

kongen e pare te Deep Purple qe e pata ndigu osht Child In Time , thjesht kur e kom ndigu jom hup ne tingujt e muzikes e sidomos ne vokalin e Gillan-it.

Falenderoj Zotin qe po jetoj ne Epoken e Deep Purple , Pink Floyd , The Doors , Led Zeppelin etj etj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Deep Purple Empty
MesazhTitulli: Re: Deep Purple   Deep Purple I_icon_minitimeSat 29 Mar 2008, 00:53

el zeppelin..lajm i fundit , biletat shiten te Charls bistro, ai clubi te zona e bllokut, besoj e di ti ku eshte...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Deep Purple Empty
MesazhTitulli: Re: Deep Purple   Deep Purple I_icon_minitimeSat 29 Mar 2008, 01:39

shuuume flm per info.e di ku eshte aty rri zakonisht,kete jav skam qene fare sepse isha ne ks per pushim.gjithsesi flm...1000 lek lire qenka...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Deep Purple Empty
MesazhTitulli: Re: Deep Purple   Deep Purple I_icon_minitimeSat 12 Apr 2008, 22:36

Deep Purple Pccxl9


ps.do m'tregoni kush doli nga big brother,me ngel peng qe nuk e shoh sot Laughing.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Deep Purple Empty
MesazhTitulli: Re: Deep Purple   Deep Purple I_icon_minitimeSat 12 Apr 2008, 22:57

po po patjeter...hec se po e hap nje teme..vec dyshoj se ka me shpreh opinion njeri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Deep Purple Empty
MesazhTitulli: Re: Deep Purple   Deep Purple I_icon_minitimeSun 13 Apr 2008, 06:40

ue ue ue. pu pu pu.phhhiiaaa.
..iku edhe kjo dite/nate/fest si ti them!.jame sh me fate qe pata rastin te shof Ian paice per here te dyte,me kujtohet hera e pare vitin e kaluar dite 4 mars,ne oren 20 ishte lajmeruar dalja ne skene por si cdo here u vonua ajo,te gjith prisnim me padurim te dilnin..dhe dolen ishin te vjetur por plote energji..nga hera e pare mbaj mend qe ai percillte ose me mire te them e dirigjonte ai i [ari grupin...gjithashtu mbaj mend aty qe kisha afer nje grua plak rrethe te 50tav e cila e shoqeronte grupin ne cdo kenge...nuk kish rresht qe nuk kishte dite permendsh!

sot kjo dite ne nje men. u perserit...ne fakt nje pjese e grupit mungonin por gjithsesi matt filipini band i zevendesoj antare tjere sh mire,madje me sh sukses,arriten gjate gjith kohes me mbajt atmosferen e ndezur.Sot me beri pershtypje nje cift i huaj te cilit kishin marr cunin me vete nuk ishte me sh se 6 vjec..kishin marr nje foto te DP dhe i sqaronin kush jane..flisnin anglisht..nejse.
Ngela i mahnitur cfare spektakli benin italianet wow..kishin nje kitarist tmerrsisht te persosur,lirisht mund te them qe me pelqeu me sh se Morse...ky vitin e kalume nuk me pelqeu sepse nuk bente keshtu levizje/improvizime e gjona ndersa ky italiane ishte bish...kame pa edhe tjere kitarista te famshem mirepo ky se ca i bonte kitares ncnc i binte shqelez e hidhte nga cepi ne cep..kish fiksim me lujt ne kitare me cigare..sdi sdi kitaristi ishte anormal.vokalisti pff. italian mo ksihte nje stil te papam nje veshje sh cool u cmen gocat pas tij hahah edhe ky ishte i papam vecoj kur kendoi child in time...nuk e di ketu ne ca pjese mu duk jasht,kam pershtypjen se kjo kenge kendohet vetem nga Gillan dhe askush tjeter.ndersa kenget tjera i kapte sh mire.bassisti elle ai tjetri ne tastier nuk kishin noi gje te vecant qe mund te theksoi..iu pershtateshin covera te deep purple.

Ian Paice...ne fillim kur erdhi ne skene dukej sh i 'merzitur' sepse kishte disa ore qe nuk i kishte rene baterive Razz. si hypi lart direkt e ne bateri,kjo tregon nje dashuri te madhe qe ka per to,i binte me sh pasion...i moshuar por sh i shpejt me ngeli fiksim si nuk arrita me kap nje shkop nga ata 4 qe i hodhi pff.
...mos te harroj me permend qe hapjen e beri gr NA alamet gr Cool .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Deep Purple Empty
MesazhTitulli: Re: Deep Purple   Deep Purple I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Deep Purple
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Rock / HardRock-
Kėrce tek: