Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 The Cure

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mo Cushla
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 209
Age : 36
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

MesazhTitulli: The Cure   Wed 19 Mar 2008, 23:02

Nder bendet ma te mire qe ka njot ky zhanderr. Shume te moqem ne skene, prej vitit 1976 e deri sot.

Per ma shume kallxoni edhe ju naj sen, a ju pelqen, cka ju pelqen edhe gjithcka tjeter me ket bend.

Arrow
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
pumpkin
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 43
Age : 29
Location : up in the clouds
Registration date : 08/03/2008

MesazhTitulli: Re: The Cure   Thu 03 Apr 2008, 09:39

I ngoj her pas here, po nuk muj mi ngu ni kohe t'gjat, per arsye se s'jom edhe fort adhuruse e ktij zhanri. Love Song e kan shum t'mir (qita ja ngoj ma s'shpeshti), Saturday Night, Lullaby...
Ky vokalisti e ka ni za jo t'zakonshem. Ku dush me ni kta tu knu, e njoh meniher Razz.
I pelqej n'raste t'caktume.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Churchill
Jr Roller
avatar

Numri i postimeve : 121
Age : 27
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

MesazhTitulli: Re: The Cure   Sun 06 Apr 2008, 04:27

Jom i obsesionum mas tyne, nuk dine me tu gerrdite. Bendi qe ka dhon kontribut te madh per alternative edhe bendi qe njihet dhe osht nismetar i alternatives.

Bend me influence. Kane ba muzike edhe te zhandrreve tjera si: Post Punk, Gothic Rock, New Wave.

Kangte qe kisha mujt me i vequ jon: Pictures Of You, Lullaby, Lovesong, Boys don't cry, Close To Me, Fear Of Ghosts, Friday I'm In Love, A Forest etj. Bend i MADH.

Robert Smith (vokalisti), gitarist, vokalist dhe tekstshkrues, njeri qe i dha fryme dhe freski bendit me tekstet e tij filozofike. Ky e ka kompozu kangen "Lovesong" si dhurate per te dashuren e saj ne martesen e tyre me Mary Poole.
Ndihmoi ne popularizimin e stilit "goth", me buze te lyme me t'kuqe e me floke te zeza(t'errta).

M'pelqejne pa mase.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ArsGothika
New Member
avatar

Numri i postimeve : 38
Age : 28
Location : Skandinavi
Registration date : 08/03/2008

MesazhTitulli: Re: The Cure   Wed 09 Apr 2008, 15:30

Op, bendi qe e ka vnu bazamentin e gothit bashke me bendet e tjera ...

The Cure mpelqejn jashtzakonisht shume,FridayI'm in love hiti ma i madh i ketij bendi besoj...
shume ndikojne ne psiqike , personalisht n'raste t'caktume ma hjekin ate merzine e n'raste t'caktume ma shtojne...to munden me bo veq bendet superiore .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ticks&leeches
New Member


Numri i postimeve : 6
Age : 34
Location : UnderTow
Registration date : 01/04/2008

MesazhTitulli: Re: The Cure   Wed 09 Apr 2008, 20:51

bend qe te privilegjon Very Happy tnjejten koh te thjesht edhe te komplikum Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.toolian.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: The Cure   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
The Cure
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Alternative, Grunge & Indie-
Kėrce tek: