Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Muzika Popullore!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Maynard
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 159
Age : 37
Location : Eon Blue Apocalypse
Registration date : 04/01/2008

MesazhTitulli: Muzika Popullore!   Tue 18 Mar 2008, 04:56

A e ngoni edhe pse e ngoni?
une per veti ka raste qe e ngoj edhe teper mpelqen.. osht muzik tradicionale e jona..
amo puna popullores me muziken jomuzike"tallava" osht si puna metallit me numetallin..
Tallava-ja po mirret si nenzhaner i popullores.. a pajtohi ju me kto?edhe shka menoni per ket muzike` tallava qe mjaft po perhapet te na?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.toolband.com
Mo Cushla
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 209
Age : 36
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika Popullore!   Tue 18 Mar 2008, 23:22

Mu m'pelqen shume, sidomos muzika e vjeter se k'ta qe po ju thojne yje s'ka sen n'ta, pazargji hesapi.

Do kange te vjetra qe jon, jon per miliarda here ma te mira se ato qe po dalin sot.

"Oh moj ti me syte e zi..."
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
june
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 301
Age : 32
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika Popullore!   Wed 19 Mar 2008, 07:13

urime per temen, me pelqen , verejtja e vetme qe kam eshte qe e keni perzini me tip budalliqesh te pavlera si tallavaja pershembull..
muziken popullore te te gjitha trevave shqiptare e kam degju qe e vogel dhe me pelqen tej mase..me eshte kriju ideja qe e kami ne gjak, qe na rrjedh ne deje....kur shkon ne vendet nga ku eshte kriju dhe njekohsisht je duke e degju, ndihesh ne prehje me gjithcka...
muzika kshu harixhice, tallavaje, turko-sllavo-greke..sme pelq...me sh sepse ja kam friken humbjes e lenies ne harrese, prishjes se asaj pasurie kombtare qe ne kemi(sepse e kemi vete, tjeter gje do ish nese sdo e kishim)...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 130
Age : 29
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika Popullore!   Fri 21 Mar 2008, 00:53

Disposition shkruajti:
A e ngoni edhe pse e ngoni?
une per veti ka raste qe e ngoj edhe teper mpelqen.. osht muzik tradicionale e jona..
amo puna popullores me muziken jomuzike"tallava" osht si puna metallit me numetallin..
Tallava-ja po mirret si nenzhaner i popullores.. a pajtohi ju me kto?edhe shka menoni per ket muzike` tallava qe mjaft po perhapet te na?

po nje krahasim do ishte si Rock dhe Blues psh WinkWink
eshte pasuria jone,cdo gje fillon nga folku.pastaj keto perzierjet kane te bejne me komercialitetin..ctu besh.
ama ne dasma ,ahh ca qejfi kur kercehet popullorja,ah sa me ka marre malli Razz:P
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Maynard
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 159
Age : 37
Location : Eon Blue Apocalypse
Registration date : 04/01/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika Popullore!   Fri 21 Mar 2008, 06:19

june shkruajti:
urime per temen, me pelqen , verejtja e vetme qe kam eshte qe e keni perzini me tip budalliqesh te pavlera si tallavaja pershembull..
muziken popullore te te gjitha trevave shqiptare e kam degju qe e vogel dhe me pelqen tej mase..me eshte kriju ideja qe e kami ne gjak, qe na rrjedh ne deje....kur shkon ne vendet nga ku eshte kriju dhe njekohsisht je duke e degju, ndihesh ne prehje me gjithcka...
muzika kshu harixhice, tallavaje, turko-sllavo-greke..sme pelq...me sh sepse ja kam friken humbjes e lenies ne harrese, prishjes se asaj pasurie kombtare qe ne kemi(sepse e kemi vete, tjeter gje do ish nese sdo e kishim)...

edhe un e kom qat verejtje.. po ket fenomen sjom tu e bo un.. po tjeter kush Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.toolband.com
mangoopka
New Member


Numri i postimeve : 38
Age : 26
Location : qanej veq ka franca PO.
Registration date : 06/03/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika Popullore!   Mon 24 Mar 2008, 00:27

Me muziken e Xenit, Ismet Pejes, Parashqevi Simaku e Nexhmijes jam rrit, edhe tash ngoj kaniher ani kur t'hym ntripa me prindt ahaha, veq tash qato Meda e qato Zhgl-ja e prishen pak, nejse ajo muzik si perket popullores.

Sa per tallava qe para luftes veq magjupt e magjupkat e kan knu, e tash pi japin 1 mij euro e pe qesin albumin me tekstin qe e shkrujn vet veq ja fusin pa asni kuptim njoni rresht me tjetrin, e muziken ja bojn me 3 nota qaty veq i perseritin (me bo ritem) e shiptart shkojn i bojn promet albumeve tyne ncncnc,e kisha zhduk, krejt emitim i bugarve e grekve,ncncnc mizerje Neutral .

Menoj, ke zhander e knojn ata balat qe smenojn me arrit me bo pare me shkoll/biznis ose najsen tjeter, po shkojn e knojn tallava naper darsma veq pse din me drridh zonin, pa asni shkoll t'muzikes, pa asni instrumenti tu mos dit me i ra... wtf
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Muki
New Member


Numri i postimeve : 24
Age : 32
Location : Mitrovicė
Registration date : 06/03/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika Popullore!   Tue 25 Mar 2008, 18:01

Shume mjeruese eshte fakti sot qe popullore krahasot me ket magjupishten Tallava.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sabotage
New Member
avatar

Numri i postimeve : 6
Age : 33
Location : Gjilan
Registration date : 25/03/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika Popullore!   Wed 26 Mar 2008, 00:47

kshyre FOLK TV e shifni se far muzike del aty krejt TALLAVAQE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Churchill
Jr Roller
avatar

Numri i postimeve : 121
Age : 28
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika Popullore!   Sat 29 Mar 2008, 04:21

Jom adhurus i madh i muzikes popullore dhe ndihna shume mire kur ndegjoj muzike t'mirfillte shqiptare, perveq qe relaksona edhe ndjehna ma krenar qe jom shqiptar Very Happy

Sa i perket muzikes Tallava, menoj qe ky osht ni deshtim qe osht kriju per arsye fitimprurese aspak me vlera te mirefillta te muzikes, pa vlera artistike. Per mendimin tem, autorte e ksaj kategorie i quj deshtake te mirefillte.

Muzika e Ismet Pejes, Xenit, Vaqe Zeles, Merita Halili, Nexhmije Pagarushes cdo fjale osht e tepert.

Edhe mos t'harroj, njerzte qe ngojne Tallava jon te nivelit te ulte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Molosi
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 111
Age : 37
Location : Gjilan
Registration date : 24/03/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika Popullore!   Mon 31 Mar 2008, 04:55

Un per vete ngoj shpesh muzike popullore, sidomod ne dite feste....kengetaret e muzikoes popullore qe i ndegjoj me shum jan: Ismet Peja, Qamili i Vogel, Xeni, Zenel Doli, Luan Hajra, Parashqevi Simaku, Bujar Qamili, Selami Kolonja edhe tjeret sppo me kujtohen per momentin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
chris martin
New Member
avatar

Numri i postimeve : 22
Age : 28
Location : gjilan
Registration date : 05/04/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika Popullore!   Mon 07 Apr 2008, 08:37

na krejt popullata ne kt forum hehe ,,, nejse duhet me pranu qe jemi rrit tue ngu shkurte fejzen edhe mahmut feratin, asniher nuk duhet mi hup ose mos mi ngu ,,
eshte vler e jona tradicinale Embarassed
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
no more
Jr Roller
avatar

Numri i postimeve : 88
Age : 27
Location : qitu
Registration date : 25/03/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika Popullore!   Mon 07 Apr 2008, 14:50

valla nuk e ngoj asnjonen, popullore mbjen mi ndegju vetem me naj dasem (edhe pse shkoj shum rral) e sa per tallava kuku mos tvazhdoj se bona shum nervoz kur ta ndegjoj kit emer, sdi vlla shqiptarhonja qysh munden me ndegju asi lloj muzike, TURP, po ski qka bon edhe pse ma merr menja qa ka mu zhduk kjo tallavaja ka me met apet vetem neper magjup
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Muzika Popullore!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Muzika Popullore!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Zhandre te tjera-
Kėrce tek: