Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Pulp

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mo Cushla
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 209
Age : 36
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

MesazhTitulli: Pulp   Wed 19 Mar 2008, 23:10

Ne Shefilld te Anglise me 1978 u formu bendi i papam Pulp, po ky qeytet ja ka zanat me dhon bende te mira, shkun k'ta erdhen Arctic Monkeys.

Pulp prej vitit 1978 deri me 2002 i dhane shume rockut dhe knaqen fansat e vet me shume albume e shume kang te mire.

Common People, a ka adhrues a jo?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
Nicknapping
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 113
Age : 42
Location : qaty ku po bjen bore :-)
Registration date : 25/03/2008

MesazhTitulli: Re: Pulp   Wed 26 Mar 2008, 20:01

po veq mos te harrojm, prej krijimit te ti edhe deri 9 vjet mbas (deri me 1987), veq turbulenca edhe probleme kane pas Smile
edhe ne fillim e kan pas emrin "Arabicus Pulp" spo di mo... bend i mire osht, kan stil te vecant
Bad Cover Version
Common People
This Is Hardcore
Razzmatazz
Do You Remember The First Time?
jonge qe nuk harrohen edhe qe kane arrite ne numer 1 neper toplistat boterore!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mo Cushla
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 209
Age : 36
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

MesazhTitulli: Re: Pulp   Thu 27 Mar 2008, 21:26

Megjithato probleme, Pulp ia ka dale me kriju shume albume dhe kange te mira.
Common People
Do You Remember The First Time?
Ansaphone
Disco 2000
Dogs Are Everywhere
Have You Seen Her Latery
Mile And
Monday Morning
Babies

_________________
Dielli duket qe ne mengjes!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
Churchill
Jr Roller
avatar

Numri i postimeve : 121
Age : 27
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

MesazhTitulli: Re: Pulp   Fri 28 Mar 2008, 03:32

Perndryshe vokalisti i Pulp, Jarvis Cocker osht Idolli jem, e bendi Pulp osht bendi qysh moti e deri tash osht ka m'pushton.

Kejt albumet jon t'perkrym. Albumi Different Class e veqoj prej tjereve.

Kange nuk muj me i vequ.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Pulp   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pulp
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Alternative, Grunge & Indie-
Kėrce tek: