Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Amy Winehouse

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
Rock around the Clock

Numri i postimeve : 130
Age : 30
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

Amy Winehouse Empty
MesazhTitulli: Amy Winehouse   Amy Winehouse I_icon_minitimeWed 19 Mar 2008, 18:17

per nje periudhe shume te shkurter eshte shnderruar ne Diven e muzikes Soul. Edhe Amy frut i shkolles britanike qe nxjerr gjithmone talente .megjithese konkurrenca kohet e fuundit po i shtohet,ajo qe na shqeteson me shume eshte jetegjatesia e saj.abuzimet e droges ,e kane cuar jo vetem ne skandale ,i kane heq ehde te drejten per te marre pjese edhe ne ceremonine Grammy ne Usa,por nga dita ne dite po i marrin jeten. Sad cmendim keni ju per kete kengetare.per mua ehste fantasitek,e madhe ,Talent dhe me vjen tmerresisht keq qe fpo fiket.Madje Kitarristi i Rolling Stone ka shprehur keqardhejn per ate.Rasti i Amyt cilesohet si ai i Kurt Cobain.Ju pershendes te gjitheve me hitin e fundit ,1-fare "Valerie" .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Amy Winehouse Empty
MesazhTitulli: Re: Amy Winehouse   Amy Winehouse I_icon_minitimeSun 23 Mar 2008, 07:07

tani ..seshte e thene qe po fiket..seshte se ka ndonje semundje vdekjeprurese qe ske ci ben...gjithsesi..kenga e pare qe kam degjuar ka qene rehab dhe mka pelqy shume...se eshte e vecante, dhe amy per mua ne kompleks kete ka karakteristike: qe eshte e vecnate....
mua pamja mle pa fjale..katastrofe qe ecen rruges, truk i shpifur, veshje per te ardh keq..nje gerdalle e gjalle...ama kur kendon..tjep nje ndienje lirie,reahtie...
kjo kng e fundit qe rrofsh per pershendetjen me pelq sh..ritem sh...nice...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
mangoopka
New Member


Numri i postimeve : 38
Age : 27
Location : qanej veq ka franca PO.
Registration date : 06/03/2008

Amy Winehouse Empty
MesazhTitulli: Re: Amy Winehouse   Amy Winehouse I_icon_minitimeSat 29 Mar 2008, 06:02

Preke tavolinen, qashtu o kjo, RRAFSH, veq ja *** nonen me drog e sene e prishi veten Sad, n'krejta senet osht karakteristike, qysh per zo ashtu edhe per lluk edhe per kanga edhe per tekste qe i ka eksellent, s'shkon dit pa e ngu, ja kisha vequ kongt Back to black, U know im not good, Rehab, Stronger than me, Octomber song, Tears dry on their own, Wake up alone, Help Urself, etc.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

Amy Winehouse Empty
MesazhTitulli: Re: Amy Winehouse   Amy Winehouse I_icon_minitimeSat 29 Mar 2008, 20:37

e thote t'vertet kjo goca siper.gati sa here futem online kjo eshte duke degju emin.biles eshte duke shku ne palester mu bo e fort si ajo,me rraf burrin Razz.

personalisht mpelqen Amy,eshte karakteristike pr ditet e sotit,me pelqen guximi i saj qe bon muzike te till,edhe pse jtojm ne nje kohe qe po thujase eshte harru souli.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
Rock around the Clock

Numri i postimeve : 130
Age : 30
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

Amy Winehouse Empty
MesazhTitulli: Re: Amy Winehouse   Amy Winehouse I_icon_minitimeWed 02 Apr 2008, 21:29

texti i "Back to Balck" ka tronditur ne fakt fansat e amyt. edhe ajo vete mesa duket e parashikon fundin e vete.shifet edhe klipi i kenges. kur kam pare shkrimin ne fund t eklipit "R.I.P the Heart of Amy Winehouse" jam trondit per vete dhe jam hedhur te nesermen ne net per te pare mos na kishte ikur per fare....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Amy Winehouse Empty
MesazhTitulli: Re: Amy Winehouse   Amy Winehouse I_icon_minitimeThu 03 Apr 2008, 04:45

epo mos u trondisni kaq sh miii...une se marr vesh, ketyre ju del jeta teper me duket...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
the_emo_69
New Member
the_emo_69

Numri i postimeve : 2
Age : 29
Location : dardan
Registration date : 05/04/2008

Amy Winehouse Empty
MesazhTitulli: Re: Amy Winehouse   Amy Winehouse I_icon_minitimeSat 05 Apr 2008, 08:12

NUK MUN ME NDRRU AMY ME ASKON SA I PERKET QETIJ ZHANRIT SE ESHTE ME E MIRA !!!!E NGOJ KUR TKOM KOME KOHE SAHERE NORMAL SE EHSTE MUSIKA E MIRE !!EDHE ME PERSHTATEN EDHE ME SHANRI I SAJ !!AMY WINHEOUSE PERGJITHMONE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
chris martin
New Member
chris martin

Numri i postimeve : 22
Age : 29
Location : gjilan
Registration date : 05/04/2008

Amy Winehouse Empty
MesazhTitulli: Re: Amy Winehouse   Amy Winehouse I_icon_minitimeSat 05 Apr 2008, 19:16

amy ka potencial kendimi te madh, por mua personalisht nuk me pelqen zhanri i muzikes qe ajo bene Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
Rock around the Clock

Numri i postimeve : 130
Age : 30
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

Amy Winehouse Empty
MesazhTitulli: Re: Amy Winehouse   Amy Winehouse I_icon_minitimeThu 01 May 2008, 07:26

u harrua mhb i droges..tani thuhet se ka tradhetuar bashkeshortin dhe pritet ndarja..ehh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Churchill
Jr Roller
Churchill

Numri i postimeve : 121
Age : 29
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

Amy Winehouse Empty
MesazhTitulli: Re: Amy Winehouse   Amy Winehouse I_icon_minitimeMon 25 Aug 2008, 18:35

Shume zo karakteristik, edhe vokali i saj osht zbulim i shekullit. Albumin e saj "Back To Black" shume e kom ngu edhe shume m'ka lane pershtypje, po s'di pse gjith njerzt me Fame perfundojne n'kete gjendje? Te ky album kejt kangte m'pelqejne shume sidomos "You Know I'm No Good"

Grammy Awards 2008:

Record of the Year
Rehab – Amy Winehouse

Song of the Year
Rehab – Amy Winehouse

New Artist
Amy Winehouse

Pop Vocal Album
Back to Black – Amy Winehouse

Female Pop Vocal Performance
Rehab – Amy Winehouse
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Amy Winehouse Empty
MesazhTitulli: Re: Amy Winehouse   Amy Winehouse I_icon_minitimeFri 29 Aug 2008, 06:21

back to black eshte shume kng e mire
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Amy Winehouse Empty
MesazhTitulli: Re: Amy Winehouse   Amy Winehouse I_icon_minitimeSat 29 Nov 2008, 21:23

kam degjuar edhe nje kengetare italiane qe i ngjan pak ne stil dhe ze
https://www.youtube.com/watch?v=x9rkSyCVeQo

qe eshte dhe kenge shume e perhapur, kete kohe, se ndryshe sdo ja kisha idene, muzike italiane, une mostly celentano degjoj, kshu qe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Amy Winehouse Empty
MesazhTitulli: Re: Amy Winehouse   Amy Winehouse I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Amy Winehouse
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Blues / Country-
Kėrce tek: