Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Albert Einstein

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Maynard
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 159
Age : 38
Location : Eon Blue Apocalypse
Registration date : 04/01/2008

MesazhTitulli: Albert Einstein   Fri 21 Mar 2008, 06:15

Ni njeri qe i ka dhon shume fizikes e shkences npergjithsi.. gjeni.. qe e respektoj teper.. nnifar menyre idoll e kom.. hajde debatojm per Z.Einstein-in..

ps:ma vone shkruj per to..ma teper.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.toolband.com
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 130
Age : 30
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: Albert Einstein   Sat 22 Mar 2008, 00:17

Disposition shkruajti:
Ni njeri qe i ka dhon shume fizikes e shkences npergjithsi.. gjeni.. qe e respektoj teper.. nnifar menyre idoll e kom.. hajde debatojm per Z.Einstein-in..

ps:ma vone shkruj per to..ma teper.

ti kshu thua gjithmone Very Happy
einstein ka lind ne Würtenberg ne Gjermani.Di qe seshte pranuar fillimisht ne Politeknikun e Zyrihut dhe ka ngel ne provimin pranues. gjithesesi aftesia per te kuptuar dhe zgjithur problemet fizike e bene ne Profesor fizike ,matematike dhe fitues i cmimeve Nobel per te rejat e dobishme ne fushen e fizikes.
Ka dhene ndihmese ne krijimin e Universiteti ne Jeruzalem,vend ne te cilin iu ofrua edhe titulli Preisdent. E=MC"2( kuptohet qe eshte katror kjo :p) kemi zgjidh problema fizike ne shkolle,po teorine e tij ,ai e merr vesh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Albert Einstein
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Without Music :: Shkence-
Kėrce tek: