Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Humus

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
Rock around the Clock

Numri i postimeve : 130
Age : 30
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

Humus Empty
MesazhTitulli: Humus   Humus I_icon_minitimeThu 20 Mar 2008, 23:44

Nje nga gurpet e para qe me ka pelqyer tmerresisht shume e fillimet e Top-Fest. Kenge si "Mos","Asaj","Dyfishohem""Nje trup"...dhe klipe shume te bukura.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

Humus Empty
MesazhTitulli: Re: Humus   Humus I_icon_minitimeMon 24 Mar 2008, 22:49

E paten nji start shume te mire, po nuk di se cka u bo me ket bend.
A u dorezun, a nuk jon kayim, a nuk ekziston mo si bend ide nuk kom.

_________________
Dielli duket qe ne mengjes!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
vaLton_Floyd
Jr Roller
vaLton_Floyd

Numri i postimeve : 79
Age : 30
Location : Rep. of Peja
Registration date : 06/03/2008

Humus Empty
MesazhTitulli: Re: Humus   Humus I_icon_minitimeThu 27 Mar 2008, 00:14

Asaj osht teper kong fenomenale teper mPelqen , e per band hiq se di qka u bo ??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
no more
Jr Roller
no more

Numri i postimeve : 88
Age : 28
Location : qitu
Registration date : 25/03/2008

Humus Empty
MesazhTitulli: Re: Humus   Humus I_icon_minitimeThu 27 Mar 2008, 00:55

ja pem doket u zhduken vll akta tipat, mu mkan pelqy fort sidomos konga dyfishohem
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Humus Empty
MesazhTitulli: Re: Humus   Humus I_icon_minitimeThu 27 Mar 2008, 05:28

i pata pa live ne tr para pak viteve ishte ajo koha kur ishin ne ne top form...knaqesi e madhe kur filluan te kendonin kengen 'asaj'..tgjith publiku e kendonim sbashku ne at salle ku ishin asgje sikur diell,qelbanix e plote tjere.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Nicknapping
Rock'and'Roll
Nicknapping

Numri i postimeve : 113
Age : 43
Location : qaty ku po bjen bore :-)
Registration date : 25/03/2008

Humus Empty
MesazhTitulli: Re: Humus   Humus I_icon_minitimeThu 27 Mar 2008, 05:59

se di qe sa egziston ky grup vetem se kjo koha e muzike alternative shqipe e mbas luftes jane ky grup qe me ka lone shume pershtypje, ka texte shume komplexe dhe muzike te mire.
Dyfishohem, Atje, Intermezzo in, Mos, Diell, asaj...me pelqejne keto dy albume qe i kan, shume muzike profesionale bojn

qe tah provova me hy ne faqen e tyne thash mos ka far lajmi per ta, po se di pse nuk po funksionojke!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
Rock around the Clock

Numri i postimeve : 130
Age : 30
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

Humus Empty
MesazhTitulli: Re: Humus   Humus I_icon_minitimeThu 27 Mar 2008, 18:10

mos po bejne Pauze..... te shpresojme te pakten.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Nicknapping
Rock'and'Roll
Nicknapping

Numri i postimeve : 113
Age : 43
Location : qaty ku po bjen bore :-)
Registration date : 25/03/2008

Humus Empty
MesazhTitulli: Re: Humus   Humus I_icon_minitimeThu 27 Mar 2008, 20:34

Rock around the Clock shkruajti:
mos po bejne Pauze..... te shpresojme te pakten.


veq mos t'bojne pauze t'perhereshme Shocked
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
masakruesjashkodrane
Jr Roller
masakruesjashkodrane

Numri i postimeve : 77
Age : 32
Location : rreth e rrotull rremujes:P ke tirana rock caffe
Registration date : 28/03/2008

Humus Empty
MesazhTitulli: Re: Humus   Humus I_icon_minitimeTue 01 Apr 2008, 13:42

Mu mka pelqy vetem kenga dyfishohem ....
me sa di une jane nda si grup !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.myspace.com/lolacerku
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Humus Empty
MesazhTitulli: Re: Humus   Humus I_icon_minitimeTue 15 Apr 2008, 04:04

se di ne jane bashke apo jane ndare, mak bo pershtypje : dyfishohem, tvecante...
dhe asnjehere skam pas mundesine me i degju live
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Slayer
New Member
Slayer

Numri i postimeve : 34
Age : 30
Location : Kosovaaaaa
Registration date : 09/04/2008

Humus Empty
MesazhTitulli: Re: Humus   Humus I_icon_minitimeTue 15 Apr 2008, 22:01

dyfishohem e kan kapak qit kong a, fort asht sen, po ishalla jon bash hala dhe jon pauz po edhe nqoftese jon da me ato vepra qe i kan lon kan mu permend
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Humus Empty
MesazhTitulli: Re: Humus   Humus I_icon_minitimeThu 24 Jul 2008, 21:15

vokalisti eshte piktore.tash e kish lon muziken per mu marr me politike !
konkretisht ish ne PDK si kshilltar harrova se car kshilltarsi:P.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
no more
Jr Roller
no more

Numri i postimeve : 88
Age : 28
Location : qitu
Registration date : 25/03/2008

Humus Empty
MesazhTitulli: Re: Humus   Humus I_icon_minitimeSat 26 Jul 2008, 23:55

El Zeppelin shkruajti:
vokalisti eshte piktore.tash e kish lon muziken per mu marr me politike !
konkretisht ish ne PDK si kshilltar harrova se car kshilltarsi:P.

e paska dhi krejt, po shka pi vyn politika mer vlla atij, ma mir me muzik Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Humus Empty
MesazhTitulli: Re: Humus   Humus I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Humus
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Albanian Rock-
Kėrce tek: