Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Shqiperia ne NATO?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

Shqiperia ne NATO? Empty
MesazhTitulli: Shqiperia ne NATO?   Shqiperia ne NATO? I_icon_minitimeTue 25 Mar 2008, 22:31

Cka mendoni, a do te merr Shqiperia ftese ne Samitin e Bukureshtit?

A do te ndikoje ne kete ftese shpethimi i Gerdecit?

_________________
Dielli duket qe ne mengjes!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Shqiperia ne NATO? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia ne NATO?   Shqiperia ne NATO? I_icon_minitimeTue 25 Mar 2008, 23:51

them se po, kam sh besim se po..sa per gerdecin-ajo histori mban ere nga te tera anet, mund dhe te jete bo kastile..ose me mire eshte bo kastile nga kush sdon te antarsohemi.....hetime po behen, e keqja eshte se edhe politikanet si kishim fort te paster ne kete ceshtje..kam besim te FBI , ka per te nxjerre xhevahire nga kjo pune....
i shkreti popull qe eshte perhere ne mes

po antarsimi do te ndodhiii....pune ditesh eshte...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vaLton_Floyd
Jr Roller
vaLton_Floyd

Numri i postimeve : 79
Age : 30
Location : Rep. of Peja
Registration date : 06/03/2008

Shqiperia ne NATO? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia ne NATO?   Shqiperia ne NATO? I_icon_minitimeThu 27 Mar 2008, 06:17

ishalla nuk bon far kiksi Edi Rama se ke tu e dhi qitash!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Nicknapping
Rock'and'Roll
Nicknapping

Numri i postimeve : 113
Age : 43
Location : qaty ku po bjen bore :-)
Registration date : 25/03/2008

Shqiperia ne NATO? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia ne NATO?   Shqiperia ne NATO? I_icon_minitimeThu 27 Mar 2008, 06:31

edhe nese ftohet shqiperia ne kete samit, nuk e besoj qe do te ndodhe anetaresimi, te pakten jo tash, e sa per Gerdec, besoj se kjo ka me ndiku ne ate qe te pakten shqiperise me i ardhe ndihme ne expert edhe logistike ne lidhur me qeshtjen e deminimit!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

Shqiperia ne NATO? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia ne NATO?   Shqiperia ne NATO? I_icon_minitimeThu 27 Mar 2008, 20:48

Une e kam nji bindje se do te ftohet, shume shtete kane tregu se Shqiperia meriton nje ftese ne Samitin e Bukureshtit, edhe edhe Erdogani tha se Shqiperia meriton nji ftese, por edhe qudtitesisht edhe Greqia eshte Pro.

Nuk besoj se Gerdeci do te beje qe Shqiperia te mos ftohet. Shqiperia ka raporte shume te mira me shtetet me te fuqishme dhe eshte deshmu ne disa misione paqesore si ne Afganistan dhe Irak se prodhon stabilitet dhe eshte ne favor te NATO-s te kene ne gjirin e saj Shqiperine.

_________________
Dielli duket qe ne mengjes!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
Churchill
Jr Roller
Churchill

Numri i postimeve : 121
Age : 29
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

Shqiperia ne NATO? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia ne NATO?   Shqiperia ne NATO? I_icon_minitimeSat 29 Mar 2008, 19:29

E kom ni pershtypje qe ka me morr ftesen ne Samitin e Bukureshtit, edhe ma merr menja qe ka mu antarsu Shqipnia ne NATO, ato jom shume i sigurt, pasi per kete pune osht flite shume, edhe kejt kjo osht ceshtje politike, pasi qe shqiptaret ne pergjithesi kane mardhenie te mira me SHBA-te edhe ndikimi i SHBA-ve osht shume i madh ne NATO, edhe ma merr menja qe ka me arrite mu antarsu, tu e dite qe disa Ushtarak Shqiptar jane ne Irak, kjo osht politika e Bushit.

Shpresoj per nje te ardhme me te mire per Shqiptaret.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Shqiperia ne NATO? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia ne NATO?   Shqiperia ne NATO? I_icon_minitimeThu 03 Apr 2008, 01:16

Bushi tha PO,dihet qe shba financon 95% te buxhetit te natos,e kur te thote bushi po aty nuk ka kilimi !

tek e fundit ka dobi Bushi prej kesaj gjeje,madje shume...per arsye te ndryshme.

vendimi i vetem ne gjith karrieren i presidentit te amerikes qe mpelqe eshte ky,kurr nuk mka pelqy politika e tij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Shqiperia ne NATO? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia ne NATO?   Shqiperia ne NATO? I_icon_minitimeThu 03 Apr 2008, 05:08

as mua...vec me kosoven ka qene ohohoho sa mireeeeeee.....shpetuammmmmm....ja neser te shohim..une them mire.....
une dhe obamen e mora inat nga ai qendrimi i dyshimte per kosoven
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Nicknapping
Rock'and'Roll
Nicknapping

Numri i postimeve : 113
Age : 43
Location : qaty ku po bjen bore :-)
Registration date : 25/03/2008

Shqiperia ne NATO? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia ne NATO?   Shqiperia ne NATO? I_icon_minitimeThu 03 Apr 2008, 06:54

Shqiperia dhe Kroacia do te hyne ne Nato, Maqedonia duhet me prite ndersa Ukraina edhe Gjeorgjia jane si nje faze kaluse para se te hyne ne ato dmth ato duhet te presin edhe me shume!

keto jane te dhenat nga disa burime qe i lexova une!

bravooooooooo Shqiperia....kjo do ta forcon Kosoven edhe me teje, me ne fund SHQIPTARIA ka me pas rol te madh ne kete regjion dal ngadal! cheers
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

Shqiperia ne NATO? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia ne NATO?   Shqiperia ne NATO? I_icon_minitimeThu 03 Apr 2008, 18:53

Viti i shqiptareve definitivisht. Ndodhen dy ngajrje shume te mdha, Paravarsia e Kosoves dhe Shqiperia ne NATO.

Per te dy ngjarjet Amerika ka pas nji rol vendimtar, e na i thojme Thank You

_________________
Dielli duket qe ne mengjes!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
Churchill
Jr Roller
Churchill

Numri i postimeve : 121
Age : 29
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

Shqiperia ne NATO? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia ne NATO?   Shqiperia ne NATO? I_icon_minitimeFri 04 Apr 2008, 03:35

Jom kon shume optimist per kete pune, edhe ja ma lidhi.

Shqiptaret jane me fat qe kane ni aleat edhe ni mik t'vertete si Ameriken, sa ta kem Ameriken s'ka me pas kurre problem per neve.

Mo Cushla, e vertete, viti 2008 u kon viti i Shqiptareve: Pavaresia e Kosoves, Antarsimi i Shqiperise ne Nato edhe lirimi i Ramush Haradinaj.

Dite e ma shume po nina shume krenar qe jom shqiptar.

Nihere n'fillim per Obamen e kom pas mo pershtypje te mire, po kur me ni fushat kish potencu qe ka me i ndihmu shkijeve, me ju dhon perkrahje, edhe menihere m'dul pi qefit.

Tash e kem renin me hi ne BE, edhe ato kem me arrite.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Shqiperia ne NATO? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia ne NATO?   Shqiperia ne NATO? I_icon_minitimeFri 04 Apr 2008, 04:04

e morem la la la laaaaaaaaaa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Shqiperia ne NATO? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia ne NATO?   Shqiperia ne NATO? I_icon_minitimeFri 04 Apr 2008, 04:39

shyqyr..sa jame gezu Very Happy..
me pelqeu fjalimi i Sales po i madh eshte hahah...i uroj suksese shqiptareve,vertet kane nje te ardhme te sigurt vetem se duihet pune-pune nate e dite Cool.

nuk mpelqeu idea e opozites,ne fakt kurr as nje ide e tyre nuk mka pelqy,te premten organizojn 'fest' dhe cfare karakteri ka festa ? PO nato..JO berisha...pfff.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Shqiperia ne NATO? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia ne NATO?   Shqiperia ne NATO? I_icon_minitimeFri 04 Apr 2008, 05:06

po vl....

opozita...opozita e la te forte fare: per tmos krijuar destabilitet i shtyjme protestat per mbas 3 -4 prillit....dmth ne po rrime urte per te thene qe para qe do bejme zhurme....
sdi
...
mu dhe pozita mka zhgenjy...une per ate e hodha voten ndaj me eshte mbush menja mos me shku me me votu...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Nicknapping
Rock'and'Roll
Nicknapping

Numri i postimeve : 113
Age : 43
Location : qaty ku po bjen bore :-)
Registration date : 25/03/2008

Shqiperia ne NATO? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia ne NATO?   Shqiperia ne NATO? I_icon_minitimeFri 04 Apr 2008, 19:09

june shkruajti:
po vl....

opozita...opozita e la te forte fare: per tmos krijuar destabilitet i shtyjme protestat per mbas 3 -4 prillit....dmth ne po rrime urte per te thene qe para qe do bejme zhurme....
sdi
...
mu dhe pozita mka zhgenjy...une per ate e hodha voten ndaj me eshte mbush menja mos me shku me me votu...

mos ti ipet tash merita opozites per kete ftese antaresimi ne NATO, une besoj se si opozita ashtu edhe pozita kane pase kete qellim. mirepo ketu pajtohem qe eshte pune e mire qe opozita i ka shty pritestat, per qeshtje kombetare, duhet te lihet anash interesi partiak.


tash pa u thellu ne ate se cila parti eshte e mire e cila jo, du me thone qe mos me votu, nuk eshte pune e lavdushme. te mos votosh eshte te pajtohesh me kete gjendje, pa mar parasyshe per kend voton!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Shqiperia ne NATO? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia ne NATO?   Shqiperia ne NATO? I_icon_minitimeFri 04 Apr 2008, 21:16

tani... opozita me kete qe po ben tregon vecse ka merak interesat e veta....
se kur bota thote je gati per ne nato, ti shkon i thu jam gati per trazira qe me nrru pushtetin...
sa per ate vleren e votes, e kuptoj qe skeni shanc me mkuptu..po une e di cdmth, ti kesh dhene voton me te perfaqsu njerezve qe se meritojne,,,jam zhgenjy nga politika, jo se prisja shume, po duke pas ato idealet e mia rinore, prisja sh me teper..tpakten gjysmen e atyre qe na u premtun...sdi si i shihni ju qe andej,po ne nato su futem vete ne, ne na futen...deshi bushi...jo se jemi gati, jo se kemi beere ndonje reforme, ne jemi ne pike te hallit si kemi qene gjithmone,,,perhere do vuajme per perfaqesues te denje.....

cdo popull meriton ate qeveri qe ka( eshte nje thenie)
e nese i meritojme ne shqipetaret qeverite qe kemi pas deri me sot, ne qenkemi per gjynah...

me bindjen qe kam tani, do bej maksimunin te arrij vete ne jete, e du i lutem zotit qe em kalimin e kohes, sme intereson se cili krah politik do arrije te siguroje: shkolla te hajrit, spitale ku te shkosh per tu sheruar jo per tu semurur, dhe infrastrukture ..atehere me mua do jene ok...
se ketu te ne, planet politike sdnryshojne nese je i djathte apo i majte, praktikat e punes jo e jo, synimet...asgje,...vetem njerezit ndryshojne, fytyrat qe dalin ne tv...
fytyra si e nard ndokes qe doli ne tv pa piken e turpit dhe tha per gerdecin: jam krenar per sistemin tone spitalor....o zot sa turp, e ctallje me kete popull

gjithsesi te mos votosh do te thote te mos kesh te drejte te ankohesh..une ankohem sot mbi te gjitha se e deshiroja kete pushtet qe eshte sot, sepse ndihesha krejtesiosht e braktisur si qytetare e ne meshire t efatit pas 9 janarit...po ama ..edhe sot..eshte e nejta situate...

ndaj me svotoj...su tkem gisht(qofte dhe me nje fletushke te pavlere) ne kete rotacionin e flliqur te politikes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Shqiperia ne NATO? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia ne NATO?   Shqiperia ne NATO? I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shqiperia ne NATO?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Without Music :: Shqiptaret-
Kėrce tek: