Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Njohja e Republikes se Kosoves

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

Njohja e Republikes se Kosoves Empty
MesazhTitulli: Njohja e Republikes se Kosoves   Njohja e Republikes se Kosoves I_icon_minitimeMon 24 Mar 2008, 22:03

Cilat shtete na njohen?
Cilat shetet kane paralajmeru njohen?
Kush eshte kunder njohjes se Republikes se Kosoves?

Jane keto pyetjen me te cilat do te mirremi ne vazhdim.

_________________
Dielli duket qe ne mengjes!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
Muki
New Member


Numri i postimeve : 24
Age : 33
Location : Mitrovicė
Registration date : 06/03/2008

Njohja e Republikes se Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Njohja e Republikes se Kosoves   Njohja e Republikes se Kosoves I_icon_minitimeTue 25 Mar 2008, 17:58

1 2 3 fillo ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Njohja e Republikes se Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Njohja e Republikes se Kosoves   Njohja e Republikes se Kosoves I_icon_minitimeTue 25 Mar 2008, 23:48

qipro eshte kundra...me ckam degju kunder eshte dhe mali i zi...
greqia eshte ne pozicion pritje,
rumania-kunder...
dhe gjithe vendet qe ja vlejne dhe kane 2 pare mend jane prooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

Njohja e Republikes se Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Njohja e Republikes se Kosoves   Njohja e Republikes se Kosoves I_icon_minitimeWed 26 Mar 2008, 01:31

Une e kom nji bindje se Mali i Zi do ta pranoje pavarseine pak para fillimit te sezonit turistik, nese jo kjo do t'i kushtoje shume, dhe do te hum shume turist shqiptare.

E habiteshme ke me Armenine e cilla ka deklaru se mund ta njef Pavaresine.
Njashtu edhe Cekia se shpejti do te na njef si shtet.

_________________
Dielli duket qe ne mengjes!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
Nicknapping
Rock'and'Roll
Nicknapping

Numri i postimeve : 113
Age : 43
Location : qaty ku po bjen bore :-)
Registration date : 25/03/2008

Njohja e Republikes se Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Njohja e Republikes se Kosoves   Njohja e Republikes se Kosoves I_icon_minitimeThu 27 Mar 2008, 08:09

Armenia ajo pak a shume osht e ndame prej Rusise veq ato shetet "motra" te rusise tuten prej nones Rusi. e une se kam dite qe edhe ne rumani kish probleme me naj minoritet qe edhe aty kish tendenca ndarjeje? sma ka marr mendja! edhe ky ish shkaku se pse rumania nuk e pranon Kosoven veq se di pse Sllovakia eshte kunder kesaj? bash kisha pas qefe me dite!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

Njohja e Republikes se Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Njohja e Republikes se Kosoves   Njohja e Republikes se Kosoves I_icon_minitimeThu 27 Mar 2008, 20:42

Belgjika edhe zyrtaisht na njohu:

Wim Peeters solli sot letrėn e njohjes sė Republikės sė Kosovės nga Mbretėria e Belgjikės
Presidenti i Republikės sė Kosovės, dr. Fatmir Sejdiu, pati sot njė takim me shefin e Zyrės sė Belgjikės nė Kosovė, z. Wim Peeters , i cili solli letrėn e njohjes sė Republikės sė Kosovės nga Mbretėria e Belgjikės, tė cilėn e ka nėnshkruar z. Karel De Gucht, ministėr i Jashtėm, dėrguar Presidentit Sejdiu dhe Kryeministrit Thaēi. Tekstin e kėsaj letre po e japim nė vijim:

Duke iu referuar letrės suaj tė datės 17 shkurt 2008, kam kėnaqėsinė t’ju informoj, shkėlqesia juaj, se Qeveria e Mbretėrisė sė Belgjikės e ka njohur
Republikėn e Kosovės si njė shtet tė pavarur dhe sovran.

Nė emėr tė Qeverisė sė Belgjikės, mė lejoni t’ju uroj juve dhe popullin tuaj pėr kėtė ngjarje historike.

Vendosja e marrėdhėnieve diplomatike dhe konsullore me Republikėn e Kosovės dhe shkėmbimi i notave verbale do tė bėhet konform procedurave tė brendshme tė Belgjikės.

Mirėpres njė bashkėpunim tė frytshėm me vendin tuaj nė frymėn e miqėsisė sė sinqertė.


Ju lutem, z. President dhe z. Kryeministėr, pranoni
konsideratat e mia mė tė larta.

Karel DE GUCHT

RTK

_________________
Dielli duket qe ne mengjes!


Edituar pėr herė tė fundit nga Mo Cushla nė Thu 27 Mar 2008, 20:44, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

Njohja e Republikes se Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Njohja e Republikes se Kosoves   Njohja e Republikes se Kosoves I_icon_minitimeThu 27 Mar 2008, 20:43

Koreja Jugore sė shpejti publikon vendimin pėr njohjen e Republikės sė Kosovės
Qeveria e Koresė sė Jugut ka vendosur qė ta njohė shtetin e Kosovės nė fillim tė kėsaj jave, por ky vendim pritet tė bėhet publik sė shpejti, transmetojnė agjencitė ndėrkombėtare tė lajmeve. Njė zyrtar i lartė jugkorean, i konfirmoi agjencisė sė lajmeve “ Asoshieted Press” se qeveria nė Seul ėshtė duke pritur momentin e pėrshtatshėm pėr ta publikuar vendimin.

Deri mė tani pavarėsinė e Kosovės e kanė njohur 33 shtete nė mesin e tyre edhe tė gjitha vendet e grupit G-7, tė cilat pėrbėjnė 65 % tė bruto produktit kombėtar nė nivel botėror.

RTK

_________________
Dielli duket qe ne mengjes!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
Rock around the Clock

Numri i postimeve : 130
Age : 30
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

Njohja e Republikes se Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Njohja e Republikes se Kosoves   Njohja e Republikes se Kosoves I_icon_minitimeThu 27 Mar 2008, 23:24

po edhe Spanja me duket sikur ishte kundra apo jo??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Nicknapping
Rock'and'Roll
Nicknapping

Numri i postimeve : 113
Age : 43
Location : qaty ku po bjen bore :-)
Registration date : 25/03/2008

Njohja e Republikes se Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Njohja e Republikes se Kosoves   Njohja e Republikes se Kosoves I_icon_minitimeFri 28 Mar 2008, 00:44

po bre spanja eshte kunder per shkak te baskve....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Churchill
Jr Roller
Churchill

Numri i postimeve : 121
Age : 29
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

Njohja e Republikes se Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Njohja e Republikes se Kosoves   Njohja e Republikes se Kosoves I_icon_minitimeSat 29 Mar 2008, 00:00

Na nuk duhet mu ba marak pse Spanja nuk po na njeh, ajo i ka problemet e veta. Baskte po lypin mu pavarsu prej Spanjes, kta jon kategorike mos mu nda, qesi senesh...

Psh. Indonezia e ka kundershtu edhe nuk e ka pranu njohjen e pavaresise, hajde tash, cka po na vyn neve me na njofte Indonezia, cfare interesi kem na prej tina?Shtetet kryesor qe jon me ndikim na kane pranu.

Nuk po jom shume i sigurt, s'po di a jon 32 a 33 shtete qe na kane pranu, afer jom Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Nicknapping
Rock'and'Roll
Nicknapping

Numri i postimeve : 113
Age : 43
Location : qaty ku po bjen bore :-)
Registration date : 25/03/2008

Njohja e Republikes se Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Njohja e Republikes se Kosoves   Njohja e Republikes se Kosoves I_icon_minitimeSat 29 Mar 2008, 01:22

jon bo 36 me sot, pasi na ka njof Republika e Korese, Norvegjia, edhe Lichtenstein!, lichtenstein duhet me na njoft seosht ma i vogel se Kosova haha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

Njohja e Republikes se Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Njohja e Republikes se Kosoves   Njohja e Republikes se Kosoves I_icon_minitimeSat 29 Mar 2008, 03:11

Indonezia kunder, plus i dha fjale te mira Jeremicit qe ka ne Xhakarta dje.
Nejse k'to qe s'po na njofin jon krejt do shtete qe edhe mos me na njot nuk qon peshe.

_________________
Dielli duket qe ne mengjes!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
Churchill
Jr Roller
Churchill

Numri i postimeve : 121
Age : 29
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

Njohja e Republikes se Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Njohja e Republikes se Kosoves   Njohja e Republikes se Kosoves I_icon_minitimeSat 29 Mar 2008, 19:21

Po, lichtenstein e ka konfirmu njohjen e Republikes se Kosoves edhe u bonen 36 shtete

Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Nicknapping
Rock'and'Roll
Nicknapping

Numri i postimeve : 113
Age : 43
Location : qaty ku po bjen bore :-)
Registration date : 25/03/2008

Njohja e Republikes se Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Njohja e Republikes se Kosoves   Njohja e Republikes se Kosoves I_icon_minitimeSat 29 Mar 2008, 20:51

Mo Cushla shkruajti:
Indonezia kunder, plus i dha fjale te mira Jeremicit qe ka ne Xhakarta dje.
Nejse k'to qe s'po na njofin jon krejt do shtete qe edhe mos me na njot nuk qon peshe.

ky Jeremiqi, si me kone djali i koshtunices hehehe si fmi doket!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Churchill
Jr Roller
Churchill

Numri i postimeve : 121
Age : 29
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

Njohja e Republikes se Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Njohja e Republikes se Kosoves   Njohja e Republikes se Kosoves I_icon_minitimeTue 01 Apr 2008, 18:39

Tash pritet edhe Ēekia me njoft.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Njohja e Republikes se Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Njohja e Republikes se Kosoves   Njohja e Republikes se Kosoves I_icon_minitimeTue 01 Apr 2008, 21:32

ej..sa duhet me e njoh dhe si jemi me pro-te..sa na kane njoh gjithsej?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Njohja e Republikes se Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Njohja e Republikes se Kosoves   Njohja e Republikes se Kosoves I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Njohja e Republikes se Kosoves
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Without Music :: Shqiptaret-
Kėrce tek: