Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Pink Floyd VS Led Zeppelin

Shko poshtė 

Pink Floyd VS Led Zeppelin
Pink Floyd
Pink Floyd VS Led Zeppelin I_vote_lcap50%Pink Floyd VS Led Zeppelin I_vote_rcap
 50% [ 5 ]
Led Zeppelin
Pink Floyd VS Led Zeppelin I_vote_lcap50%Pink Floyd VS Led Zeppelin I_vote_rcap
 50% [ 5 ]
Totali i votave : 10
 

AutoriMesazh
vaLton_Floyd
Jr Roller
vaLton_Floyd

Numri i postimeve : 79
Age : 30
Location : Rep. of Peja
Registration date : 06/03/2008

Pink Floyd VS Led Zeppelin Empty
MesazhTitulli: Pink Floyd VS Led Zeppelin   Pink Floyd VS Led Zeppelin I_icon_minitimeFri 28 Mar 2008, 09:27

E hapa ket tem se 90% qe jena qitu n`forum po edhe gjdo njeri qe ndigon rock s`mundet pa i ndigu kta ose i adhuron kta , kta thjesht i kan jep kuptim muzikes t`viteve 70-80 e deri me sot.
Pink Floyd kan bo Psychedelic Rock , pak progresive rock edhe pak space rock po zakonisht jon identifiku si baba te psychedelic rock muzikes.
Led Zeppelin kan bo Hard Rock , Blues Rock po edhe Folk Rock kta e kan pas ni stil shume te perzime.
Pink Floyd me albumet e tyre kan qendru po thuajse 20 vite neper top lista te ndryshme si Europiane ashtu dhe Botrore.
Pink Floyd kane kenge te cilat i kan jep ngjyre jetes si Comfortably Numb , Hey You , High Hopes , Shine On You Crazy Diamond , Wish You Were Here , Set the controls etj etj.
Led Zeppelin e kan hitin i cili osht nder hitet me te medha te Rock muzikes Stairway to Heaven me 1 tekst e 1 sole shume shume t`mire masandej Kashmir , Immigrant Song ,Since I've Been Loving You ,Whole Lotta Love etj etj.

2bendet jon perfekte thjesht i kan jep ngjyre jetes po edhe rock muzikes , cili ju pelqen ma shume ose cilin e ki ndigu ma shume.


une per veti idolla i kom Floydat po edhe Zeppelinat shume i du , edhe pse e kom zor me votu pja jepi voten Pink Floyd-ave Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Maynard
Rock'and'Roll
Maynard

Numri i postimeve : 159
Age : 38
Location : Eon Blue Apocalypse
Registration date : 04/01/2008

Pink Floyd VS Led Zeppelin Empty
MesazhTitulli: Re: Pink Floyd VS Led Zeppelin   Pink Floyd VS Led Zeppelin I_icon_minitimeFri 28 Mar 2008, 09:39

hahah teper sondazh i forte.. ma i miri qe u hap deri qetash menoj ahha.. edhe teper ngusht mki zon tu e dit qe Led Zeppelin e kan vokalist Robert Plantin qe osht nder vokalistat qe mpelqen mas shumti.. po knej Pink Floyd e kan David Gilmour.. qe osht nashta vokalisti jem i preferun.. qe kur e ni zonin e tina un muj me flejt,me msu,me kajt,mu knaq,me hi ndepresion,me hec,me krejt.. tani ajo e bertitmja e Plantit neper kong.. teper osht met dhon jete bre.. zo teper tpaster e ma tnalt se Davidi.. po knej me kthy timbri i Davidit mu knaq.. tani gitaristi Page osht fenomenal.. bonhami bubnjar kreativ.. tani gilmour teper i mire.. nick mason.. tani tekstet.. nejse ma tnderlikun jon Floyd edhe normal ma shum tshtin me menu.. dy grupet kan albume teper tmira.. tu ja nis pi Zeppelinve.. boll qe i kan I,II,III,IV edhe nalbumin e IV osht konga qe mpelqen mas shumti nbote.. dmth Stairway to heaven.. tani Pin kFloyd Dark Side Of The Moon.. Meddle(echoes qe osht pi kongve ma tmira per mu).. Wish You Were Here.. mos ta harrojm albumin e pare Piper... qe kreativiteti i Sydit ka sherby per me arrit Floydat qekaq shume..

sidoqofte vota per Floyd!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.toolband.com
masakruesjashkodrane
Jr Roller
masakruesjashkodrane

Numri i postimeve : 77
Age : 32
Location : rreth e rrotull rremujes:P ke tirana rock caffe
Registration date : 28/03/2008

Pink Floyd VS Led Zeppelin Empty
MesazhTitulli: Re: Pink Floyd VS Led Zeppelin   Pink Floyd VS Led Zeppelin I_icon_minitimeFri 28 Mar 2008, 10:23

confused

me shume dhimbje votova per Ledin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.myspace.com/lolacerku
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
Rock around the Clock

Numri i postimeve : 130
Age : 30
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

Pink Floyd VS Led Zeppelin Empty
MesazhTitulli: Re: Pink Floyd VS Led Zeppelin   Pink Floyd VS Led Zeppelin I_icon_minitimeSat 29 Mar 2008, 00:35

masakruesjashkodrane shkruajti:
confused

me shume dhimbje votova per Ledin


Suspect Suspect na mi shoqe pse na e shemton emrin ti ...Ledi thote...... Mad

:p
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Pink Floyd VS Led Zeppelin Empty
MesazhTitulli: Re: Pink Floyd VS Led Zeppelin   Pink Floyd VS Led Zeppelin I_icon_minitimeSat 29 Mar 2008, 00:45

lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
humanophobic
New Member
humanophobic

Numri i postimeve : 43
Age : 31
Location : rAinbow
Registration date : 06/03/2008

Pink Floyd VS Led Zeppelin Empty
MesazhTitulli: Re: Pink Floyd VS Led Zeppelin   Pink Floyd VS Led Zeppelin I_icon_minitimeSat 29 Mar 2008, 01:33

Pink Floyd flower
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ticks&leeches
New Member


Numri i postimeve : 6
Age : 36
Location : UnderTow
Registration date : 01/04/2008

Pink Floyd VS Led Zeppelin Empty
MesazhTitulli: Re: Pink Floyd VS Led Zeppelin   Pink Floyd VS Led Zeppelin I_icon_minitimeWed 02 Apr 2008, 17:49

led zeppelin jon pa kompromis, bendi ma korrekt i asaj kohe po edhe tash pse jo,ket korreksi e kan pas edhe doorsat


zeppelinat jon bend qe per at kohe i kan jep vule edhe pse floydad e kan vleren e vet te rezistushme edhe per shum vjet tjera ..po led-at jon kshtu kallap ,ehhhhhh dmth qe kan me kon te perjetshem per nje kategori te njerzve

vota ime shKon per leD zeppeliN
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.toolian.com
no more
Jr Roller
no more

Numri i postimeve : 88
Age : 28
Location : qitu
Registration date : 25/03/2008

Pink Floyd VS Led Zeppelin Empty
MesazhTitulli: Re: Pink Floyd VS Led Zeppelin   Pink Floyd VS Led Zeppelin I_icon_minitimeWed 02 Apr 2008, 23:21

mu perveti mpelqejin ma shum floydat edhe vota jeme shkon per ta
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Andromeda
New Member
Andromeda

Numri i postimeve : 32
Age : 33
Location : Suahrekė
Registration date : 04/04/2008

Pink Floyd VS Led Zeppelin Empty
MesazhTitulli: Re: Pink Floyd VS Led Zeppelin   Pink Floyd VS Led Zeppelin I_icon_minitimeFri 04 Apr 2008, 05:22

Led Z. nder ma te mirt e kohes edhe te te gjitha kohnave nese muj me e than por Pink F. e kan pas nje grup perfekt me njerz natyralisht Psycho me muzik shume te veqant qaq te rand qe shume mendojn qe asht e leht , une prap votoj per Pink F. .!.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Churchill
Jr Roller
Churchill

Numri i postimeve : 121
Age : 29
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

Pink Floyd VS Led Zeppelin Empty
MesazhTitulli: Re: Pink Floyd VS Led Zeppelin   Pink Floyd VS Led Zeppelin I_icon_minitimeSun 06 Apr 2008, 03:53

Pink Floyd i kom ngu ma shume edhe me qef ja dhashe voten. respect
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
6POUNDER
New Member
6POUNDER

Numri i postimeve : 31
Age : 36
Location : Prizren
Registration date : 06/03/2008

Pink Floyd VS Led Zeppelin Empty
MesazhTitulli: Re: Pink Floyd VS Led Zeppelin   Pink Floyd VS Led Zeppelin I_icon_minitimeFri 11 Apr 2008, 14:56

e zepa per zeppat,

the closest thing to perfection is Led Zeppelin

Robert Plant
Jimmy Page
John Paul Jones
John "Bonzo" Bonham

lineup ma te fort ska me mujt me pas asni band kurr, secili prej ktyne ma pefekcionist se tjetrit, big shame that Bonzo died Sad

tani diskografia krejt qysh mundet njeri me ja u pershkru diskografine ktyne eshte WOW a big fuckin' WOW

kashmir,
stairway to heaven,
whole lotta love,
ect ect, mos te jes ton diten tash tu shkru

per Floydat qka po di shume fjal te mdhaja nij tu u fol per ta prej njerzve, jon llegenda ska me ta e qka po di une, po qe sem pelqejne skom qka boj, munen mu kone sado te mdhej, po sun ja impnoj vetit diqka qe sem pelqen (sorry Floyd fans no offence)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.triplesix.com.au
Slayer
New Member
Slayer

Numri i postimeve : 34
Age : 30
Location : Kosovaaaaa
Registration date : 09/04/2008

Pink Floyd VS Led Zeppelin Empty
MesazhTitulli: Re: Pink Floyd VS Led Zeppelin   Pink Floyd VS Led Zeppelin I_icon_minitimeFri 11 Apr 2008, 23:27

vota jeme shkon per pink floyd, edhe pse te dy grupet mpelqejin po kta per mu jon ma te mir
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Pink Floyd VS Led Zeppelin Empty
MesazhTitulli: Re: Pink Floyd VS Led Zeppelin   Pink Floyd VS Led Zeppelin I_icon_minitimeSun 13 Apr 2008, 06:02

une skam votu ende e skam ndermend te votoj dhe per ca kohe, pasi led zeppelin kam degju vetem sth, dhe per mu eshte kng e pavdekshme, fantastike..dhe kashmir, qe sme pelq dhe aq.
ndersa pink floyd me sugjerimin e antareve ketu Razz Razz kam fillu ti degjoj, si udherrefyes kam jamesin...nja 5 kng te propozuara si fillim te gjitha i adhuroj...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
Rock around the Clock

Numri i postimeve : 130
Age : 30
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

Pink Floyd VS Led Zeppelin Empty
MesazhTitulli: Re: Pink Floyd VS Led Zeppelin   Pink Floyd VS Led Zeppelin I_icon_minitimeMon 14 Apr 2008, 00:00

june shkruajti:
une skam votu ende e skam ndermend te votoj dhe per ca kohe, pasi led zeppelin kam degju vetem sth, dhe per mu eshte kng e pavdekshme, fantastike..dhe kashmir, qe sme pelq dhe aq.
ndersa pink floyd me sugjerimin e antareve ketu Razz Razz kam fillu ti degjoj, si udherrefyes kam jamesin...nja 5 kng te propozuara si fillim te gjitha i adhuroj...

Rolling Eyes cti bej qe skam qelluar ne net,te isha udherrefyesjA per Zeppelinat Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Pink Floyd VS Led Zeppelin Empty
MesazhTitulli: Re: Pink Floyd VS Led Zeppelin   Pink Floyd VS Led Zeppelin I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pink Floyd VS Led Zeppelin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Diskutime te ndryshme rreth rock muzikes-
Kėrce tek: