Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 filmat shqiptare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

filmat shqiptare Empty
MesazhTitulli: filmat shqiptare   filmat shqiptare I_icon_minitimeWed 19 Mar 2008, 07:44

sot nuk realizohen sh..po kurioze jam te di ne i pelqeni ju shqiptaret e kosoves, a i keni ndjek filmat shqip te realizuar para 90 ktej nga ne..keni ndonje te preferuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
El Zeppelin

Numri i postimeve : 126
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

filmat shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: filmat shqiptare   filmat shqiptare I_icon_minitimeWed 19 Mar 2008, 08:04

normal qem e pelqejn,madje sh Smile> kame fiksim filmat e artistit me te madh shqiptar te lindur ne Peje e te rritur ne Vlore Timo Flloko artist me plotkuptimin e fjales...ka alamet gruaje Laughing.
pastaj Kadri Roshi i cili vdiw vitin e kaluar ne pergjithesi me pelqejn filmat shqiptare..kinostudio 'shqiperia e re' ka prodhu sh filma te bukur qe ia vlene per tu pare...dhe ndjere !Very Happy

para i muaji isha te kjo kinostudio prej nga edhe jane prodhu filmat,me erdhi keq gjendjen/kujdesin e ktij monumenti..

filmat shqiptare 12022008001lc9.th
filmat shqiptare 12022008002ve4.th
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

filmat shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: filmat shqiptare   filmat shqiptare I_icon_minitimeWed 19 Mar 2008, 22:19

June,
Nese nuk gaboj filmi "Vdekja e Kalit" osht i biteve '90? Per mu osht njoni prej filmave ma te mire ne shqip.

Osht edhe njo teper i mire, s'po em kujtohet emni sakte. Poe trajton qashtjen e narkomanise, ku nji nxanse e re dashurohet me nji narkoman, qeshtu dicka, e di qe permendet shume edhe Kasandra...

Nga filmat e vjeter ka shume te mire dihet.
Gjeneral Gramafoni, Tomka dhe shoket e tij.
Si fmi shume e kom kqyre Taulanti kerkon nji moter, shume shume film i mire.
N'pergjithsi filmat e periudhes se komunizmit jan te mire.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

filmat shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: filmat shqiptare   filmat shqiptare I_icon_minitimeThu 20 Mar 2008, 02:12

nuk gabon, vdekja e kalit eshte nje nga filmat e mi te preferuar, besoj i viteve 90..pastaj me pelq dhe "ne cdo stine" dhe " perralle nga e ekaluara", "flutura ne kabinen time " etj
ai filmi qe permend ti eshte " une , ti dhe kasandra" ai eshte i mevonshem,..interesant po per mua loja e aktoreve le shume per te deshiruar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla

Numri i postimeve : 209
Age : 37
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

filmat shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: filmat shqiptare   filmat shqiptare I_icon_minitimeThu 20 Mar 2008, 21:40

E sakte "Une ti dhe Kasandra" flm qe ma rikujtove June.

Edhe dicka tjeter qe kishe me vecu osht edhe regjizori Xhuvani, i cili me filmin "Parullat" arriti qe te vit te jete ne mesin e 12 filmave me te mire ne bote, dmth qe jane prudhu ate vit, e kjo nuk osht pak.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
june
Rock'and'Roll
june

Numri i postimeve : 301
Age : 33
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

filmat shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: filmat shqiptare   filmat shqiptare I_icon_minitimeFri 21 Mar 2008, 06:01

seshte pak, eshte sh..po mua ai film sme ka pelqy dhe aq...
jam tifoze e piro milkanit si rregjizor, para ca kohesh kish realizu dhe filmin e tij te 25, film autobiografik: "trishtimi i zonjes shnajder"..difekte kish ne film po ne pergjithsi me la nje trishtim sh te embel..ndjesi te mire...
para 2 javesh jepej ne kinema millennium ketu ne tirane..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
filmat shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: filmat shqiptare   filmat shqiptare I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
filmat shqiptare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Art, Kulture & Sport :: Kinematografi-
Kėrce tek: