Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Th Strokes

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Molosi
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 111
Age : 37
Location : Gjilan
Registration date : 24/03/2008

MesazhTitulli: Th Strokes   Fri 28 Mar 2008, 05:59

The Strokes jan nji bend qe me pelqen shum, nese ka adhurues te ketij bendi shkruani me shum per ket bend, per albumet e preferume, per kenget e preferume etj etj....nder albumet qe me pelqejne mu me shum jan: Room On Fire edhe Is This It etj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Churchill
Jr Roller
avatar

Numri i postimeve : 121
Age : 27
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

MesazhTitulli: Re: Th Strokes   Sun 30 Mar 2008, 02:17

Ja Molos ktu e ki ni adhurus t'madh te The Strokes, shume i favorizoj, perndryshe jon nder bendet e mia te preferuara, muzika e tyne m'cmend.

Muzika e tyne ka elemente te: indie rock, garage rock, post-punk, po ma shume i karakterizon me Indie Rock. Jon formu n'vitin 1998.
Ne vitin 2002, ne BRIT AWARDS fitojne cmimin si "Best International Band"

Albumi "Room on Fire" osht tejet i perkryer. Kangte qe kisha me i vequ jane: 12:51, Automatic Stop, Between Love & Hate, I Can't Win, Meet Me In The Bathroom, Reptilia, The End Has No End, Under Control etj...

Gjithashtu edhe albumi " Is This It" ka bere nje senzacion. Kangate qe ma thejne jon: Is This It, Someday, Last Nite, Hard To Explain, Alone Together etj...

Po ashtu edhe albumi tjeter i tyre dhe i fundit "First Impressions of Earth" osht finalizu shume mire. Kanga Juicebox, You Only Live Once t'arritin Adrenalinen.

Te dy albumet i kom.

Bend i perkrym.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Th Strokes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Alternative, Grunge & Indie-
Kėrce tek: