Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 gazetat...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

gazetat... Empty
MesazhTitulli: gazetat...   gazetat... I_icon_minitimeSun 23 Mar 2008, 04:13

te huajt e kane zakon ta pine kafen e mengjesit duke shfetuar gazete, ne ketu e kemi akoma me te theksuar , flas per ne shqiperi dhe pergjithsisht kjo ndodh te brezi i vjeter ne moshe...
te pakten ne shqiperi ka mungese te theksuar profesionalizmi nder gazetare , gje qe ju heq atyre besueshmerine...a i lexoni e nese po, crubrike ju terheq me shume...

une personalisht informacionin e marr ne sh menyra, po dhe gazeta lexoj ne nje pike te caktuar te dites,ne dreke, zakonisht pjesen qe ka te beje me procese gjygjsore, me krime, me ngjarje te dites me perjashtim te politikes e cila mgjths sipas deges qe studioj duhet te me interesoje , realisht sme intereson aspak

dhe duke qene se jam e ndergjegjshme qe gazetaria eshte dhe seshte letersi ja ngarkoj Rastes ta trasferoje temen nese e sheh te arsyeshme ku te doje...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Jimmy James
Rock'and'Roll
Jimmy James

Numri i postimeve : 129
Age : 30
Location : earth
Registration date : 03/01/2008

gazetat... Empty
MesazhTitulli: Re: gazetat...   gazetat... I_icon_minitimeSun 23 Mar 2008, 10:35

Gazeten e kom si sen t'rastesis, kaniher kur tdal ma heret pej shpis dhe masandej kem per tshku nshkoll hy e pi ni kafe edhe e shfletoj..
Ktu mu shum gazetamduken tpolitizume,noshta qka kom ndi edhe pej tjerve se sjom shfletus i rregullt i seciles edhe pse veq titujt ndrojn permbajta shpeshher esht e njejt. mpelqen gazeta "express" sdi haha gjith qajo gazet mpelqen edhe rubrika Shkurt e shqip...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

gazetat... Empty
MesazhTitulli: Re: gazetat...   gazetat... I_icon_minitimeMon 24 Mar 2008, 22:30

Sot vec gazetes njeri informohet edhe permes faqeve te ndryshme.
Une gazete te preferume e kom Ekspress, tjerat Koha Ditore dhe Zeri.

Nga gazetat javore veqoj Gazeten Java. Dikur e kom lexi i rregullt Zeri Javor, ka pas rubrika edhe per rock dhe muzike, edhe ate shume te pasuna.

Shume tekste te perkthyme ne shqip dhe gjithcka tjeter.

_________________
Dielli duket qe ne mengjes!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
Pinat
New Member


Numri i postimeve : 17
Age : 28
Location : Klinė
Registration date : 24/03/2008

gazetat... Empty
MesazhTitulli: Re: gazetat...   gazetat... I_icon_minitimeMon 24 Mar 2008, 22:32

Babi jem e lexon gazeten edhe ai um ka shti me lexu edhe mu gazeten ,... mirspo nuke leoxoj dit per dit ......
kohen ditore " e lexoj kanihere
e informacionet gjith n shkoll imar edhe prej babit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
humanophobic
New Member
humanophobic

Numri i postimeve : 43
Age : 31
Location : rAinbow
Registration date : 06/03/2008

gazetat... Empty
MesazhTitulli: Re: gazetat...   gazetat... I_icon_minitimeTue 25 Mar 2008, 07:03

Gazeten se lexoj qaq.
Kur jom kone ne Kosove e kom lexu gazeten Koha Ditore (ndoniher), jo qe m'ka pelqy qaq po qato e ka ble babi Razz . Tash tu mos pas mundsi per at gazete e lexoj gazeten Exress (online). Edhe k'to rralle po kaniher ja lshoj syte e nese me terhek cfar titulli e lexoj.
Se kom ndoni rubrike t'veqant, se qysh thash edhe ma heret, titulli osht ai qe m'terhek (kaniher edhe fotografia Razz ).

PS. A mos e din dikush ndoni link t'ndoni gazete tjeter perveq Express-it? FENKS
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Molosi
Rock'and'Roll
Molosi

Numri i postimeve : 111
Age : 38
Location : Gjilan
Registration date : 24/03/2008

gazetat... Empty
MesazhTitulli: Re: gazetat...   gazetat... I_icon_minitimeWed 26 Mar 2008, 03:37

Ne krahasim me shtetet e Europes jemi shum mbrapa me gazetat, pasi qe ne Europe qdo i treti person e merr gazeten, kurse te shqipetaret duke e perfishi Kosoven dhe Shqiperine qdo i teti, dhe kisha me thene se jemi mjaft mbrapa......
Gazetat e mia te preferume jane Koha Ditore, Zeri dhe Ekspres.....mirepo as un nuk kam kohe ti lexoj rregullisht
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
gazetat... Empty
MesazhTitulli: Re: gazetat...   gazetat... I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
gazetat...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Art, Kulture & Sport :: Letersi-
Kėrce tek: